02.07.2016

Acesta este steagul cu care duc România 2.0 la Londra

La provocarea mea cu Hai să ducem România 2.0 la Londra! au răspuns 73 77 de bloggeri. Cărora le mulţumesc din suflet! Şi vă promit, dragilor, că voi flutura steagul cu numele voastre în tribunele din Londra cu o mândrie imensă că sunt coleg de blogosferă cu voi :) O să fac o analiză despre cine, ce, cum a răspuns provocării mele, dar numai după ce mă întorc de la Londra, mă înţelegeţi :)

Steagul este gata si arată după cum puteţi vedea mai jos. Şi ca să fie totul şi mai emoţionant, vă raportez că steagul aparţine lui Make, cel care l-a „donat” acestei cauze şi care steag are o istorie impresionantă, pe care Make mi-a promis că o va scrie la el pe blog :)

Vestea tristă este că au mai rămas judeţele Bistriţa-Năsăud, Galaţi, Mehedinţi, Mureş, Olt, Sălaj, Tulcea nereprezentate pe steag. Aşa că dacă până ajung eu la Londra (adică undeva pe la 16 ora noastră) există bloggeri inimoşi care să „adopte” aceste judeţe pentru a fi prezente şi ele pe steag ar fi de-a dreptul minunat.

Hai România!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Blog versus facebook, un mic experiment personal

Cum a fost prima mea zi de Jocuri Olimpice la Londra

53 comentarii

  1. miercuri, 8 august 2012, 07:51

    Arata belea. Cat timp ti-a luat sa scrii pe el? Sau cand aparea articolul treceai si numele blogului?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 07:54

      Promit sa povestesc cum am facut steagul si tot ce tine de aceasta isprava, dar dupa ce ma intorc de la Londra :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 27 august 2012, 13:54

        Sa stii ca eu inca astept povestea.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  2. miercuri, 8 august 2012, 07:58

    Foarte foarte foarte frumos arata steagul!!!!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 8 august 2012, 08:03

    Pentru ca am ceva cunostinte de prin Tulcea, as vrea sa „adopt” eu acest judet. A ramas vreun petec de steag liber?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 08:06

      Deci sa te schimb de la Bacau la Tulcea? :) Caci pot face asta, avand in vedere prezenta ta cerere care e foarte oficiala :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 8 august 2012, 08:08

        Daca mai este cineva pentru Bacau, poti sa ma schimbi pe Tulcea. Ma sacrific pentru tara :)

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • miercuri, 8 august 2012, 08:09

          No bine, mah, pentru ca imi esti simpatic te las sa te sacrifici… :)) Multam.

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  4. miercuri, 8 august 2012, 08:06

    Drum bun si nu uita de trecerea de pietoni. Obligatoriu trebuie sa treci pe acolo si asteptam si o postare despre ea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 8 august 2012, 08:06

    io-s jumate mehedintean, jumate bucurestean. am loc p-acolo? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 8 august 2012, 08:08

    Daca scrii pe blog la matale un mesaj catre sportivii romani,cum am zis in postarea initiala, clar ca ai loc. Doar sa scrii pana aung eu in Londra, ca dupa aia o sa imi fie mai greu de centralizat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 8 august 2012, 08:09

    Ma gandesc sa adopt Tulcea.
    Am avut un prieten sezonier absolut senzational care era din Tulcea si as face-o in cinstea lui :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 08:11

      Stimabile, Catalin tocmai ce a zis ca adopta Tulcea si el a scris deja. Dar zau ca nu m-ar deranja sa te flutur si pe matale prin tribune la Londra :)) Doar sa scrii la tine cat de repede mesajul pentru sportivii romani, ca sa apuc sa prestez si pe steag.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. miercuri, 8 august 2012, 08:11

    Sunt dispus sa adopt Bistrita.
    Vad ca-i aproape semnata adoptia pentru Tulcea ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 8 august 2012, 08:12

    pai azi pleci?
    eu abia deseara pot scrie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 08:14

      Hai sa facem asa: o sa merg pe incredere si te pun pe steag. Dar astept ca la noapte sa citesc postarea la matale pe blog. Deal? :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 8 august 2012, 08:17

        poti avea incredere!
        eu cand zic ceva, asa fac

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  10. miercuri, 8 august 2012, 08:12

    Facem!
    Again, adopt Bistrita.
    Merge?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 08:14

      Adjudecat! Bistrita-Nasaud merge la domnul entertainer :D Cu multumirile de rigoare :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 8 august 2012, 08:51

        Ti-am pasat un „trecbec”.
        E bine maestre?

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  11. miercuri, 8 august 2012, 08:18

    Entertainer cu „R” de la EntertRainer.
    Zic si io ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 8 august 2012, 08:19

    Avand in vedere ca am scris articolul cand eram in Sighisoara, se poate contoriza pentru Mures, nu? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 08:20

      Ataaaaaat, cererea dumneavoastra s-a inregistrat si va fi procesata ca atare :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  13. miercuri, 8 august 2012, 08:20

    uite cum in al 12-lea ceas faci rost de oameni din toate judetele :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 8 august 2012, 08:22

    arata foarte original, in momente ca acestea ma simt mandru ca sunt roman si in special ca am blog. Asteptam poze din Londra.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 8 august 2012, 08:41

    Foarte tare !
    Ma bucur ca am putut acoperi judetul Calarasi !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 8 august 2012, 08:44

    […] se afiseaza Chinezu’ cu steagu pe care-l va flutura prin tribune. S-au strans ceva bloage dar, totusi, cateva orase au ramas […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 8 august 2012, 08:57

    Eu tot din Bacau sunt asa ca ma poti trece la unul dintre acele orase.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 8 august 2012, 09:33

    Foarte frumos steagul! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 8 august 2012, 09:49

    […]  Chinezu, în calitate de ambasador oficial online al campaniei “Hai să aducem România acasă!”, ne […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 8 august 2012, 09:52

    Mehedinti a trimis de ieri: http://annca.ro/?p=1871
    Azi ti-am scris si pe mail :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 8 august 2012, 10:19

    Astept sa vad lista participantilor pe judete, plus revendic steagul! Se pune? Am zis primul ca il vreau, deci e al meu! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 8 august 2012, 11:05

    Da’ bine vere, cum sa ramana Oltu’ neacoperit. Mai bag eu un articol de multumire si pentru Olt, mai ales ca stiu niste bloggerite oltence care s-ar fi bagat la multumiri daca nu erau la mare. E bine?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 8 august 2012, 11:21

    […] Iar dacă sunteți curioși să aflați cum a luat “naștere” acest steag, vă invităm să dați un mic click aici.  […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 8 august 2012, 11:53

    Arata bine steagul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 8 august 2012, 11:54

    […] 2012 şi care va flutura în tribune cu mare angajament şi mândrie un steag special 2.0, aflaţi aici ce şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 8 august 2012, 12:32

    Frumos steag, sper sa nu uiti de Maramures sa fie prezent pe steag :) Calatorie placuta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 8 august 2012, 22:59

      Ei, Maramureşul e prezent la loc de cinste! :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  27. miercuri, 8 august 2012, 14:54

    Bistrita o reprezint eu cu mare placere. Aici m-am nascut. Scuze ca nu am vazut mai devreme articolul. HAI ROMANIA!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 8 august 2012, 15:27

    Frumoasa lucrare … asteptam relatarile de la Londra.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 8 august 2012, 19:58

    http://spanac.eu/blogger-olimpic/
    gata!
    dupa cum am promis!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 8 august 2012, 20:02

    Cand vom afla toate blogurile de pe steag? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 8 august 2012, 20:04

    Am scris un articol, in care am mentionat si campania Aducem Romania acasa! la care, dupa parerea mea, ar trebui sa se inscrie cat mai multi bloggeri din motive de mandrie nationala! http://blogatu.ro/2012/08/sportivii-romani-de-la-jocurile-olimpice-2012-merita-aplauzele-si-multumirile-noastre.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 8 august 2012, 20:12

    Atunci asteptam vesti de la Londra, de la Jocurile Olimpice. Altfel, frumos cum si-au gasit blogurile inscrise locul pe steag, bravo pentru idee!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. miercuri, 8 august 2012, 20:45
  34. miercuri, 8 august 2012, 23:29

    Fain, de toata mandria !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. joi, 9 august 2012, 09:01

    […] Mâine vă spun şi pe unde am plimbat steagul cu România 2.0 :D Şi o să dau şi poze şi nişte filmări, promit! var btn_style = '80×18'; var article_id = […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde