28.05.2016

#SunăUnBlogger pe liniile speciale de la CGS și poți câștiga 50 de Euro

Later edit: Am avut 234 de apeluri în cele două ore. Pam, pam :D Revin cu o relatare pe larg despre cum a fost la locul faptei. Cu hlizeala de rigoare, desigur :))

–––––––

Astăzi o să fie o zi foarte interesantă pentru Kooperativa 2.0. Pentru că deplasăm un desant de bloggeri tineri la CGS România, unde îi punem la treabă. Adică îi ”angajăm” pentru o zi ca să lucreze în call-center :D O să fie două echipe de bloggeri (aveți mai jos lista cu ei), care vă vor răspunde la liniile speciale 0215293848 și 0215293849, astăzi, 22 mai, în intervalul orar 12.30-14.30. Echipele vor fi coordonate de musiu Victor Kapra și de mine.

Bloggerii din call-centerul CGS vă vor răspunde întrebărilor legate de activitatea de outsourcing. Dacă știți ce înseamnă asta, e bine, adică știți ce să întrebați. Dacă nu știți, iar e bine, căci o să aflați dacă sunați la liniile de mai sus :))

Punem la bătaie pentru cei care sună 5 premii a câte 50 de E, oferite prin tragere la sorți. Așa că fiți pregătiți să luați bloggerii la întrebări, astăzi, între 12.30 și 14.30. Căci, nu-i așa, când mai aveți voi ocazia să luați bloggerii la 11 m și să și primiți bani pentru asta, dacă înțelegeți ce vreau să zic :))

Bloggerii care vor răspunde întrebărilor voastre despre outsourcing sunt următorii: Anca Pintilii, Bianca Ceica, Daniela Bojincă, Diana Duca, Livia Iușan, Mădălina IancuCristian Florea, Cristian Ghingheș, David Mitran, Andrei Otineanu.

Să sune telefoanele, deci! :D

CGS-Logo-640x245

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Despre căderea părului. Fără rușine, reținere și alte alea. Și un concurs

La cel.ro, reduceri de 35% și transport gratuit la toate comenzile între 23-25 mai

32 comentarii

  1. vineri, 22 mai 2015, 10:54

    […] #SunăUnBlogger este o campanie inedită, care poate fi semnată doar de Kooperativa 2.0, în care bloggerii au fost  „angajați” pentru o zi ca să lucreze la CGS România. Vor fi două echipe de bloggeri (aveți mai jos lista cu ei), care vă vor răspunde la liniile speciale 0215293848 și 0215293849, astăzi, 22 mai, în intervalul orar 12.30-14.30. Echipele vor fi coordonate de  Victor Kapra și Cristian China Birta. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 22 mai 2015, 10:56

    […] mai, în intervalul orar 12:30 – 14:30, Chinezu (cu a sa Kooperativa 2.0)  și Victor Kapra organizează un desant de bloggeri tineri la CGS […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 22 mai 2015, 11:44

    Abia astept sa se faca ora 12:30 ca sa pun mana pe telefon. Sunt curioasa cine imi pica. :) O sa revin cu amanunte despre cum a fost.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Remus Gheorghita
    vineri, 22 mai 2015, 12:42

    Tocmai ce am vorbit cu Diana care mi-a explicat foarte frumos ce inseamna si ce presupune outsourcing-ul. Incercai sa o inchid cu cateva intrebari, dar a stiut sa raspunda astfel incat sa nu se compromita. Good job Diana!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 22 mai 2015, 13:10

      Nu aveai cum să o închizi, pentru că sunt foarte bine trainuiți! :)) Mulțumim mult pentru apel!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • Remus Gheorghiţă
        marți, 26 mai 2015, 08:17

        Hey,
        Ieri, luni, pe la 11 fara ceva m-a sunat cineva care s-a prezentat ca fiind de la CGS si mi-a zis despre activitatea asta si ca as fi unul dintre cei 5 castigatori. Mi-a cerut numele si o adresa de email zicandu-mi ca voi primi detalii pe mail, in cursul zilei de ieri. Acuma, nu am primit nimic pe mail si vreau sa stiu daca puteti confirma cumva asta. Tocmai mi s-a stricat si telefonul si astia 50 de euro m-ar scoate din cheltuiala cu reparatia. :D Multam fain!

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • marți, 26 mai 2015, 08:23

          Salutare,

          Confirm că ești printre câștigători! Verific ce s-a întâmplat, dar stai relaz că totul e ok :)

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
          • Remus Gheorghiţă
            marți, 26 mai 2015, 08:29

            O veste buna care sa insenineze o zi inceputa prost. Ma bucura castigul asta, cred ca e prima data cand castig ceva, like ever. Acuma, faza proasta e ca, fara telefon, nu pot fi contactat decat pe mail sau facebook, Remus Mihai Gheorghita, daca apar mai multi, eu is ala in costum cu urechi de iepuras pe cap… don’t ask why…Inc-o data, multam fain!

            Thumb up 0 Thumb down 0

            Răspunde
  5. vineri, 22 mai 2015, 13:01

    Salut, am vorbit cu Cristian Ghingheș și nu l-am stresat :D .Aceast lucru aș putea face și io de acasă? Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 22 mai 2015, 13:17

      Bun Kristofer, bun :)) Nu cred că se poate face așa ceva de acasă, căci e mai complicat cu reguli și alea, alea. Dar poți suna să întrebi asta :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • vineri, 22 mai 2015, 13:21

        Am sunat și momentan nu se poate :( .Multă sănătate

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  6. vineri, 22 mai 2015, 13:16

    eu am vorbit cu bloggeritele Anca Pintilie si Daniela Bojinca…Cu Daniela inca vorbesc…Voi povesti pe blog :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 22 mai 2015, 13:39

      Au început cu emoții mari de tot Anca și Daniela, dar acum zbârnâie, parol! :)) Mulțumim pentru apel!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. vineri, 22 mai 2015, 13:20

    Am vorbit cu David Mitran si desi citisem pe internet in ce consta activitatea de outsourcing nu am inteles prea bine, insa mi-a dat un exemplu ce s-a nimerit exact pe domeniu in care activez eu si m-a lamurit. Multumesc si felicitari pentru efortul depus!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 22 mai 2015, 13:39

      Mulțumim și noi foarte mult pentru apel, David primește o bulină roșie pentru asta :))

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
  8. vineri, 22 mai 2015, 13:28

    pot suna de mai multe ori ? prima oara ma lemuresc referitor la outsearching , ulterior ma dau cunoscator !

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 22 mai 2015, 13:52

    […] sunt 40 de minute si timpul se scurge cu o viteza demna de filmele SF. #SunaUnBlogger este o campanie inedita oferita de CGS si Kooperativa 2.0. Ce se intampla si cum poti castiga 5O […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 22 mai 2015, 13:52

    Foarte tare initiativa! Normal ca nu am ratat ocazia de a mai pune cateva intrebari si ma bucur foarte tare ca l-am descoperit pe David care scrie exact pe teme pe care incerc sa le abordez si eu. La cat mai multe idei inedite!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 22 mai 2015, 13:57

      Mulțumim mult pentru apel, o să se bucure David că ai confirmat că s-a descurcat ok-ish… :))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  11. Constantin Roxana Valentina
    vineri, 22 mai 2015, 14:23

    Eu am primit informatii utile despre evolutia outsourcing-ului in Romania si care sunt criteriile pentru a reusi sa activezi in aceasta industrie! Multumesc si felicitari Computer Generated Solutions pentru initiativa!

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 22 mai 2015, 16:15

    Mi-a picat Andrei Otineanu. Oricum am avut eu emotii mai mari decat el si speram sa-mi pice o fata pentru ca nu-mi place sa ma balbai in preajma baietilor, dar a fost o experienta interesanta, mi-a placut si am aflat si cu ce se „mananca” outsourcing-ul. :) Sa mai faceti din astea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 22 mai 2015, 17:23

      Promitem sa ma facem! Caci habar nu ai cate idei mi-au venit in timp ce era la CGS… :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  13. vineri, 22 mai 2015, 22:38

    Nu stiu cum e la call center, dar eu le compatimesc pe fetele de la taximetrie care vorbesc non stop pe statiile alea. Noroc ca au mai aparut aplicatiile astea care le mai usureaza munca.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 26 mai 2015, 10:46

    […] de noi, pe lângă un trainer priceput, au fost Cristian China Birta şi Victor […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde