31.05.2016

Io, Cabral, Bobby Voicu, Piticu, Vlad Craioveanu, hă, hă, hă

Later, later edit: Ia uitaţi-vă ce frumos arată primul joc ever pe care îl puteţi juca pe chinezu. eu :D

Later edit: Aveţi acilea mai jos mult prea-frumosul film cu mult prea-frumoşii care suntem :D

Mai ţineţi minte, desigur (că doar sunteţi tineri şi frumoşi şi deştepţi :D) postul de zilele trecute în care vă invitam să recunoaşteţi personajele şi să vă daţi cu presupusul despre ce făceau respectivele specimene 2.0 acolo. Ei bine, după cum promiteam, am ales 3 câştigători dintre comentatorii la postul cu pricina, cărora le ofer un premiu surpriză (la ora la care anunţam pseudo-concursul habar nu avem ce premiu o să fie :D).

Aşadar, din diverse pricini mai subiective decât virgula şi predicatul din cuvântările lui Boc, i-am ales pe Sorin, Velicu şi Ciprian să primească marele premiu, care mare premiu este, de fapt, un… mic interviu pe care o să-l fac cu ei şi pe care o să-l public aici pe chinezu.eu :)) Şi, băieţi, încercaţi să vă ascundeţi dezamăgirea, că doar ne vede lumea, ce dracu… :))))))))

Tot atunci vă spuneam, că aşa mi s-a părut fair, că postul face parte dintr-o campanie în care voi fi implicat. Astăzi vă spun şi despre ce campanie e vorba. Şi vă voi povesti cât de tare ne-am distrat când am făcut filmările :))

Dar întâi vă las să urmăriţi clipul de mai jos, cu ditai Lewis Hamilton, pe care ne-am chinuit să îl batem la jocul ăsta :D Şi unii dintre noi, adevărat vă spun, au şi reuşit…

Oficial jocul se numeşte Mobil 1 Global Challenge. Şi este foarte, foarte mişto. Cred că mă credeţi măcar 0,14% când afirm asta pentru că îmi chiar place jocul nu pentru că am contract cu ei :D Pericolul cel mai mare este că te prinde rău de tot şi te enervezi că nu ai scos timp mai bun ca la ultima tură şi înjuri şi iar te enervezi, mă rog, you know the drill :)) Dar traseele sunt foarte mişto construite, iar întreg sistemul de challenge şi de competiţie e numa’ bun să te apuci de, cum zicem, enervat şi înjurat că nu îţi iese timpul :))

Şi vaaaaaai cât am putut râde la filmări :)) Duelul verbal dintre Cabral şi Bobby, de parcă erau nişte adevăraţi Boc şi Băsescu ai blogosferei :)))))))), imperiala prestanţă la consolă a lui Vlad Craioveanu, care ne-a aruncat în tăvăleală pe jos pe acolo prin hala aia unde am filmat :)))))))), râsul lui Piticu, pe care cum îl auzeam, indiferent de cât de concentraţi la joc eram, ni se duce dracu’ toată şandramaua :)))))), Mihai Marinescu şi Doru Sechelariu, cei doi piloţi pur sânge, care se uitau la noi, bloggerii, cu un amestec de milă profundă faţă de abilităţile noastre şoferistice, dar şi cu uluială de cât putem fi de duşi cu pluta :))))))))), totul a fost ca într-o comedie de vreo câteva ore în care am râs cu lacrimi :))

Deocamdată atât vă spun. Dar oricum ne mai auzim pe subiect zilele astea. Şi pentru că aşa scrie în contract :)))))))))), dar şi pentru că, adevărat vă spun, am multe şi faine să vă mai spun :D Plus că, şi aici felicitări agenţiei care a gândit-o, campania este excelent conturată, aşa că merită povestit inclusiv asta :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pentru ei va alerga Echipa Bloggerilor la maraton

87% din blogosferă mă invidiază pentru asta…

24 comentarii

  1. marți, 5 octombrie 2010, 09:09

    Ma duc sa ma imbrac frumos. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 5 octombrie 2010, 09:11

    hm … avantajul de a te trezi dimineata devreme :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 5 octombrie 2010, 09:12

    Daca pierd noptile sa ma joc acest joc, nu iti mai citesc blogu:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 5 octombrie 2010, 09:16

    @Sorin Grumazescu
    da’ ce treaba am io cu ce paion iti iei?
    la mine conteaza ca s-au mai adunat niste beri la alea pe care trebe sa le dai
    sau io tie? ca nu mai stiu :))))))))

    @Piticu21
    bai, am ras singur scriind despre alea de atunci :))
    mi-l aduc aminte mai ales pe vlad cu orientarea lui de-a dreptul GPSistica :))))))))

    @ihearlights
    prietene, true indeed… :))
    prima daca cand am testat jocul m-a intrebat nevasta daca nu am calendat, ca ceas e clar ca nu am :)))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 5 octombrie 2010, 09:21

    care vlad ieri dimineata si-a uitat usa deschisa la masina … dar deschisa larg :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 5 octombrie 2010, 09:22

    @chinezu, pai cum sa apar, bre, in fata monitorului in tricou lalait la gat? Pai se cade? E interviu, ce naiba… :)) Cat despre beri, vedem noi la urma care si cum le da. Ideea e sa ne vedem intr-un final la vreo masa. :) Da’ vine el si timpul ala.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 5 octombrie 2010, 10:03

    sa mai rada piticuuuuuu!!! vreau un jingle cu rasul lui.e genial!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 5 octombrie 2010, 10:14

    Ce misto sunt masinile alea ciudate de la sfarsitul prezentarii :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 5 octombrie 2010, 10:22

    Obeservatii de luat in seama
    1. Pe aia mai tineri si mai frumosi dintre voi i-ati imbracat in costume de curse a la Top Gear, cu casca in mana. Marketing, nu?
    2. Nu ati luat in gasca si o fata (ma rog, doamna, domnisoara). Neglijenta sau misogism?
    3. E fain jocul pentru o seara cu prietenii. Dar sa nu neglijati blogurile voastre

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 5 octombrie 2010, 10:24

    @simona ionescu
    am inteles, sefa, sa traiti, vom urma cu precadere instructiunile :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 5 octombrie 2010, 10:45

    […] sa ne intrecem si offline, daca in online ne tot batem in topuri si diverse chestii. Asa ca eu, Chinezu, Cabral, Vlad si Bobby am rupt un calculator in doua incercand sa vedem care-i mai care.  Bine, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 5 octombrie 2010, 12:18

    […] sa va povestesc despre dupamasa pe care mi-am petrecut-o cu Cabral, Chinezu, Bobby Voicu, Vlad Craioveanu, Piticu si Doru, si in care ne-am jucat intr-un garaj […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Mihai Marinescu - Beu
    marți, 5 octombrie 2010, 12:25
  14. marți, 5 octombrie 2010, 14:35

    mai tata … cum e posibil ca pana si youtube sa puna screenshot pe fatza ta … las ca vezi tu imediat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 5 octombrie 2010, 14:46

    Fain jocul…LaptopNews se pregateste de curse:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 5 octombrie 2010, 14:54

    […] fac niste bloggeri cand se intalnesc sa se joace. Cam asa iese si la ideile alea de tip lan party.Chinezu a iesit cel mai castigat, pentru ca si-a luat tricou cu autografe. Cand il vinzi sa-mi zici sa iti […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 5 octombrie 2010, 19:39

    Bine ca va distrati mai flacai :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 5 octombrie 2010, 22:17

    Atatea semnaturi pe tricoul tau, m-as putea gandi ca a semnat toata echipa Angliei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 7 octombrie 2010, 08:33

    […] știți că am fost implicat în ultimele zile. Care pe lângă faptul că e un joc foarte mișto, ne-am distrat grozav la filmări […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 13 octombrie 2010, 10:13

    […] pricina au făcut un material mişto despre întâmplarea când am râs de ne-am cocoşat când cu filmările pentru Mobil 1 Challenge […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 13 octombrie 2010, 11:57

    De ce nu faci un campionat intre bloggeri, sau si bloggerite daca le tine ?

    Chinezu Mobil 1 Blogger Challenge, deja ti-am dat si titlul :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 22 octombrie 2010, 09:23

    […] abia atunci am inteles tot ce faceau zabaucii din film, adica Bobby Voicu, Chinezu, Cabral, Piticu, Vlad Craioveanu, Mihai Marinescu si Doru Sechelariu. Dar articolul nu e despre […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde