24.09.2016

Cine vine în echipa Carto4ii să luptăm împotriva Cabralului?

Later edit: Dana Ungureanu este primul răzeş 2.o care are numele pe tricoul cu care mă voi arunca în luptă! Cine mai vine alături de noi?

photo (1)

––––––––

Dragilor, se apropie bătălia finală… Căci de când am declarat război Cabralului, mă tot pregătesc psihic şi neuronistic pentru acest moment… Care va fi dur, va fi greu, va fi teribil. De aceea lansez acest strigăt prin care vă chem la luptă alături de mine!

Vineri dimineaţă, pe câmpul de bătălie de  lângă Târgu Secuiesc, oastea Carto4ii, formată din răzeşii Andreea, Andrei şi io şi condusă de căpitanul Puya va ataca dur şi ireversibil echipa Cabralului, formată din ex-simpaticii (da, ex!) de la TVdece.ro, Cristi Şerb şi Vlad Petreanu în bătălia pe care istoria o va consemna ca Duelul Lay’s

Dacă vreţi să ne susţine moral şi bloggeristic, vă invit să anunţaţi pe blogurile voastre că sunteţi alături de noi şi că dreptatea 2.o va învinge! Atât trebuie să faceţi, să scrieţi pe blogurile voastre că susţineţi oastea Carto4ii în acest duel şi să faceţi cumva să mă anunţaţi că aţi scris. Şi să faceţi asta până joi seara.

Căci vineri dimineaţa, când o să intru în bătălie, voi purta tricoul cu numele voastre scrijelite cu sânge cariocar pe el. Şi mă voi lupta ca un leu ca să ieşim învingători!

Cei care nu aveţi bloguri, dar doriţi să ne ajutaţi, anunţaţi pe facebook, twitter sau unde mai ştiţi şi arătaţi-mi că aţi anunţat. voi purta numele voastre cu mândrie pe piept în bătălie!

photo

Servim patria 2.0!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ford B-MAX este maşina oficială a lui chinezu în Vizită în HD

Mno, păţăşti…

17 comentarii

  1. miercuri, 5 iunie 2013, 13:57

    Cornete FTW!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 5 iunie 2013, 14:11

    Cartoforii?! :))))))) Voi cereti sa fiti luati la misto, sau ce?!

    Cartoforii, auzi! =)))))

    Prapaditilor, dejaba va incordati, n-aveti nici o sansa!

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 5 iunie 2013, 14:13

      Stimabile, se vede treaba ca nu ai auzit de maretul ordin al Carto4ilor, cel care a cladit cu susoarea fruntilor si a bratelor un intreg imperiu (imi scapa acum numele).

      Nu ne este frica! Vom invige! Si acolo unde creste vajnic tuberculul va sta si mandria ta ranita!

      Dreptatea va invinge!

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  3. miercuri, 5 iunie 2013, 14:13

    Cartoforii! Inca nu ma pot opri din ras!!! =))))

    Thumb up 3 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 5 iunie 2013, 14:33

      Razi cat mai poti Cabral…vineri vei plange! :)))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 5 iunie 2013, 14:49

        @Dana: Te iei de Cabral, te lovesti de Florica! Gata, catfight!:))

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Răspunde
        • miercuri, 5 iunie 2013, 14:51

          Stimabili ex-simpatici care mi-ati fost, doar amintirile clipelor cand Zicu imi intindea tacut cate o bere in anumite dimineti ma face sa va las comentariul aprobat. Caci altfel sufletul mi-e innegurat si arma plapanda…

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
        • miercuri, 5 iunie 2013, 14:58

          Uoffff cred ca se lasa cu lupte si pe aici… :))))

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
      • miercuri, 5 iunie 2013, 14:53

        Da, da, vineri o sa plang… de ras! Cartofiorii, Cartofarii, sau cum spuneti voi… mai bine va spuneati Dinamo. I know you got it… :D

        Thumb up 0 Thumb down 1

        Răspunde
    • joi, 6 iunie 2013, 12:46

      Cine râde la urmă, râde mai bine, Chinezu va fi acela

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. miercuri, 5 iunie 2013, 14:20

    Ce tare .. de cand nu am mai vazut o teava de cornete :))
    Multa Bafta Chinezu! V-am votat echipa :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 5 iunie 2013, 14:35

      Multumim! Sefu, acuma ma gandesc ca era bun un atrenament cu matale. Adica, vorba aia, noi mergem sa invingem, dar la o adica, daca e sa trebuiasca sa o taiem voiniceste, tot fuga ne-ar fi ajutat… =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. miercuri, 5 iunie 2013, 15:27

    Ia-o p-asta! =))
    http://bit.ly/Zt72hk

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 6 iunie 2013, 11:01

    îmi place comentariul lui Cabral: ”Mai bine vă spuneați Dinamo!” :))) dar eu țin cu Chinezu, să fie clar!!!! http://www.facebook.com/vlad.dulea/posts/10201170077151713

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 6 iunie 2013, 14:31

    si eu tin cu Chinezu :)
    oricum, echipa lui o sa-i bata cat ai zice chips.

    http://georgianae.wordpress.com/2013/06/06/carto4ii/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 6 iunie 2013, 19:59

    Și io tot cu Chinezu
    îi posibil să nu fi luat bine link-ul :D
    https://www.facebook.com/zolty.bogata?hc_location=stream

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde