27.06.2016

Există frumos în jurul nostru. Trebuie doar să alegem să îl vedem :)

Mesaj important: această postare este o dedicaţie specială pentru cei ce văd mereu şi mereu şi mereu urâtul din jurul nostru, uitând, astfel, să se uite şi la oamenii frumoşi şi la lucrurile frumoase de lângă ei.

La Nebuloasa am văzut un interviu cu trupa JazzyBIT. I-am căutat pe YouTube, i-am ascultat şi am decis că vreau să le cumpăr albumul.

La Mircea, am văzut interviul cu Ioana Vîntu. I-am ascultat piesa de mai jos, „My Kind„, cântată alături de trupa ei ‘Nuf Said. Şi am decis să urmăresc cu atenţie cariera acestei fete din Mediaş, ajunsă pe plaiuri americane.

Există frumos în jurul nostru. Trebuie doar să alegem să îl vedem :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Workshop practic de chitară susţinut de Costin Oprea

ultimul The Beatles: 30 ianuarie 1969

8 comentarii

  1. marți, 21 ianuarie 2014, 11:53

    Multumim de postare si te asteptam la Medias si New York.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 21 ianuarie 2014, 13:02

      Colegu, în New York sigur ajung, în Mediaş să vedem, să analizăm, să negociem… :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. marți, 21 ianuarie 2014, 14:04

    Chiar frumos! Ioana are o voce speciala, ma bucur ca am auzit-o aici. Spor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 21 ianuarie 2014, 18:48

    Există frumos în jurul nostru, subscriu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 26 ianuarie 2014, 17:43

    Ehhh, exista…inca mai exista…dar eu nu prea il mai vad.
    Inca sunt de parere ca fericirea sta in lucruri marunte, cum ar fi o melodie frumoasa :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 10 iulie 2014, 15:24

    […] i-am văzut pentru primadată live şi pe ai noştri timişoreni de la JazzyBIT. Pe ei îi ştiam, le-am şi cumpărat albumul online. ba chiar aş putea comite aroganţa fără să clipesc şi să spun că le ştiam toate […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde