25.07.2016

Cel mai grataragiu dintre bloggeri! Concurs!

Acuma spuneţi şi voi ce aţi fi făcut în locul meu când aţi fi văzut poza asta de mai jos, cu frumuseţea asta de grătar şi când vi s-ar fi propus să faceţi un concurs pe blog cu un astfel de premiu? :D Normal ca am zis da, bucurându-mă, pe de o parte de galacticul trafic pe care un astfel de concurs o să mi-l aducă :D şi, pe de altă parte, de gândul că unul dintre voi va gratărăgi (sau cum o fi verbul :D) de acum înainte cu o astfel de sculă, dacă îmi permiteţi :D

Aşadar, dau drumul la concursul „Cel mai grataragiu dintre bloggeri„. Îmi cer scuze, corectitudinea politică mă obligă, domnişoarelor şi doamnelor că am folosit masculinul aici, dar am făcut-o din considerente pur practice :) Aşa că, of course, sunteţi mai mult decât binevenite să participaţi (între noi fie vorba, tare m-ar coafa ca o bloggeriţă să câştige :D).

Regulament, pe scurt, ca să nu ne plictisim:

Art. 1. Scrieţi pe blogul vostru o povestioară legată de o întâmplare „de grătar”, de o partidă de „grătărela” pe care o consideraţi susceptibilă de a face o figură frumoasă :)) sau postaţi o poză de la o astfel de întâmplare, care să rupă gura juriului :D

Art. 2. Precizaţi OBLIGATORIU în postul de pe blogul vostru următoarul aspect: „Acest blog va câştiga grătarul de Camping Grill„, şi neapărat să băgaţi un link către www. campinggrill.ro, că aşa e frumos, să mănâncă şi statistica sponsorului un link şi să arătam că suntem bloggeri de treabă :D

Art. 3. Înscrierea la concurs se face prin trackback la această postare (dar să verificaţi, vă rog, dacă a intrat trackbackul) sau, la alegere, prin trimiterea unui mail cu linkul unde aţi postat pe cristi.china pe gmail.

Art. 4. Juriul este format din subsemnatul, fireşte, alături de minunaţii mei tovarăşi din DreamTeamRO, Vlad Dulea, Ştefan Murgeanu, Claudiu Ciobanu, Marius Matache şi Nicu info-delta.ro :D
Juriul va puncta fiecare post/poză cu note de la 1 la 5 pe fix următoarele 2 criterii:
– Ineditul situaţiei prezentate
– Calitatea scriiturii/fotografiei

Art. 5. Data limită a concursului este 15 septembrie 2010. Ca să mai apuce câştigătorul nişte zile însorite să facă grătar :))

Mai jos aveţi poza cu premiul, care se intitulează oficial Gratar Utah, precum şi nişte ustensile de foarte mare ajutor ca să nu ne pârlim cele, cele când facem grătarul :D Click pe foto ca să le puteţi vedea mai omeneşte :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Alecu meu cel drag m-a convins să renunţ la fumat

Vă provoc să mă convingeți că nu am dreptate

26 comentarii

  1. miercuri, 1 septembrie 2010, 09:38

    […] Participa acum la acest concurs ! […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 1 septembrie 2010, 09:51

    vai domnu’ Chinez ce bine arata :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 1 septembrie 2010, 09:51

    @daninho
    mie imi spui, bai? ca aproape imi pare rau ca il dau ca premiu :))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 1 septembrie 2010, 09:52

    astia da oameni cu suflet mare :))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:20

    […] Pentru înscrierea în concurs vă aştept pe chinezu.eu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:21

    Bre o pastrama de oaie trebe pe ala iti zic eu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:23

    […] cum, dacă tot am făcut concursul ăsta, pe cine să mă bazez că va fi un juriu imparţial (impertinent era să scriu, dar m-am oprit la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:39

    SI daca spun o poveste a unui prieten, e ok?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:43

    Uuuuu… gratarel …fripturica… bericica… trebuie neaparat sa ma bag.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:44

    @Serginhio
    povestea e poveste, indiferent daca tu esti personajul sau nu :)
    asa ca da, normal ca te poti baga :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 1 septembrie 2010, 13:07

    Primim si carnea la el? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 1 septembrie 2010, 20:37

    […] la don’ chinezu un concurs dedicat bloggerilor care are ca premiu un prea frumos grătar desprins parcă dintr-o poveste cu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 2 septembrie 2010, 08:05

    […] Participa acum la acest concurs ! […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 2 septembrie 2010, 09:38

    dacă-i ceaun în loc de grătar, se pune ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 2 septembrie 2010, 09:41

    @Dan Ghemes
    tot gratar ii si ceanulul, in spirit desigur, asa ca baga mare :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 2 septembrie 2010, 10:28

    […] N-am pretentia ca sunt vreun bucatar. Dimpotriva! Dar scriu acest text si pun aceste poze la bataie pentru Cel mai grataragiu dintre bloggeri. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 2 septembrie 2010, 10:35

    Deci ma bagai si eu in seama…. La mine pe blog, cu poze si cu tam-tam! Merci de hint!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 2 septembrie 2010, 20:30

    Deci se stie ca eu sunt cel mai mare grataragiu din Romania si cred ca din toata lumea.Am batut vara asta recordul mondial la gratare,am facut intre 1 iunie -1 septembrie 1001 de gratare.Bateti asta daca puteti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 3 septembrie 2010, 12:02

    Mi-e imi povestesti?acest gratar nu numai ca poti sa prepari cu el…are calitatile lui de a pastra prospetimea si calitatea frifaruilor….si poate sa dea frumusete mancarurilor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 3 septembrie 2010, 14:56

    […] 3 Sep Sper ca acest blog va câştiga grătarul de la Camping Grill. Concurs iniţiat de Chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 6 septembrie 2010, 20:00

    […] acest post l-am “scris” special pentru concursul jurizat de @DreamTeamRO… dar ma puteti condamna? uite ce gratar fain dau ca premiu cei de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 14 septembrie 2010, 07:01

    http://krystyana84.blogspot.com/2010/09/vreau-un-gratar-vreau-un-gratar-in.html . eu nu am idee cum sa las trackback asa ca pun linkul aici si l-am trimis si pe mail.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. popa
    marți, 14 septembrie 2010, 18:07

    Am si eu un gratar cu care ma mindresc dar acesta este o minunatie !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 15 septembrie 2010, 21:12

    […] un nou blog, chinezu.eu . Am vrut sa vad ce are deosebit acest blog si am vazut ca organizeaza un concurs, sponsorul fiind Camping Grill. In primul rand am vrut sa vad ce premiu este, o frumusete de […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 19 noiembrie 2010, 07:18

    […] unui amic alaltăieri că mă duc la o mică grătărăgeală marca Camping Grill (am și făcut un preafrumos concurs cu ei acilea pe chinezu :D). La care amicul reacționează cu ”cine dracu face grătare pe frigul […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. luni, 26 septembrie 2011, 12:49

    SAğolasın hocam, yardımcı oldun bana.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde