06.12.2016

Sunt trist. Să îmi bag pula dacă nu sunt trist rău…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Prietenul numărul 1 îl sună pe prietenul numărul 2 și îl roagă să îi facă o favoare. Prietenul numărul 2 îi cere bani ca să îi facă favoarea, invocând că nimic nu se face moca. Prietenul numărul 1 înregistrează convorbirea fără să îi ceară acordul prietenului numărul 2 și o publică pe blog, invocând principii.

Sunt trist. Să îmi bag pula dacă nu sunt trist rău…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Astăzi cântăm pentru România! Vă aștept cu drag!

Care ar fi ultimele voastre cuvinte la dispariția rasei umane?

64 comentarii

  1. marți, 2 noiembrie 2010, 11:57

    Cat cacat este si in media romaneasca…. la varf ma refer.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 2 noiembrie 2010, 12:00

    Ce… rahat

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 2 noiembrie 2010, 12:00

    din ciclul „friends for ever”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 2 noiembrie 2010, 12:01

    principiile solide permit orice, pare-se… :|

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 2 noiembrie 2010, 12:02

    sigur nu e promo? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 2 noiembrie 2010, 12:03

    Am un amic care mi-a povestit ca inclusiv chestia aia cu Mandruta si inselatul nevestii ar fi un fel de reclama mascata la BMW. Asa ca nu m-ar mira ca si chestia asta sa fie reclama la ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 2 noiembrie 2010, 12:05

    Prietenul numărul 1 trăncăneşte pe mess cu Prietenul numărul 2. Numarul 1 e supărat pentru că un terţ l-a bălăcărit. Numărul 2, care e prieten cu terţul, nu percutează. Numărul 1 face printscreen şi publică pe blog conersaţia de pe mess. Iar numărul 1 nu era un adolescent întârziat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 2 noiembrie 2010, 12:06

    Tin 100% cu Dragos ! ;)

    Tudor keep singing !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 2 noiembrie 2010, 12:06

    Ce mai sunt si prieteniile astea….!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 2 noiembrie 2010, 12:08

    Urat! din partea amandurora :|

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 2 noiembrie 2010, 12:08

    Ce avem la desert?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 2 noiembrie 2010, 12:09

    pana la urma e o melodie care trebuie promovata. unde se face gratis chestia asta? „vrei sa fac contract cu tine?” – da, poate asa ar fi cel mai corect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 2 noiembrie 2010, 12:10

    Ce ti-e si cu printipurile astea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 2 noiembrie 2010, 12:10

    daca lumea nu mai vorbeste de tine, si tu esti mare vedeta, esti obligat sa te caci in strada … poate poate se face suficenta valva incat sa se mai vorbeasca de tine….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 2 noiembrie 2010, 12:15

    ambele abordari sunt gresite si neprofesioniste. frate, frate, dar branza e pe bani, corect! daca facem biznis, ne purtam ca niste biznismeni, nu? ok, sunt eu idealista….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 2 noiembrie 2010, 12:22

    super campanie virala! ce sa zic, felicitari celor care au muscat din momeala si au propagat mesajul

    ati retinut, da? joi lansam piesa, da?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 2 noiembrie 2010, 12:28

    Mai, se cere scandal la orice nivel intelectual sau in orice media. Paine si CIRC…numai ca in ultimul timp e mai degraba : CIRC si putina painica.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 2 noiembrie 2010, 12:44

    eu repet. exista niste oameni in media care au dosare negre cu mine … cu nenorociri pe care le-am facut eu cu violuri si din astea. si`s serios. astept sa apara si alea la un moment dat :)
    deci e ok, asa se practica …

    stii ce … chirila face la fel ca ciutacu sau antena3 … arunca cu cacat ca se poate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. claus
    marți, 2 noiembrie 2010, 12:47

    Confirm, Piticu21 mi-a violat veveritele de la avatarul de pe Twitter. De-aia l-am schimbat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 2 noiembrie 2010, 12:48

    eu cred doar ca e un fake si face parte din teasing-ul pentru lansarea piesei. am asa un feeling….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. Daniel Stegarescu
    marți, 2 noiembrie 2010, 12:48

    virale

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. Gheorghita Teodoru
    marți, 2 noiembrie 2010, 12:52

    Ce cooool!!!!!!!!!!!!!!
    Zilele trecute Chirila avea show cu Cabral (desi unii spun ca era regizat). Am vazut filmul.
    Azi se injura cu Stanca. Auzim inregistrarea.

    Maine… poate se cearta cu Andreea Raicu. Sper sa vedem pozele :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 2 noiembrie 2010, 12:53

    daca ar fi viral…care ar fi rolul lui? Sa promoveze piesa? cum sa faci un viral in care sa te faci de kko singur? Eu personal nici macar nu vreau sa aud de piesa aia…mi-e sila!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. claus
    marți, 2 noiembrie 2010, 12:55

    @Gheorghita Teodoru: poate se baga la un threesome cu Andreea Raicu si Cabral.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 2 noiembrie 2010, 12:56

    fake in plm!
    Nu stiu ce lanseaza joi (o meldodie ma gandesc) , dar deja e sortita esecului

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 2 noiembrie 2010, 12:58

    chiar ca trist .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 2 noiembrie 2010, 13:00

    Bre oameni buni, e treabă de marketing. Cum trupa lui Chirilă nu mai există muzical, singura cale de promovare este aceasta. Nu discutăm decât despre coborârea preţiosului Chirilă în sfera de ţigănie mediatică pe care o înfiera cu mânie proletară. Şi-a dat seama că a ajuns la punctul la care nu-l mai poate promova muzica, ci flegmele, aşa că acţionează ca atare. Din ceea ce ştiu, joi se va lansa clipul „Sarkozy versus gypsy”, aşa că atitudinea adoptată este cât se poate de bună.
    Să-i fie de bine.
    Bravo popor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 2 noiembrie 2010, 13:01

    chirila e un tampit. a auzit el ca bloggerii se inflameaza repede si s-a gandit ca face o mare chestie. din fericire, o sa o suga maxim

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 2 noiembrie 2010, 13:02

    Chirila e prost, punct

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 2 noiembrie 2010, 13:07

    pai voi de ce credeti ca am zis ca sunt trist?
    daca nu ne campanie de promovarea, e un mare cacat ce s-a intamplat
    daca e campanie de promovare, e un mare cacat ce s-a intamplat
    deci revin la ce am zis in titlu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 2 noiembrie 2010, 13:07

    Eu de ce oare am impresia ca e o mare prostie toata treaba…si ca e ceva premeditat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. marți, 2 noiembrie 2010, 13:17

    Tudor CHIRILA imi pare ca unul care, pana acuma a primit favoruri si promovari contra unor smenozeli si stokareli… Insa el e plin de moralitate, desi cu siguranta a dat spaga pt a fi in playlisturi ori in promouri, iar acuma, invoca principii… A nu se intelege ca Dragos STANCA e un inger coborat pe pamant sa faca gesturi caritabile… N-am treba cu nici unul, e firesc sa am asteptari mai mari de la Tudor, decat de la unul care a gravitat in sfera lui SOV… Dar, pe langa publicarea unei convorbiri pe blogul sau, total nepotrivita si la limita legii, Tudor nu convinge, pare mirat ca unele conduite de pana acum (deloc morale, legale) nu mai merg, decat contra unor bani. Atentie, Tudor pare chitit pe a sugera ca i s-a pretins bani, mie mi se pare ca interlocutorul ar fi fost multumit sa aspire ceva marafeti si cu acte, la cat de infometat pare dupa bistari…
    Ce sa zic, in nota Chinezului ma situez si eu… jalnice personaje ! singurul lucru bun, din gestul total „unffair” al lui Tudor de a publica convorbirea este ca asa mai afla si altii adevarata fata a unora din showbizz…
    si, de multe ori, cine se scuza, se acuza…per-a-contrario, Tudor pare genul care a mai dat spaga sau a facut favoruri, iar acuma e refuzat… Nimic nu e gratis, totul se plateste, pana si prostia unora. Il respect pe Tudor Chirila pentru ce a facut in musica, dar la faza asta iese cel putin la fel de patat ca si interlocutorul sau Dragos Stancam un tip flamand, avid…deh, vorba lui „sa mananca si gura lui ceva”….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. alevx
    marți, 2 noiembrie 2010, 13:23

    E o campanie de promovare? Spaga e ceva atat de natural in romania incat se fac campanii de promovare pe tema asta. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. marți, 2 noiembrie 2010, 13:35

    eu nu inteleg cu ce iese patat stanca? stanca ii cere bani pentru promovare pe realitatea. de ce il pateaza asta? chirila isi da albumul gratis cumva?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. marți, 2 noiembrie 2010, 13:47

    Nu cred ca trebuia sa scrii postul asta. Nu poti decat sa incerci sa ramai neutru

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. marți, 2 noiembrie 2010, 13:59

    @Alex
    ce pot si ce nu pot, da-mi voie sa fie decizia mea
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. Semanticus
    marți, 2 noiembrie 2010, 14:10

    @chinezu,
    am crezut ca esti trist ca nu apari in inregistrari, dar acum am inteles.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. marți, 2 noiembrie 2010, 14:20

    Haidi bre, Chirilă vrea totul pentru el și nimic pentru altcineva. Stanca din câte știu a zis că se poate și cu contract, și cu agenție și cum vrea Chirilă, numai să ia și el niște bănuți.

    Vorba lui Arhi, Chirilă își dă gratis albumele?

    Și totuși, nu o fi vreo poantă?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. marți, 2 noiembrie 2010, 14:24

    Eu cred ca prietenul 2 ia facut un serviciu foarte mare prietenului 1.
    A sters de pe lista un prieten inchipuit!
    Ar trebui sa-i plateasca serviciul, ba ar trebui sa dea si putin ciubuc, daca tot s-a lamurit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. marți, 2 noiembrie 2010, 14:30

    Eu nu-l cunosc pe Chirila, dar vazand atatea glume de prost gust pe la tv nu m-ar mira sa fie un corespondent in mediul online. Hai sa ne dam in stamba, ca doar prostia mai e admirata.

    Daca nu e cu camera ascunsa, urat din partea celor care isi spala in public rufele.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. skybax
    marți, 2 noiembrie 2010, 14:32

    Nu vad de ce in vreme in criza si nu numai branza nu ar fi pe bani. Prieteni suntem cand iesim la suc, in afaceri suntem doi oameni care fac o chestie. Punct. Nu vad de ce sa te oftici? E munca mea, ca sa zic asa, pana la urma, de ce sa o fac pentru tine pe gratis?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. marți, 2 noiembrie 2010, 15:14

    A mai aparut o inregistrare care sper sa fie un promo pt piesa de joi ca altfel Chirila dovedeste one more time, daca mai era nevoie, cat de stupid este.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. marți, 2 noiembrie 2010, 15:17

    Eu m-am intristat de ieri, cand am vazut filmuletul. Daca asta nu-i „promovare”, eu ma las de citit bloguri. Ce uraaat …Plictiseala mare la nivel neuronal, mon cher!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. marți, 2 noiembrie 2010, 15:21

    Tot scandalul e de fapt reclamă mascată la Blackberry. Gata, nu mai suport, îmi iau şi eu unul! Căcat! :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. marți, 2 noiembrie 2010, 15:37

    super tare, anndryusha!!!! :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. marți, 2 noiembrie 2010, 15:50

    @anndryusha obligatoriu cu abonament de blackberry ca altfel nu o sa iti placa :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. the punisher
    marți, 2 noiembrie 2010, 16:11

    toata satra asta e sponsorizata de blackberry. E sponsor oficial :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. marți, 2 noiembrie 2010, 16:30

    Căcat! L-am înregistrat pe vânzătorul de la băcănie în timp ce-mi cerea şpagă ca să-mi dea două pâini. Căcat! Mâine-l pun pe blog. Să vedeţi ce scandal o să iasă. Căcat!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. marți, 2 noiembrie 2010, 16:52

    @anndryusha : exact, ma duc sa-l inregistrez si eu pe ala de la ghiseu cand ma duc sa-mi platesc factura de telefon ca-mi cere sa-i dau bani pt ca folosesc serviciile companiei de telefonie pe care o reprezinta …. si o sa-i fac de cacao pe astia de google ca imi cer bani cand bag reclame pe adsense …. ce magari …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. marți, 2 noiembrie 2010, 17:06

    @Daniel: da’ numai cu Blackberry, după ce faci combinaţia aia, ştii tu care… ;) :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. marți, 2 noiembrie 2010, 17:19

    @anndryusha : da, da, da, clar :)

    apropo, ce-i aia Blackberry ? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. marți, 2 noiembrie 2010, 17:29

    @Daniel: habar n-am. Am vrut să-mi iau, dar şpăgarii ăia nenorociţi care-l comercializează mi-au cerut bani pe el aşa că le-am spus să şi-l bage în … Căcat!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. marți, 2 noiembrie 2010, 17:39

    Incredibil! Ce ați sărit pe un subiect de scandal! Si ne mai miram de ce are OTV-ul rating si de ce se vinde așa bine Cancan-ul. Asta e in neregula cu romanul, prea mult ii place sa-l înjure pe altul, sa-l arate cu degetul si sa rada de el, dar când acel cineva face ceva demn de lauda unde sunteți? Nu va mai înghesuiți? Chinezu scrie foarte des articole interesante, articole pe care nici nu le băgați in seama, dar acum când s-a ivit ocazia sa înjurați pe cineva repede va băgați cu acuze…daca observați Chinezu nici măcar nu zice ceva rău de Chirilă, el da de înțeles ca-l întristează situația, dar voi repede hopa sa acuzați si sa tăiați capete. Încercați si voi sa apreciați pe cineva înainte sa înjurați pe altcineva. Știe romanul sa facă altceva decât sa blameze?
    Sunt trist. Să îmi bag pula dacă nu sunt trist rău…

    (Sa nu se înțeleagă ca ii iau apărarea lu’ Chirilă)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. marți, 2 noiembrie 2010, 17:40

    O miscare de marketing, NU cred ca-i pe bune. Cine-i autorul, care agentie?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. marți, 2 noiembrie 2010, 18:13

    nu aud bine, deci nu am putut asculta cum trebuie clipul, aud dar nu inteleg daca nu vad chipul si buzele, deci nu am pierdut nimic, textul m-a facut sa inteleg jumatatile, una goala si una plina, ale unui pahar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. marți, 2 noiembrie 2010, 18:14

    tare cred ca marketingul si-a bagat codita nazdravana in toata povestea asta… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. marți, 2 noiembrie 2010, 19:21

    Sunt in perfecta armonie cu titlul , doar ca …nu sunt trist .
    Salutari !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. miercuri, 3 noiembrie 2010, 00:06

    […] voi “analiza” nici cum au tratat chestiunea blogurile, spun doar ca mi-au placut Chinezu si  Piticu [desi nu sunt de acord cu ei, cel putin m-au surprins prin unghiul de abordare, semn […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. miercuri, 3 noiembrie 2010, 00:17

    Il respect pe Tudor Chirila pentru muzica sa si pentru unele lucruri pe care le-a facut pentru noi tinerii, dar fiecare din lumea aceasta a muzicii,a filmului pun pariu ca a dat sau a primit macar odata spaga…fiecare se duce dupa cum bate vantul… si totusi ma abtin sa comentez in profunzime la adresa lui Tudor pentru ca mie imi place ca personaj si nu vreau sa fiu subiectiva:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. miercuri, 3 noiembrie 2010, 07:37

    […] că mă iau după alți bloggeri și folosesc cuvinte dure ca să îmi fac trafic. Asta apropo de tristețea mea de ieri. Vă întreb direct dacă vi se pare că eu sau alți bloggeri ne luăm unii după alții și cam […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. miercuri, 3 noiembrie 2010, 07:46

    […] înțeles că toată faza cu șpaga and shit a fost o glumă. Bănuiam că așa e încă de când am scris că sunt trist. Nu știam sigur, că doar, vorba aia, nimic nu mai e sigur în lumea asta. Ba nu, sigur este că […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  62. miercuri, 3 noiembrie 2010, 09:46

    […] scris despre întâmplare, dacă nu scria  Chinezu habar n-aveam de ea, Tudor Chirilă nu mă interesează, nu-l citesc, după cum nu-l citesc nici pe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  63. sandel
    vineri, 26 noiembrie 2010, 15:48

    IMI BAG PULA IN MM EI DE TARA PROASTA CU CONDUCATORII pizdii, tara asta se duce jos jos jos jos, cat mai jos un loc de munca un trai mai nu gasesti aici…MUIE ROMANIAAAAAAA. daca as avea posibilitate, as arunca o in aer , n-as ezita nici o secunda muie democratieii !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  64. joi, 6 decembrie 2012, 16:10

    sti care e diferenta intre mata si tactu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde