09.12.2016

Cine vine în echipa mea FC Blog? Cu Silviu Lung în poartă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Câtă dreptate are Silviu Lung mai jos când zice că îi este dor de un meci adevărat… Nu ştiu alţii cum sunt, dar mi-e chiar îmi lipsesc meciurile alea de pe vremuri când te uitai la fotbalul jucat de ai noştri cu plăcere, cu emoţie şi cu o oarecare poezie…

Gata, m-am hotărât. Accept provocarea lui Silviu şi îmi fac echipă. Poate aşa să mai jucăm măcar noi un fotbal din care să nu lipsească plăcerea de a juca. Chiar dacă plăcerea asta o găsim noi, amatorii.

Cine se mai bagă în echipă? Mă gândesc să o numim FC Blog… Alte idei? :)

PS. Îi fac public oferta lui Silviu Lung de a juca la noi în poartă. Dacă tot am acceptat provocarea lui… :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce aş putea io să am de împărţit cu Ludovic Orban?

De-abia acum începe Adrian Ciubotaru să fie periculos

25 comentarii

  1. luni, 8 martie 2010, 09:34

    I’m in. Si mi-e dor de vremuile alea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 8 martie 2010, 09:35

    pai tre sa faci o selectie de la editiile de #fotbaltweetmeet :))) eu ma bag :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 8 martie 2010, 09:37

    count me in. extrema dreapta, ceva…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 8 martie 2010, 09:37

    Suna interesant si chiar as veni.
    Daca anunti mai din timp ziua, locul si ora, si nu am altceva de facut dau o fuga pana la Bucuresti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 8 martie 2010, 09:43

    hopaaaaaa, deja am mega-echipa :D
    nu stiu inca exact cand si cum se va intampla, dar o sa vorbesc cu Lung sa vedem ce si cum
    zau, bai, asa poate mai reusim si noi nu numai sa ne amaram de fotbalul nostru, ci sa il facem mai frumos :)
    merci mult!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 8 martie 2010, 10:11

    Ma bag ! Dar @Pandutzu zice bine , trebuie sa faci o selectie de la #fotbaltweetmeet .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 8 martie 2010, 10:25

    Vin şi eu, ca suporter :) N-am mai fost la meci de cînd eram copil şi la UTA mai juca Petschowski…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 8 martie 2010, 10:26

    Cand ai nevoie de un portar poti conta pe mine. Daca e vb si de Silviu Lung – respect maxim! Accept si doar sa am grija de ghetele lui!

    Pana la un moment dat fotbalul nostru era frumos (ducea spre cel brazilian) pentru ca se juca cu minte, suflet si multa placere… din pacte au apus acele vremuri dar si ceea ce ne facea deosebiti de ceilalti! In curand ne vom uita la TV la Divizia Romana de Fotbal a Tuturor Fotbalistilor Respinsi de Altii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. kostea
    luni, 8 martie 2010, 11:47

    daca primesti si non-bloggeri, ma bag si eu portar :) – ca am manusi! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 8 martie 2010, 14:12

    Vin şi eu în galerie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 8 martie 2010, 15:36

    @Lucia Verona : Petschowski e o legenda a Batranei Doamne :) si unul dintre cei mai mari fotbalisti romani

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 8 martie 2010, 17:01

    Copii de mingi primesti? Ca cu astea ma stiu de pe la partid.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 8 martie 2010, 17:21

    prezent

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 8 martie 2010, 18:33

    […] noi antrenori pe banca tehnica. “Fericitii” sunt Ciprian Danciu si Cristian China (nu e Chinezu, calmati-va). Cu Fabi nu mai e posibila o colaborare, in ciuda faptului ca in urma cu ceva timp a […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 8 martie 2010, 19:32

    vreau si eu la fotbal.

    anunta aici si imi fac timp.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 9 martie 2010, 00:19

    Un fundas stanga iti trebuie? Daca DA si Petre Marin nu vine, conteaza pe mine, dar cu conditia sa fie reprize de 10 minute cel mult…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 9 martie 2010, 08:57

    dragilor
    am luat nota de intentiile voastre razboinice :D
    inca nu stiu exact cum se va concretiza initiativa asta a lui silviu lung, dar promit ca sap sa aflu mai multe zilele acestea
    si de jucat, jucam clar :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Bogdan Iordache
    marți, 9 martie 2010, 11:38

    Din respect pentru nea Silvica ma bag cu cea mai mare placere si eu in echipa pe postul de maseur calificarea B-. Se poate ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 11 martie 2010, 14:56

    […] trecute am luat-o aşa ca pe o caterincă aia cu FC Blog. Dar ca pe una care, urmărită cu atenţie, ar putea ieşi ceva mişto. Dar uite că de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 11 martie 2010, 15:03

    un playmaker iti trebuie, golurile care le dadeam la steaua mizil, ma recomanda :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 11 martie 2010, 15:52

    Chestia asta e pe bune ? Vin deci sa dau probe ? :D Mi-ar placea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 11 martie 2010, 16:33

    […] trecute am luat-o aşa ca pe o caterincă aia cu FC Blog. Dar ca pe una care, urmărită cu atenţie, ar putea ieşi ceva mişto. Dar uite că de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 12 martie 2010, 07:02

    […] după această provocare au apărut şi replicile. Prima este a lui Radion “Cami” Cămătaru, care răspunde […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. duminică, 14 martie 2010, 01:50

    Ma bag si eu, un motiv bun sa mai fac niste miscare. Pana acum 4 ani am facut tenis de performanta timp de 10 ani si mi-e dor de ceva miscare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 16 martie 2010, 13:01

    […] se întreba de unde a apărut provocarea lansată de Silviu Lung – vazută prima dată la Chinezu, urmată de răspunsurile lui Rodion “Cami” Cămătaru şi Sorin […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde