10.12.2016

Astăzi refuz să mă uit la meciul României cu Belarus

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Și ca să vedeți de ce Digi Sport e pentru mine un brand care nu se ridică mai sus de piciorul broaștei, ia vedeți aici rahat cu căcat românesc.

Numai mie mi se pare o mega-mizerie că meciul din seara asta dintre România și Belarus (și cât de important e meciul ăsta…) e transmis de Digi Sport și nu de TVR 1, cum ar fi normal, după mintea mea cretină, desigur?

Numai mie mi se pare că ceea ce fac cei de la Digi și de data asta, dar și cu meciurile din Liga 1 seamănă cu un șantaj, cu unul perfect legal, evident, dar cât de scârbos?

Numai mie mi se pare că ce face Digi e o mizerie din punct de vedere moral, dar, desigur, ca business e exemplar, ei fac banul, așa că li se rupe de alte considerente care nu aduc profit?

Numai mie mi se pare că dacă TVR nu mai e în stare să transmită nici măcar meciurile naționalei, atunci mergeți, băi, acasă, că și așa în rest ne mâncați banii de pomană cu emisiuni de 3 bani jumate?

Numai mie mi se pare absolut ridicol ca la ora meciului extrem de important dintre România și Belarus, TVR 1 să difuzeze un film numit ”Lancea ruptă”?

Așa că le doresc mult succes celor care au făcut greșeala imensă de a nu se abona la Digi în căutarea unui streaming decent pe net ca să puteți vedea meciul. Ceea ce faceți voi e furăciune, dar nu îmi pare rău nici un milimetru că furați de la Digi, pentru că, pe undeva, e aceeași atitudine pe care acest brand mega-enervant pentru mine o are față de noi.

Eu, însă, refuz să mă uit la meci în asemenea condiții cretine. Sunt un dobitoc, știu, dar măcar nu sunt dobitocul celor de la Digi și de la TVR.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Să trăiască Miliția Română de secol XXI!

5,5 miliarde călători și CFR o suge în continuare

29 comentarii

  1. marți, 7 septembrie 2010, 08:44

    de-acord, semnez si eu. numai o intrebare: tu te uiti la emisiunile TVR? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 7 septembrie 2010, 08:46

    @writeman
    tu te-ai uitat vreodata la Surprize, surprize?
    ei vezi? dar de auzit de ea si ca e facuta pe banii nostri ai auzit, nu? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 7 septembrie 2010, 08:51

    Atunci sa te uiti la CSM Bucuresti – HC Odorhei de la 6 pe DigiSport ! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 7 septembrie 2010, 08:52

    @A. Dragos
    ahaha, buna asta, asta e buna :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Bogdan
    marți, 7 septembrie 2010, 08:56

    Ce mizerie, nu pot sa cred. Chiar imi facusem planuri pentru diseara sa mergem sa vedem meciul. De cate ori sunt meciuri pe Digi e un balamuc total pe aici, pentru ca nu sunt decat vreo 2 carciumi care au Digi si acolo e omor de fiecare data. Sa-i ia dracu cu contractul lor de rahat cu tot. Cat despre TVR, „numai de bine”…..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 7 septembrie 2010, 08:57

    Bre, eu nu ma uitam la meci nici daca era pe TVR, ca simt ca ma enervez aiurea :)) Da’ ce spui tu e perfect adevarat, daca e echipa nationala, pai sa fie si acces national.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 7 septembrie 2010, 09:01

    sustin…sustin…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 7 septembrie 2010, 09:19

    si tu…Brutus :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 7 septembrie 2010, 09:28

    surprize e, sau era, super emisiune! se uita maica-mea, stateam 10 minute si plecam ca nu mai buteam de burta, de la atata ras. „nu-i asa…?!” ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 7 septembrie 2010, 09:30

    Chinezu, te invit la mine ca am Digi… Era singurul provider de pe strada… Si absolut de acord cu tot postul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 7 septembrie 2010, 09:35

