24.04.2017

Cum să-i faci o surpriză unui prieten de ziua lui

Paul Vereş, starostele de la Monitoring Media, împlineşte astăzi o anumită vârstă. Pe lângă tradiţionalul „La mulţi ani, bulaaaaan!” pe care il adresez, hai să vă povestesc ce i s-a întâmplat.

Anca Alexandrescu, care se ştie cu Paul de o viaţă, l-a rugat azi dimineaţă să o ducă până la Otopeni la aeroport, că are şi ea un drum de făcut. La Paris. Omu’ nostru, fireşte, acceptă. Între timp Silviana, soţia lui Paul, complotând cu gaşca de la firmă, se îndreaptă şi ea într-o altă maşină către aeroport. Cu bagajele făcute.

Ajunşi la Otopeni, se face joncţiunea membrilor familiei Vereş, moment în care Paul rămâne cu gura căscată aflând că, de fapt, el cu soţia sa sunt cei care pleacă la Paris, nu Anca :))

Paul bulane, hai că de data asta nici măcar nu ai mirosit-o :)) Distracţie faină să aveţi!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vă adresez o provocare: Rutina de blogger

Am devenit fan pe loc de blogul ăsta!

15 comentarii

  1. vineri, 29 ianuarie 2010, 09:43

    Asta s-a intamplat…chiar acum ?:)
    Oricum,e bine gandita :)))

    Răspunde
  2. vineri, 29 ianuarie 2010, 09:54

    Frumooos! Sa se distreze bine si frumos! Si vorba unui prieten… SA VINA CU CEL PUTIN UNUL MAI MULTI… ca e locul perfect de „romantisme”! ;)

    Răspunde
  3. vineri, 29 ianuarie 2010, 10:04

    :))) Sper sa se gandeasca si ai mei la asa ceva :P

    Răspunde
  4. vineri, 29 ianuarie 2010, 10:30

    well…așa surpriză mai zic și eu :)

    Răspunde
  5. vineri, 29 ianuarie 2010, 10:32

    Wow, cea mai buna idee de surpriza care am vazut-o ! Felicitari tuturor, si la multi ani lui Paul !

    Răspunde
  6. vineri, 29 ianuarie 2010, 10:56

    Și dacă nu accepta să o ducă la aeroport? Atunci era dezastru :D Așa surprize să tot ai :x

    La Mulți Ani Paul și felicitări celor care au pus umărul la surpriză..

    Răspunde
  7. Adrian SM
    vineri, 29 ianuarie 2010, 11:06

    La mulţi ani de aici unde se agaţă harta-n cui… :)
    Faină surpriza… :) Dacă ne mai stă capul la faze de astea e semn bun aş zice… :)

    Răspunde
  8. vineri, 29 ianuarie 2010, 11:14

    Frumos. Asa prieteni si sotie sa tot ai :P

    Răspunde
  9. matilda
    vineri, 29 ianuarie 2010, 11:31

    HIHIHI ! Ce l-a ” păcălit ” ! Aşa ceva mi-aş dori şi eu, chiar şi de 1 aprilie !

    Răspunde
  10. vineri, 29 ianuarie 2010, 13:47

    genial.

    Răspunde
  11. vineri, 29 ianuarie 2010, 15:44

    P.S. Acum am vazut ca domnu cu pricina nu e chiar tinerel! Asa ca Distractie Placuta doar – iar pe aia cu „SA VENITI MAI MULTI” o lasam pt astia mai tinerei! ;)

    Răspunde
  12. vineri, 29 ianuarie 2010, 21:04

    mi se pare mie, sau fetele n-au prea comentat nimic? (exceptie fac Matilda si iyli, dar 2 comentarii din 11, recunoasteti, se incadreaza la „n-au prea comentat” ;)) )
    pentru baieti, da, e o surpriza geniala, pentru fete, e horror: sa pleci la Paris fara pantofii preferati, fara trusa de machiaj, fara… fara…
    sigur, poti sa te intorci de acolo cu mai multe haine, parfumuri, genti, etc decat ai acasa, dar primul gand al unei fete care afla de o asemenea calatorie surpriza eu cred ca e panica…

    Răspunde
  13. vineri, 29 ianuarie 2010, 21:36

    Aha, deci asa se face. Ca, daca, de ziua mea ma roaga vreunul sa-l duc la aeroport sa stiu la ce sa ma astept. Faina surpriza!

    Răspunde
  14. sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:40

    Nu m-ar deranja sa am parte si eu de o surpriza ca asta.
    P.S Eu tot in Paris vreau, si nu uitati loc linga geam in avion ;)

    Răspunde
  15. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 13:32

    Frumos! Pentru cine este doritor de surprize si nu are destui complici, recomand agentia Fii Magician, prima agentie de surprize din Romania! http://www.fiimagician.ro. Multumesc!

    Răspunde