26.04.2017

"Un prost discret nu mă încurcă absolut deloc"

Ciutacu. Victor Ciutacu. Un împărat a cărui nimicnicie existenţială nu e întrecută decât genialitatea autoasumată. Un ziarist a cărui omniscienţă nu e întrecută decât de scriitura excelentă. Un mogul în devenire a cărui avere nu e întrecută decât de costul unui plin la Matiz. Un adevărat tonomat. Cu vorbe în gură…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Adriana Săftoiu şi Felix Tătaru inamici electorali la Iaşi

Tareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Niciun comentariu încă

  1. joi, 27 martie 2008, 12:21

    si mie mi-a placut.

    Răspunde
  2. joi, 27 martie 2008, 12:26

    VC este un stupid indiscret…
    scoate exhibitii de cuvinte negandite aruncate pe ton de fumator…
    Eu am avut de-a face cu multe boli, in 90 % dintre toate cazurile omul alege boala prin deciziile lui mai mult sau mai putin constientizate.

    Nu-i place trecutul.Pt ca nu-i place istoria, memoria pt ca nu-i plac sertarele sistematizarii autentice…

    Ps atat m-a plictisit incat nu l-am putut asculta 6 minute….

    Răspunde
  3. vogel
    joi, 27 martie 2008, 13:01

    decit un turcescu fomist si lingau coafat, mai bine un ciutac sincer si arogant

    Răspunde
  4. ion
    joi, 27 martie 2008, 13:11

    de acord cu ihtys
    VC este un stupid indiscret…
    + nu imi plac inginerii care nu isi practica meseria (au pierdut inutil 4 sau 5 ani din viata) VC simte ca a pierdut anii in discutie si acesta este motivul pentru care nu ii place istoria.

    Răspunde
  5. joi, 27 martie 2008, 13:34

    E un fel de Andrei Gheorghe al internetului…mai bun sau mai prost nu se stie inca…

    Răspunde
  6. balauru
    vineri, 28 martie 2008, 00:40

    Limbi in cur colegiale???? :-)

    Ciutacule, lantul slabiciunilor?????

    Răspunde
  7. vineri, 28 martie 2008, 03:34

    Hai, mey, cei cu faza asta cu tonomatele? Ca eu nu stiu, si as rade si eu, sa nu rad ca la Cafe Deco fara sa inteleg carei poanta.

    Răspunde
  8. copolovici
    vineri, 28 martie 2008, 07:52

    Orice bagare in seama a acestei materii, mie imi aduce a scatofilie. Mi-a spus cineva cind eram mic: „Intr-un rahat nu dai cu piciorul ca sa-l pedepsesti pentru ca pute in calea ta. Asta e menirea lui: sa puta.”

    Răspunde
  9. vineri, 28 martie 2008, 12:20

    Potoliti-va oameni buni ! Despre ce ziarist vorbim noi aici ? Ciutacu ziarist ? Hai sa lasm gluma, Ciutacu nu este decit un „aruncator de vorbe grele„. Pe bani grei, Matizul e asa, de suprafata. Desteapta-te romane, ce mama dracului !

    Răspunde
  10. sâmbătă, 29 martie 2008, 00:44

    DE CE NUMI SPUNE SI MIE CINEVA CAREI FAZA CU TONOMATELE SA RAD SI EU?

    Răspunde
  11. sâmbătă, 29 martie 2008, 09:42

    A zis nea` Basescu (,) ca unii ziaristi parca ar fi niste tonomate care urla la el imediat ce introduci moneda (ma rog, citat aproximativ si adaptat). Nici mie nu-mi place personajul dar in cazul anumitor „ziaristi„ are perfecta dreptate.

    Răspunde