22.07.2017

Batalionul de marş

Exact. Despre Sven Hassel vorbesc. Pentru unii dintre noi, de ăştia mai ciudaţi, evident, asemenea lecturi horror ne coafează.

Pentru conformitate: Batalionul de marş, Sven Hassel, editura Nemira 1992.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Imperium si Iulius Caesar

Vinil, frate…

Niciun comentariu încă

  1. Roxana Lilith
    marți, 28 octombrie 2008, 15:44

    Hi hi hi…gand la gand cu bucurie. Eu imi pusesem un citat: „Reusisem sa inabusim in noi tot ceea ce fusese omenesc. Nu mai stiam decat limbajul ingrozitor al armelor….Fara indoiala ca in spatele nostru Satana rinjea”

    Răspunde
  2. marți, 28 octombrie 2008, 15:56

    Da. domnule! Acea senzationala editie a colegului Sven. Pe-aia am citit-o si eu, „mostenire” de la onor tata. :) Toate cartile intr-o luna jumate-doua, defapt.

    Enjoy! :)

    Răspunde
  3. marți, 28 octombrie 2008, 23:09

    Ba si ma gandeam io ca pan la urma si necitirea lu’ nea Sven ma face un IGNORANT! :(

    Răspunde
  4. miercuri, 29 octombrie 2008, 12:46

    Promit ca si eu citesc carti, dar nu pot sa intreb…cand se face filmul? :D

    Răspunde
  5. miercuri, 29 octombrie 2008, 14:59

    Diana Tusa, candidat PNL in colegiul 1 Braila, minte in declaratia de avere! http://www.iordache.wordpress.com

    Răspunde
  6. miercuri, 29 octombrie 2008, 15:12

    […] Gecad-ul anunta ca vor distribui AXIGEN Mail Server in China. Tare sunt curios ce o zice Chinezul despre […]

    Răspunde
  7. joi, 30 octombrie 2008, 02:21

    Andrei, film s-a făcut doar după „Blindatele Morţii” din câte ştiu eu. Hf wiff that.

    Răspunde
  8. sâmbătă, 1 noiembrie 2008, 14:29

    […] anca, anca, andaa, adaam, andressa, chinezu, comanescu, corina, dan, diana, gramo, hahalere, ileana, inocente, ioan, irina, john, moshe, nasii, […]

    Răspunde
  9. Sergiu
    luni, 3 noiembrie 2008, 11:03

    Iti dau eu toata seria, daca vrei sa le citesti. sunt 16 carti cuprinse in 8 volume… bestiale toate!

    Răspunde
  10. miercuri, 5 noiembrie 2008, 01:13

    […] anca, anca, andaa, adaam, andressa, chinezu, comanescu, corina, dan, diana, gabriela, gramo, groparu, hahalere, ileana, innocente, ioan, irina, […]

    Răspunde