28.04.2017

Da-o-n paştele mă-sii de viaţă…

Văd la Demaio că extraordinara voce a lui Ovidiu Kempes (interviu complet), care ne omora pe vremuri cu senzaţionalele piese din gaşca celor de la Cargo, e acum zugrav. Da, fraţilor, zugrav. În Australia. Nu ştiu care dintre voi mă înţelegeţi, dar io când aud de astea mă simt ca pasta şi am un mare, mare nod în gât…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Adică ce, era mai bine dacă nu se ţinea Politica 2.0?

tiberiu lovin: te-am facut de rusine

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 1 octombrie 2008, 10:31

    no vezi tu mă chinezule cum îmi zbârleşti părul de pe mâini şi solzii de pe spinare? nu-i bai…

    Răspunde
  2. miercuri, 1 octombrie 2008, 10:38

    Din fericire, Kempes nu a fost modelul de maimuţoi în faţa microfonului, aşa cum sunt majoritatea soliştilor vocali de pe aici. Din nefericire, asta nu este ţara în care să poţi trăi din muzică. Aici se trăieşte din dat în cap, ciordit fonduri europene sau de la buget, vândut seminţe pe stadion şi bilete la speculă. Ah, şi este ţara unde se fură palmieri din mijlocul Bucureştiului, la oră de maximă circulaţie.
    Ştii ce? Mă bucur că a ales acel drum. Nu-l merităm.

    Răspunde
  3. miercuri, 1 octombrie 2008, 11:22

    chestia asta se stia de ceva vreme. si ceea ce spune ovidiu acolo nu e tocmai adevarul ala bun. unii din noi stiu si ce a facut in alea 3 luni, si ce a facut cand s-a intors in tara…

    Răspunde
  4. fanel
    miercuri, 1 octombrie 2008, 15:05

    Zoso da din goarna mai multe ca stim si noi ;)

    Răspunde
  5. miercuri, 1 octombrie 2008, 15:37

    pai daca stiti, nu va mai zic :)

    Răspunde
  6. joi, 2 octombrie 2008, 20:31

    […] interviu şi nişte oameni care îi plâng de milă fostului solist al trupei […]

    Răspunde
  7. prodan
    vineri, 3 octombrie 2008, 12:09

    vocea lu Kempes e zugrav? sau cum?

    Răspunde
  8. vineri, 3 octombrie 2008, 21:13

    Da mey si eu mam intrebat cum zugraveste ala cu vocea. Iti spun eu cum. Baga o gramada de vopsea in gura, sa zicem verde. Si apoi baga o Batacanda de sare vopseaua pe toti pereti.

    Răspunde
  9. vineri, 3 octombrie 2008, 21:54

    prodan:
    iarta-ma
    cateodata ma exprim atat de prost incat nici nu mai stiu daca asa am vrut sa scriu sau mi-a patinat neuronul pe care il aloc blogului

    dadatroll:
    maaaaaaaaa, tu lucrezi la Policolor? :)))))))

    Răspunde
  10. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 11:50

    @Chinezu. Dacă am ajuns populaţie de mutanţi, normal că dă cu bidineaua în Australia. N-are el loc la Manelica.

    Şi tu nu mai înjura de cele sfinte, zi-le de organe!

    Răspunde
  11. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 12:52

    da…si intre timp andreea banica, de exemplu, e inca in „voga”…ea isi zugraveste moaca in tara pe la emisiuni si la concerte…
    ar trebui sa le explice cineva astora din showbiz, dar si fanilor „andreei banica” ce e valoarea si muzica adevarata

    Răspunde