29.04.2017

Cum am intromisionat twitteru’ într-o emisiune TV

Ieri am fost în emisiune cu Cristi Diaconescu la Antena 3. Vorbeam (mă rog, eu mai mult îmi dădeam cu părerea, căci mă ştiţi…) despre Kosovo şi despre şforţările lui Tokes de a învârtoşa mortu-n păpuşoi cu ţinutul secuiesc. Şi cum mă uitam io pe twitter, numai ce văd o bestială remarcă a lui nenea Lars, care zice… şi aici vă las să vedeţi filmul şi reacţia de o diplomaţie… încurcată a lui Cristi Diaconescu :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Jurnalist chemat în instanţă din cauza scriiturii pe blog

Cum am ajuns io să citesc o revistă de femei

19 comentarii

  1. luni, 26 iulie 2010, 09:34

    Vreau să-ţi spun că nu mă puteam opri din râs! Cristi Diaconescu era undeva pe la gară!:))))

    Răspunde
  2. luni, 26 iulie 2010, 09:42

    @Vova
    adevarul e ca nu il poti condamna, a fost totalmente surprins de excelenta analogie :))))

    Răspunde
  3. luni, 26 iulie 2010, 09:54

    UNPR-ul pana la urma care sunt ilegalisti patronatele sau partidul ca au amandoua aceeasi prescurtare?!?

    Răspunde
  4. luni, 26 iulie 2010, 09:57

    Am râs cu lacrimi şi mie mi s-a părut senzaţional twittul lui nenea lars dar nu credeam că o să-l şi citeşti pe post. Dar Chinezu nu se dezminte! Bietul Diaconescu s-a bâlbâit remarcabil.

    Răspunde
  5. luni, 26 iulie 2010, 10:29

    Tare de tot…

    Răspunde
  6. luni, 26 iulie 2010, 10:48

    @fanel
    cum poti sa faci asemenea confuzii??? vaaaai :)))))))))

    @Marieta
    cum sa nu il citesc??? asemenea perla :))

    Răspunde
  7. luni, 26 iulie 2010, 10:55

    :)) pakt k nu eram p twitter la ora aia …k precis scoteam o perla mai buna :))

    Răspunde
  8. florin
    luni, 26 iulie 2010, 14:01

    Extraordinar de tare faza, si super diplomatica reactia lui Diaconescu .A iesit frumos din clinci-ul absolut neasteptat. Ce cosmare o fi avit dupa, e alta problema

    Răspunde
  9. luni, 26 iulie 2010, 15:17

    S-a cam pierdut Diaconescu… :))

    Răspunde
  10. luni, 26 iulie 2010, 16:01

    Sper ca ai primit mailul de la mine!

    Răspunde
  11. luni, 26 iulie 2010, 16:45

    cred ca nu mai vine cu tine in alta emisiune. ca l-ai cam blocat. dar a eschivat binisor!

    Răspunde
  12. luni, 26 iulie 2010, 18:51

    Clar s-a pierdut cu totul, se vede pe fața lui! :)))

    Eh, se mai întâmplă, că așa-i în tenis, nu?

    Răspunde
  13. luni, 26 iulie 2010, 19:31

    Băi, da’ ce mişto scrie jos, pe burtieră: „C. Birta: Situaţia din Kosovo…” Zici că-i vorba de ceva blogăr, nu alta!…

    Răspunde
  14. luni, 26 iulie 2010, 20:25

    I-ai aflat userul de pe twitter a lui Diaconescu? Sigur si-a facut ca sa afle ce vrea twitteristul de la UNPR :D

    Răspunde
  15. luni, 26 iulie 2010, 21:22

    daca n-are cont pe twitter, d-aia n-are replica :P

    Răspunde
  16. marți, 27 iulie 2010, 07:51

    Draguta faza :)) A reactionat bine Diaconescu.

    Răspunde
  17. marți, 27 iulie 2010, 12:08

    […] aceasta provocare catre chinezu si […]

    Răspunde
  18. marți, 27 iulie 2010, 16:10

    eu cred ca Diaconescu i-a dat replica lui nenea lars pe twitter, dar pe DM :D :))))))))))))))))

    Răspunde
  19. gagarius
    duminică, 5 septembrie 2010, 22:04

    i-au scârţâit un pic roticelele, dar parca a scos-o până la urmă cumva.totuşi a dat replică in direct la ceva ce scrie unul relaxat din faţa calculatorului.dacă luam strict reactia aia de bâlbâială, e simpatică……cred ca a avut şi o dilatare bruscă a pupilei,ca atunci când intri în soc şi ai ochi de raton :)

    Răspunde