25.04.2017

Am exagerat sau nu când l-am întrebat pe Crin de Adina?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Militam impotriva razboaielor ca anihilatoare ale indivizilor

Cartelarul. Dramă cu un singur personaj

17 comentarii

  1. miercuri, 10 martie 2010, 10:44

    nu… stai linistit. nu ai exagerat deloc. nu are rost sa iti faci probleme:D

    Răspunde
  2. miercuri, 10 martie 2010, 11:25

    Este foarte ok. Mi se pare ca ai facut foarte bine, intr-un limbaj extraordinar de cuvincios si stiam eu de ce te apreciez :)

    P.S. Auzi mai e loc la coada pt autografe? Ca numai la tv stai :))

    Răspunde
  3. miercuri, 10 martie 2010, 11:28

    Eu zic ca ai actionat cum a trebuit:D

    Răspunde
  4. miercuri, 10 martie 2010, 12:28

    Bineinteles ca ai exagerat! Ce inseamna asta? Ia te uita, ce tu nu te consulti cu sotia ca sa iei decizii care tin de munca? Toti suntem influentati de cei din jur, mai mult sau mai putin.
    Intrebarea ta a fost cel putin retorica. Daaaaaaar… m-a surprins raspunsul lui Crin. A negat orice influenta.
    Asta inseamna ca ceva probleme au existat acolo in partid.

    Răspunde
  5. miercuri, 10 martie 2010, 12:47

    Atat timp cat ai prefatat intrebarea cu specificarea sursei, toata stima si respectu’. Macar tu ai avut curajul sa-i spui in fata ce ii framanta pe cei care l-au ales.

    „Minciuna are picioare scurte, iar in Blogosfera sunt si mai scurte” mi-a zis un chinez la Focsani. :) Daca a mintit, v-a avea si el probleme violete

    Răspunde
  6. Codruta
    miercuri, 10 martie 2010, 12:52

    Mai draga, dapoi trebuia sa-l intrebe si pe el cineva…Si-apoi cine altul daca nu tu insuti…

    Răspunde
  7. gica
    miercuri, 10 martie 2010, 12:56

    Exagerai daca il intrebai de ce nu recunoaste :)

    Răspunde
  8. miercuri, 10 martie 2010, 13:52

    nu ai exagerat deloc, oricum i-ai cam atins asa la sentiment cu „plictiseala” de la congres :)

    Răspunde
  9. miercuri, 10 martie 2010, 14:37

    Nu ai exagerat chiar deloc ! Oricum , dupa modul elegant in care ai spus-o, puteai sa exagerezi ca nu se observa prea tare. :)

    Răspunde
  10. miercuri, 10 martie 2010, 15:26

    sa treci pe la caserie la Braun :)))

    Răspunde
  11. miercuri, 10 martie 2010, 15:53

    am vazut un Chinez exagerat de cuviincios :))
    si, ceea ce trebui sa il surpinda pe Crin, a fost, de fapt, o intrebare lejera la care a raspuns suficient de credibil pentru unii !
    Deci in Concluzie : noi trebuie sa intelegem, ca femeile nu influenteaza deciziile barbatilor. pe mine nu m-a multumit raspunsul lui Crin, as fi preferat poate sa spuna ca a dus mai multa munca de lamurire cu Adina si ca, de fapt, cu ea a avut cel mai mult de furca, decat cu Ludovic sau altii !

    Răspunde
  12. miercuri, 10 martie 2010, 21:18

    Nu stiu daca ai exagerat. Insa, ma enerveaza aia de zic ca congresul PNL nu a fost congres. Adica a fost ceva de genu’ „hai s-o facem si pe asta”. Bre, oare ce voiau, circ ca la PSD, asta inteleg ei prin congres?

    Răspunde
  13. joi, 11 martie 2010, 00:01

    […] pentru a vorbi despre acest subiect, mi-ar fii plăcut să-l aud pe vecinul nostru băimărean Chinezu la care îi citesc blogul zilnic și are un public foarte mare de cititori, iar pe deasupra este […]

    Răspunde
  14. joi, 11 martie 2010, 01:07

    […] a publicat un roman, Parfumul văduvei negre, a cărui personaje sunt bloggeri. Parafrazându-l pe Chinezu (adică acel blogger pe care îl tot vedeţi la Antena 3 în ultima vreme), cred că este primul […]

    Răspunde
  15. joi, 11 martie 2010, 09:08

    […] discuţie. Dar, ceilalţi sunt toţi suspecţi! În primul rând ăia care se dau mari în ZeList, Chinezu şi Victor Ciutacu. Dacă poţi să te dedai la tot felul de matrapazlâcuri ca să urci într-un […]

    Răspunde
  16. joi, 11 martie 2010, 22:53

    nu ai gresit ca l-ai intrebat de Adina. ai pus insa intrebarea gresita: Adina Valean + Rosia Montana.
    PUNCT.

    Răspunde
  17. luni, 15 martie 2010, 13:10

    Uite ca nu la deranjat deci a fost ok.
    Bravo ca esti sincer si corect !

    Răspunde