26.04.2017

Părerea mea despre situaţia învăţământului românesc

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ghici România mea, episodul 2. Mănăstiresc…

Jurnal de suporter – Munchen, prima zi

15 comentarii

  1. marți, 14 septembrie 2010, 08:28

    Chinezule, tu ai plozi la scoala?
    Pentru ca ai o replica de politician sadea.

    Răspunde
  2. marți, 14 septembrie 2010, 08:34

    Sectoriale transgalactice :))) =)) Funeralu Transgalactic….hai ca m-ai facut sa rad pe dimineata asta. Ce sa-i faci asa e cand mergem pe vot fara sa ne spalam pe ochi sau fara sa ne trezim :)))

    Răspunde
  3. marți, 14 septembrie 2010, 08:36

    Atata timp cat FUneriu si-a trimis fiica la scoala in Franta, i se rupe de invatamantul romanesc, hai sa fim seriosi…

    Răspunde
  4. marți, 14 septembrie 2010, 09:48

    Invatamantul in „zodia reformei” ? Glumet cel care a scris asa ceva.

    Răspunde
  5. marți, 14 septembrie 2010, 09:55

    Eu zic să te calmezi :D

    Răspunde
  6. marți, 14 septembrie 2010, 10:16

    @scriu pareri- fata lui Funeriu face scoala in Franta pentru ca familia ei, inclisiv tatal, a locuit acolo. Cu urechile mele l-am auzit pe ministru spunand ca o lasa sa termine acolo anul scolar si apoi o transfera la o scoala din Romania. Acum, o sa vedem noi ce si cum, dar deocamdata asta cu „si-a trimis copilul sa studieze in strainatate” pica.

    Răspunde
  7. marți, 14 septembrie 2010, 11:41

    Inca mi-l imaginez pe domn’ ministru la buda.

    Răspunde
  8. marți, 14 septembrie 2010, 13:52

    Ai cam spus tot adevarul ….

    Răspunde
  9. marți, 14 septembrie 2010, 14:20

    sa spunem ca s-ar rezolva problema buzilor … calitatea absolventilor ar creste ? …
    cel mult am avea manelisti, cocalari sau pitipoance mai curati/curate … poate … si in mediul rural productia de porumb ar fi pe noi culmi …

    Răspunde
  10. marți, 14 septembrie 2010, 14:26

    o precizare. pluralul corect e BUDE

    Răspunde
  11. marți, 14 septembrie 2010, 15:04

    Unde incape atata diplomatie in tine? :))))

    Răspunde
  12. marți, 14 septembrie 2010, 15:06

    simt nevoia sa te corectez:
    ministru asta nu poate sa nearga decat la seminarii despre filozofia mefistofelica…. dar nu prea poate ca nu are taiat cordonul ombilical care il leaga de Udrea.

    Răspunde
  13. marți, 14 septembrie 2010, 15:53
  14. marți, 14 septembrie 2010, 16:15

    Bravo bravissimo. Mi-a placut aluzia la „sectorialele transgalactice” !!

    Răspunde
  15. miercuri, 15 septembrie 2010, 21:59

    @Turnofftheglory Da…Alecu e a 6-a parca si Mara e la grupa pregatitoare :).

    :)) faza cu transgalactice mi-a placut si mie :)) aaaaa si cu ocazia asta i-am zis mamei: uite…eu il stiu pe chinezu :))))))) :))))) Incep sa-i introduc pe ai mei in lumea blogosferica :))

    Răspunde