03.12.2016

Căutăm blogger care să vină cu noi în Amsterdam să vedem Olanda-România

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cum nu are rost să o lungim prea mult, văspun direct în barbă: avem nevoie de un blogger care să meargă cu mine şi cu Cristi Florea la Amsterdam, ca să vedem live and acoustic meciul dintre Olanda şi România :D

Trebuie neapărat să vă spun că apreciez la modul teribil deschiderea City Insurance, sponsorul oficial al Echipei Naţionale a României şi partenerul nostru în această minunată ispravă 2.0, către blogosferă. Căci noi am propus ca premiu pentru campanie un iPad 2 (pe care oricum puteţi să îl câştigaţi, căci este pus la bătaie). Iar când a venit contra-oferta cu deplasarea la Amsterdam am zis doar „RESPECT!” şi „Hai România!” :)) Ca să nu mai spun că, la cum se arată treaba, o să mai avem nişte surprize pentru voi din partea celor de la City Insurance, aşa că ţineţi aproape :)

No bun, acum să intrăm în chestiuni – hai să le zicem aşa – mai tehnice. Adică să vă spun că, of course my Dutch horse :D, dacă tot o să fim trei bloggeri români, adica eu, Cristi Florea şi cea/cel care va câştiga, atunci hai să o facem cum trebuie. Sau, mă rog, cum ne-a dus pe noi capul că ar fi fain să o facem. După cum vă raportez mai jos.

Cei mai mulţi dintre voi vă aduceţi aminte de prea-frumoasă ispravă cu steagul cu care am dus România 2.0 la Londra. Şi cum a fost atât de frumos să văd reacţia voastră, şi cum am fost atât de mândru să port steagul cu blogurile voastre prin capitala engleză, am zis că am putea să ne mai dorim o dată victoria – cum ar veni – şi să ducem de data aceasta blogurile voastre la Amsterdam.

Cine o să ajungă pe steag?

Categoria 1. Bloggerii care participă la campania Blogal Initiative intră automat pe steag. Pe lângă deplasarea la Amsterdam pe care o puteţi câştiga şi pe lângă iPadul pe care, de asemenea, îl puteţi câştiga. Şi dacă, fireşte, doriţi să fiţi pe steag :)) Dacă, din diverse pricini, nu vreţi, ziceţi aici în comentariu sau pe mail. Dar nu cred că avem asemenea „clienţi” :D

Categoria 2. Bloggerii care nu participă la campania Blogal Initiative, dar vor să vină cu noi în Amsterdam. Cei din această categorie sunt rugaţi să scrie pe blogurile lor o postare cu un mesaj din coracon către Echipa Naţională. Cât mai din coracon. Şi să mă anunţe că au scris în prin trackback, comentariu sau pe mail pe cristi.china at gmail.com.

Cum o să arate steagul?

Aşa cum îl vedeţi mai jos. Ideea este să avem bloggeri din toată ţara. Să avem fiecare judeţ reprezentat. Aşa ar fi frumos. Să avem România 2.0 acolo! Dacă daţi click pe câte un judeţ o să puteţi vedea, pe măsură ce încărcăm noi bloggeri acolo, ce bloggeri din judeţul respectiv o să apară pe steag.

Pe steagul cu care mergem la Amsterdam o să lipim această hartă, cu toate blogurile care se implică în aceasă ispravă 2.0. Abia aştept! :D

Până când puteţi scrie?

Ca să avem noi timp să realizăm steagul şi alte chestiuni administrative, aşteptăm postările voastre până pe 21 martie, ora 23.59.

Hai România!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Să învăţăm 2.0 împreună: Ce înţelegem noi din ştirea asta?

Concert acustic byron, astăzi, la 18, la Vodafone Experience Store, în AFI Cotroceni

32 comentarii

  1. joi, 14 martie 2013, 09:38

    O initiativa extraordinara! Deabia astept sa vad steagul!:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 14 martie 2013, 09:52

    […] mult (cum sună asta :))) şi am să vă spun ce trebuie să faceţi ca să mergeţi cu mine şi cu Chinezu la Amsterdam la meciul dintre Olanda şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 14 martie 2013, 11:00

    Am sa ma bag si eu. Sa apara si orasul meu pe steag :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 14 martie 2013, 11:03

    Daca tot am fost la Londra (pe steag) o sa merg si la Amsterdam.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 14 martie 2013, 11:23

    Steagul la Londra l-am ratat (nunta mea, nu prea am avut timp). De data asta nu mai ratez sansa de a fi prezent macar pe steag la Amsterdam.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 14 martie 2013, 11:31

    Domnu’, am pus aici niste motive demne de luat in seama: http://danailie2004.blogspot.ro/2013/03/jucati-cu-mandria-de-fi-romani.html :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 14 martie 2013, 11:37

      Apăi, dacă zici tu că tre’ să-ţi dau o bere, io-ţi dau, fie că o să fie la Amsterdam sau nu. :)) Cum mie îmi place să primesc beri, îmi place să-i fac şi pe alţii să simtă feeling-ul ăsta fain. Mai ales că ai şi un motiv întemeiat pentru care meriţi berea aia.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • joi, 14 martie 2013, 12:00

        Asa-i ca-i intemeiat? :D
        Eu nu ma supar nici daca ma luati la Amsterdam si nu-mi dai berea; aia sa fie problema!

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  7. joi, 14 martie 2013, 11:48

    Cristi, pentru ca sunt fata de treaba si vreau sa va ajut sa nu va mai chinuiti in cautarea bloggerului, ma ofer eu sa vin!
    Merge? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 14 martie 2013, 13:44

    […] nonconformismul lor şi explozia de tinereţe. Chinezu se gândeşte la meciuri de fotbal şi caută tovaraşi pentru o excursie în Olanda. O să descopere designul şi stilul de viaţă al olandezilor până ajunge pe stadion […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 14 martie 2013, 14:27

    Suna tenteant,este bine ca bloggerii sa aiba reprezentanti la Amsterdam.Succes!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 14 martie 2013, 14:28

      tentant :D pfui ma intimidai :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. joi, 14 martie 2013, 16:11

    spanacul baga ca de obicei, bucalele si mehedintiu’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Bacoy
    joi, 14 martie 2013, 16:25

    ma oameni buni o sa iasa scandal si cearta mare ca dupa fiecare actiune de genul asta…toata lumea vrea la Amsterdam si multi vor acuza manarii…. nu inteleg de ce domnul Chinezu nu alege el direct…ca oricum stim noi ce se intampla in culise

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • Bacoy
      sâmbătă, 16 martie 2013, 21:25

      Chiar a trebuit sa revin si sa-mi dau singur un vot la comentariu? Really?
      Nimeni nu crede ca se fac manarii??

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 18 martie 2013, 08:06

        Prietene, esti cu capul. De ce sa iti dai vot la comentariu, cand bloggerul care pleaca in Amsterdam se alege in urma campaniei de pe Blogal Initiative? =))

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • Bacoy
          marți, 19 martie 2013, 05:24

          Am dat vot la comentariu pentru a sublinia ce am scris acolo! Prea subtil?

          Am mari dubii referitor la corectitudinea acestei campanii.
          Se stie ca alegerile se fac „pe oua”.
          Mentionez ca eu nu particip, nu vreau sa-mi fie muradrit numele de scandaluri. Am mandria mea!

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
          • marți, 19 martie 2013, 08:47

            Mah, spune drept, tu ai jucat in rolul marmotei din reclama aia =)) Merci ca ai comentat, chiar ne-am distrat =))
            Ai subliniat ce ai scris unde, mah? Eu de unde sa stiu cine este daca nu te semnezi? =))

            Thumb up 0 Thumb down 0

            Răspunde
  12. vineri, 15 martie 2013, 04:42

    Daca vreti, eu va astept acolo :)). Sunt in Brugge, nu foarte departe de Amsterdam.

    Cred ca ma bag si eu cu un articol, in weekend :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 15 martie 2013, 10:44

    Foarte tare!
    Am scris din suflet incurajarea mea pentru nationala, acum parca miza este și mai interesanta.
    Indiferent cine merge la Amsterman, suntem deja cu toții câștigători :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 15 martie 2013, 12:01

    M-am inscris in campanie de saptamina trecuta asa ca voi fi si eu pe steag deci la Amsterdem .Hai Romania.Abia astept sa vad steagul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 15 martie 2013, 17:45

    […] în grupul bloggerilor ce vor merge să sustină echipa Romaniei şi astfel să-i pot însoţi pe Cristian China-Birta şi  Cristian Florea, tot voi fi prezent acolo, chiar dacă voi fi prezent doar prin […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 15 martie 2013, 17:53

    luni apare și postarea mea. stați liniștiți că brașovul o să fie pe steag! am zis! și, de ce nu, la amsterdam! ;) sau mai bine tableta?… :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. sâmbătă, 16 martie 2013, 10:51

    bai, eu vreau la Amsterdam, da’ nu ma lasa fetili mele (sotia si fiica). cica daca voi castiga si plec, nu ma mai primesc inapoi :). pentru ca de fiecare data cand plecam „afara” plecam numai impreuna. asa ca ma multumesc si cu „aipedu'”… sau sa plec pe furis? ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 17 martie 2013, 22:01

    […] 26 martie, steagul bloggerilor 2.o va fi acolo, pe stadion, datorită lui cristian florea şi lui chinezu, căci blogosfera susţine echipa naţională. pe harta noastră mă înscriu de acum şi eu, chiar […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde