10.12.2016

Mă scuzaţi că vă inoportunez, dar ce faceţi când comentează imbecilii pe blogul dumneavoastră?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Zău că vorbesc serios când vă întreb aşa ceva. Pe voi, adică pe ceilalţi bloggeri care îmi faceţi onoarea de a da cu ochiu aci la mine. Adică le răspundeţi celor care vi se par nişte tembeli când comentează sau nu?  Îi băgaţi în seamă sau vi se rupe de ei? Îi banaţi sau îi lăsţi în biata lor?

Nu aş vrea să greşesc în aproachul pe care o să îl săvârşesc, de aia vă întreb.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Să nu omorâm blogurile, deci

Ultima strigare pentru Future Hosting Day

Niciun comentariu încă

  1. joi, 28 mai 2009, 21:49

    ba, depinde de imbecil, ca sa ma exprim asa :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 28 mai 2009, 22:13

    @Mihnea,
    Furnizează-mi si mie tipologia imbecililor, să stiu să-mi nuanțez reacțiile.

    Chinezule, eu una i-am lăsat în apele lor; nici măcar comentariile care incălcau orice limita a bunului simt nu au fost sterse; nu i-am bagat in seama. Nu zic ca este politica buna; mai ales ca pe cate unul iti vine să-l bati, cu tot spiritul pacifist și optimismul educational…
    Mai greu este cu imbecilii deghizati; te apuci si deschizi un dialog si-ți dai seama pe urmă…
    Dar, la modul serios, un cod de onoare al bloggerilor nu ar fi chiar așa de rău. Macar sa-i excludem din breaslă pe cei care-l incalca; sau sa poarte eticheta de blogger nerușinat 3 luni, 6 luni, după nerușinare. Cu ceilalti comentatori, habar n-am ce-ar trebui facut, in realitate.Deocamdată, mă enervez!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 28 mai 2009, 22:21

    chestia cu codul de onoare ar fi sustinuta de fix zero cetateni. bloggingul este despre independenta absoluta, in esenta. sincer, chinezule, treaba cu imbecilii e simpla: daca trec peste o limita impusa de bunul simt, sunt pa. simt totusi ca intrebi mai mult decat pot cuvintele tale sa ofere in articol :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 28 mai 2009, 22:25

    Faceti ce aveti de facut!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 28 mai 2009, 22:59

    Sterg, Fanica. Belesc, Tantzo. Ard, conashule. Delete, mon cher, delete. With extreme prejudice and a drum of celebrational whisky aside.

    :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 28 mai 2009, 23:00

    I mean a dram, not a drum. I usually drink drums only when complitly drank. I min drunc. I min drunk’d.

    :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 28 mai 2009, 23:23

    Mark as spam, banez IP-uri, delete all spam. Şi uite-aşa am linişte. Până data viitoare când scrie ştim-noi-cine să-s grasă, urâtă şi proastă, iar lista de IP-uri banate se îmbogăţeşte. În cele din urmă, voi ajunge să am doar cititorii care mă merită. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. anonim
    joi, 28 mai 2009, 23:36

    Draga Gabi,
    imbecilii sunt de 2 feluri, harnici si lenesi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 28 mai 2009, 23:40

    Incerc sa’i spun ca e imbecil, pentru ca poate nu constientizeaza…
    Daca insista, ignoranta e utila…
    La mine pe blog, eu fac regulile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 28 mai 2009, 23:45

    […] semnalarea din Click a evenimentului. Crinei, normal, pentru că şi-a ros unghiile. Lui Vania şi Chinezului pentru publicitate şi, desigur, tuturor celor prezenţi. Ziariştilor şi celor de la TVR […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 28 mai 2009, 23:49

    Salut, daca esti interesat de un schimb de link cu http://kaloo.info Astept raspunsul tau!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 29 mai 2009, 06:26

    aha, aha
    deci nici voi nu aveti o filosofie clara in privinta asta :D
    gata, m-am linistit
    deci e pe stilul cum vrea muschiul tau :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 29 mai 2009, 07:07

    initial doar am sters mesajele. Dupa aceea am procedat ca Denisuca :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 29 mai 2009, 09:30

    Ai încercat să-i editezi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 29 mai 2009, 10:40

    Dammit !

    când mă gândeam că şi eu, la începuturile existenţei mele blogăreşti, lăsam commenturi gen „interesant articol” şi altele care acuma-mi par spămuieri

    :(

    toţi am fost …idioţi… o dată…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 29 mai 2009, 11:02

    Spam, cenzură, delete pentru unii clienţi abonaţi la spam. deja le place să vorbească singuri. Restul, cui pasă ce spun unii anonimi? Indiferenţa doare cel mai mult :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 29 mai 2009, 13:03

    @Satmareanca, am avut eu ceva INDICII ca tragi spre filozofie si literatura.Sa auzim de lansari!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 29 mai 2009, 13:30

    […] cuvânt, întreaga blogosferă vuia, când o altă bombă explodă pe blogul Chinezului, singurul care a sesizat detaliul: Bloggerul Cosmin a ignorat […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 29 mai 2009, 14:13

    Păi i-am despărțit pe căprării:

    – cei care-s simpatici rămân, chiar dacă-s offtopic și un pic mai decoltați

    – cei care mă înjură de răposata mamă pentru că nu le place bezna de la mine, scriitura sau opinia mea, intră la popreală câteva luni. după care-i eliberez condiționat :D

    – cei care-s insistenți cu înjurătura – dar ontopic – rămân. uneori, după ce se calmează, chiar au idei interesante. totul e să aștept să le treacă criza. n-am răbdare mereu :)

    – mai sunt unii care adie ca o boare odată la câteva luni…de obicei îi salut din vârful buzelor și-i ignor cu grație

    – doar pe plicticoși nu-i tolerez

    mă descurc binișor :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 29 mai 2009, 14:35

    incerc sa fiu o doamna…si sa le raspund civilizat…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 29 mai 2009, 21:16

    Doar imbecilii ironici mă deranjează şi mulţi dintre ei sunt bloggeri. Pe aştia nu prea încerc să-i combat ci îi ironizez şi eu. Nu am experienţă de blogger deci poate o să-mi adaptez strategia pe viitor. Sper să te ajute.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. sâmbătă, 30 mai 2009, 02:13

    IN BECI IL să-i băgaţi! Ce altă soluţie ar mai fi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. sâmbătă, 30 mai 2009, 19:17

    Eu streg comentariile ce contin injuraturi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. codeus41
    duminică, 31 mai 2009, 11:49

    idiotenia e in functie de cum o percepe cel care o denumeste la un moment dat. cu alte cuvinte ceea ce tie ti se pare idiotenie la altul i s-ar putea parea „gandire profunda”.)))oricum sfatul meu e sa urmaresti mai mult timp „idiotul”si daca intradevar e idiot atunci da-i spam si gata.Ca s-ar putea sa nu fi fost omul inspirat pe moment dar nu e idiot.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. Bacau 2009
    duminică, 31 mai 2009, 14:17

    Salutare ! Ma gandeam sa iti propun ceva daca se poate. Ce zici de un schimb de bannere ? Un parteneriat ? Astept un raspuns daca se poate pe blog :) Sa ai o zi buna ! http://www.bacau2009.tk

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. duminică, 31 mai 2009, 16:59

    Bai frate, da tu nu raspunzi in general la nici un comentariu p-aici mai ales daca-ti scriu de-astia din plebe ca si mine(sa zicem). Asa ca nu inteleg ce te freaca grija de imbecili si de tembeli.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. duminică, 31 mai 2009, 21:20

    Eu fac ce e de facut depinde ce comentariu imi lasa „inbecilul” daca imi lasa un „facem link exchange” la un post despre bilibistroci il stertg …. ce as putea face in faza asta ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. duminică, 31 mai 2009, 22:53

    Prea mulţi imbecili nu postează la mine, cu excepţia unor anonimi pe care-i „deletez” urgent. În schimb, pe un alt blog, hsalem.blogspot.com, am început să primesc spam în chineză :), aproape în fiecare zi. Sigur că nu-l public, dar continuă să vină şi pe blogspot nu pot bloca IP-ul. De fapt, nici nu ştiu dacă e spam sau poate o ofertă de traducere a operelor autorului în chineză:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. luni, 1 iunie 2009, 12:51

    Cum ai depasit deja stadiul incipient al blogului solutia este delete comment + ban pe IP fara explicatii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. luni, 1 iunie 2009, 14:05

    ban. scurt. fara nici un fel de discutie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde