29.04.2017

Nu mai căutaţi contracandidatul lui Băsescu. E ca şi rezolvată. E Ciutacu…

contra

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Adevărul e că Realitatea nu e Antena 3

Din ciclul dacă vreţi să vedeţi un chinezu sportiv…

Niciun comentariu încă

  1. marți, 10 februarie 2009, 13:57

    Poti sa-mi spui Obama:)

    Răspunde
  2. marți, 10 februarie 2009, 14:06

    Deci Ciutacu este acel „independent” de care se vorbeste :)

    Răspunde
  3. marți, 10 februarie 2009, 14:25

    Alt președinte genial? :)

    Răspunde
  4. marți, 10 februarie 2009, 14:41

    Obama? O, ba, mă…

    :p

    Răspunde
  5. marți, 10 februarie 2009, 15:46

    măcar de-ar candida…

    Răspunde
  6. marți, 10 februarie 2009, 15:56

    De-ar fi numa’ o ţîră mai „…independent” ar fi excelent. Mi se pare că uneori are o „ţintă” la care trage legat la ochi. Nu contează cine e lîngă „ţintă”.

    Ca jurnalist: genial! Ar trebui sa fie model pentru mulţi copiatori de „comunicate de presă”, ce se dau mari ziaristi… ;)

    Răspunde
  7. marți, 10 februarie 2009, 15:56

    Numai daca-mi ia Dumnezeu mintile si daca ma declara Turambar, in urma citirii datelor unui amplu sondaj de opinie, „candidatul independent de tip Oprescu” :)

    Răspunde
  8. marți, 10 februarie 2009, 16:04

    Mințile ți le poate lua și un șpriț… :)

    Răspunde
  9. marți, 10 februarie 2009, 16:16

    @ Victor: It’s a deal. Numa’ sa’mi spui cat de 70% din sufragii vrei in sondajul nostru. Dai shi tu o bere scotziana, dar stai deasupra lu’ 50%, nu?

    :rofl:

    Răspunde
  10. marți, 10 februarie 2009, 16:40

    @Lars: doar daca te cheama Rares Niculescu :)
    @Turambar: deal

    Răspunde
  11. marți, 10 februarie 2009, 17:23

    Da’ ce-ti veni?!

    Răspunde
  12. marți, 10 februarie 2009, 17:24

    dă Doamne, Maica Domnului şi Treime Sacră :-). serios vorbind, deşi cred că ar fi mişto o campanie cu victor ciutacu drept candidat, până la urmă tot ficatu’ propriu o să-l învingă pe actualul preşedinte (deşi şi tiroida vine tare din urmă):-)

    Răspunde
  13. marți, 10 februarie 2009, 17:34

    Hai ca asta e tare.In locul lui as candida,numai asa de-al dracului sa-i crape pipota lui ZEUS.Si cine stie poate o sa avem noroc si dintr-o distractie sa se duca…duca.

    Răspunde
  14. iulian n.
    marți, 10 februarie 2009, 19:43

    Eroare chinezească: omul e pe felie cu lăutarii, are nunţi luate până în 2014, scoate şi dividiu cu coregrafie, acu doar mişcă piaţa cu preşedinţia…

    Deci atenţie la două cuvinte: 1.Lavinia 2.Şandru Vine pe turnantă, cu fuleu maxim!

    Răspunde
  15. marți, 10 februarie 2009, 19:56

    LOL

    Răspunde
  16. lady2bug
    marți, 10 februarie 2009, 21:44

    Asta ar fi o veste. Dar tre’ sa-l tranchilizam intai, altfel nu cred ca se baga in troaca.
    Daca exista vreo interdictie, vreo incompatibilitate ca presedintele sa aiba emisiune la TV…eu ma opun candidaturii lu’ Ciutacu.

    Răspunde
  17. miercuri, 18 februarie 2009, 10:28

    hai ca e super tare asta. ar fi cool.

    Răspunde