    Dpdv business actiunea lor e coerenta si totusi corecta. Au cumparat drepturile de transmisie pentru ca vor sa fie vazuti exclusivisti si cu muschiu’ pe ei. Investitie in imagine. Iar pentru Liga I pentru ca vor ca abonatii celorlalte retele sa vina la ei. Marketing & vanzari. Sunt de acord cu ele.
    Am Digi dinainte sa cumpere ei Liga I si Spania, Anglia si ce-or mai transmite ei. Sunt deci un favorizat al sortii. Dar nu ma uit. Ca n-am ce vedea. Poate un Liverpool – Manchester sau un Barca – Sevilla sa vad spectacol bi-directional. Si daca as avea ca alternativa sa vad un meci de rugby l-as alege pe acesta, indiferent de cine ar juca.
    Am facut un exercitiu in timpul Cupei Mondiale de fotbal. La inceputul unui meci de fotbal am dat drumul pe PC la un meci de rugby inregistrat. Pana in minutul 30 se marcase un singur gol la fotbal dar peste 20 de puncte la rugby cu rastunari de scor. Pana in 60 raportul era de 2 la 40. Si era Cupa Mondiala. Daramite nationala de fotbal de acum sau Liga I. Lasati dara fotbalul si treceti la rugby. Si abia astept sa inceapa Heineken Cup si Challenge Cup. Pentru care s-ar putea sa trebuiasca sa ma abonez la UPC.
    Si nu uitati ca diseara de la 18:30 #JucamRugby cu bloggeri si twitteristi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 7 septembrie 2010, 09:35

    cam asta ar fi atitudinea corecta….dar digi profita de faptul ca multi nu pot sa nu se uite :))…si aici ma includ si pe mine..:-p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 7 septembrie 2010, 09:48

    E o mare mizerie şi astfel de exclusivităţi n-ar trebui acordate decât posturilor TV cu acoperire NAŢIONALĂ. Că de-aia joacă NAŢIONALA, bre! Da’ mai înseamnă ceva cuvântul ăsta, azi?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 7 septembrie 2010, 09:54

    La cum joaca ai nostri poa’ sa-l dea si pe mtv sau jetix, tot nu ma intereseaza meciul. Eu o sa ma uit la meciul tineretului cu Rusia, asta parca e pe sport.ro, data trecuta a fost pe tvr2.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 7 septembrie 2010, 10:12

    eu nu refuz. chiar de ar fi sa ajungem la nivelul celor din San Marino sau Andorra, tot o sa ma pun comod in fata TV-ului, cu o bere in mana si cu un „Hai Romania” in dotare. evident, voi fi pregatit sa urlu din toti rarunchii diseara la golurile marcate de ai nostri. sa vedeti ca o sa castigam in Belarus.

    cat despre faptul ca Digi transmite partida, nu avem ce face. nici eu nu sunt de acord. traditional era ca TVR sa transmita. asa am crescut, cu meciurile nationalei transmise de televiziunea nationala… oricum, hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 7 septembrie 2010, 10:29

    Romania joaca fotbal:)))?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 7 septembrie 2010, 10:44

    Nu ma uit nici daca imi dau bani !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 7 septembrie 2010, 11:40

    Daca tu nu te uiti nu ma uit nici eu =)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Constantin
    marți, 7 septembrie 2010, 12:21

    Nenea Chinezu, nu te uita !!nici eu nu ma uit !!ca nu am digi!!!!!!!!Roman zice, viteaz zice asa ca HAI ROMANIA !!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 7 septembrie 2010, 12:30

    Hai Belarus ca am pus pariu pe voi sa-i bateti pe drogatii din nationala Romaniei in frunte cu Florescu si terminand cu Lobontica ierbica :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 7 septembrie 2010, 13:42

    eu profit că meciul cu (well, da, ok, slăbuţ, ştiu) Azerbaidjanul se joacă în KöLn şi mă duc pe stadion să văd naţionala Germaniei

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 7 septembrie 2010, 14:07

    şi, a propos, am scris şi eu, cândva, despre ce înseamnă „naţionala” de fotbal a unei ţări şi ce e ea în ziua de azi
    http://fugitdeacasa.blogspot.com/2010/07/fifa-si-politicul.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 7 septembrie 2010, 14:46

    Nationala, buna proasta cum e ea, este a romanilor :( E incalificabil sa dai drepturile (si poate si sa le iei) cand nu poti avea o acoperire pe toata tara. E ca un… scuzati-mi comparatia, santaj emotional….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 7 septembrie 2010, 19:24

    N-am vazut filmul ” Lancea rupta „…cine joaca ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 7 septembrie 2010, 20:10

    De parca ar fi de mirare!
    Bine ca nu este la TVRM sau la OTV.
    Desi, daca ajunge Di-Di-DiRect presedinte, ceea ce nu mi se pare deloc imposibil atunci cand ne uitam pe cine ar inlocui, atunci scenariul devinefezabil.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 7 septembrie 2010, 20:35

    E poate imoral ce se intampla dar corect dpdv legal si al bussinesului…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 7 septembrie 2010, 21:16

    deci atunci sîntem (cel puțin) doi care nu ne uităm

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 8 septembrie 2010, 13:20

    Cat s-a terminat scorul? ca nu am vazut meciul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde