25.04.2017

Fac listă cu cei cu care o să mă văd la Optimism2009

Serios. Pentru că de prea multe ori la evenimente de genul acesta mi se întâmplă ca după aia, mult după aia, să mi se spună în comentarii pe blog sau pe twitter că „ştii, eram şi eu acolo, te-am văzut, dar erai cu greii Piticu, Arhi, Zoso sau cu Manafu şi nu v-am deranjat”. Ceea ce, serios acuma, e o tâmpenie de manual de-a dreptul.

Pentru că tocmai asta e ideea la evenimente precum Optimism2009, să ne cunoaştem, să aducem clasica „te ştiu de pe twitter” în zona strângerii de mână şi a offlineului „hai să trăieşti”.

Aşa că de data asta fac listă cu cei cu care o să mă văd la Optimism2009. Adică ce zic io listă… Cred că fac tabel, în care cei care postaţi comentarii aici cum că o să ne vedem acolo o să vă regăsiţi. Şi o să vă pun să şi semnaţi de primire :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

O foarte mişto idee de licitaţie caritabilă online

Să ne râdem de Nicu Bendea

11 comentarii

  1. miercuri, 28 octombrie 2009, 10:06

    :) Eu vin. Si abia astept sa te cunosc. Te-am vazut la multe evenimente dar, da, erai cu altii si nu imi place sa ma bag in vorba neinvitata :) Asa ca pune-ma pe lista :)

    Răspunde
  2. miercuri, 28 octombrie 2009, 10:09

    eu nu vin. sunt satul de tine si nu vreau sa te mai vad! :P

    Răspunde
  3. miercuri, 28 octombrie 2009, 10:14

    Ba si ce as fi vrut sa te vaz… da uite ca dupa un uikend cu ZAIBAR de Caracal tre’ sa recuperez la greu! Asa ca ne vdm cu „halta hocazie”!

    Răspunde
  4. miercuri, 28 octombrie 2009, 10:25

    Moi ausi!

    Răspunde
  5. miercuri, 28 octombrie 2009, 10:26

    Si inca un „s” uitat cadou.

    Răspunde
  6. miercuri, 28 octombrie 2009, 10:30

    @Sabina Cornovac
    erai pusa pe lista din oficiu :D

    @zoso
    i love you too :D

    @artistu
    nu imi zice ca de data asta scapam de tine??? :))))))))))
    pacat, frate, ca e always a pleasure sa te revad :)

    @Magdulici
    sa nu ne incurcam in s-uri :D
    ssssee you there :))

    Răspunde
  7. Adrian SM
    miercuri, 28 octombrie 2009, 10:59

    No bine, io nu ma duc asa ca nu traba sa ma treci pe lista… :)

    Răspunde
  8. miercuri, 28 octombrie 2009, 14:37

    io nu gust capitala :) da fac si io un tabel cu un singur row – scrie la name chinezu, la descriptie – moldavia si la absent e bifat din oficiu… si`ntreb (nu dau cu paru`), cand vii prin urbea natala sa mai bem un pahar de vorba? ca parca mi`i dor de parul tau cret :)

    PS: hai sa ne vedem la 15:00 fix pe : http://strizna.cz/live/rc-ricany-vs-csm-baia-mare-184.aspx – sa vedem ce face reminu…

    da un buzz cand citesti asta :)

    PACE intre popoarele roman si chinez!

    Răspunde
  9. joi, 29 octombrie 2009, 08:49

    @Adrian SM
    pe tine te trec pe lista cand ajung in satu mare
    si viceversa :D

    @jenu
    bem, bem cand ajung :D

    Răspunde
  10. joi, 29 octombrie 2009, 18:47

    i’ll be there. Am auzit ca gasesti piata acolo :))

    Răspunde
  11. joi, 29 octombrie 2009, 20:41

    si io; :)

    Răspunde