09.12.2016

Echipa Bloggerilor caută alergători. Din nou :)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

După reuşita extraordinară a Echipei Bloggerilor la Triathlon Challenge de la Mamaia, tovarăşul Bogdan Antohe nu mă lasă deloc să respir (lucru pentru care foarte îi mulţumesc :D) şi îmi aruncă o nouă provocare. De data asta căutăm bloggeri care să alerge pe 17 octombrie la Bucharest City Marathon 2010, un eveniment cu adevărat extraordinar.

Echipa Bloggerilor va avea 4 persoane, formând o ştafetă. Fiecare va alerga 10,548 km, în total facând traseul complet al cursei de maraton. Taxa de participare pentru Echipa Bloggerilor va fi suportata de Clubul Sportiv Smart Atletic.

Aşa că cine se simte în stare a fi capabil să reprezinte blogosfera la acest maraton este rugat să dea un semn pe cristi.china pe gmail. În funcţie de câţi se vor înscrie, vom vedea dacă facem o preselecţie sau nu.

Legat de cei din ţară care vor să participe şi la care intervin chestiuni legate de costurile de deplasare şi cazare, hai să vedem dacă sunt doritori şi dacă reuşim să găsim nişte sponsorizări, ceva. Nu promit nimic, că e greu de promis aşa ceva în perioada asta, dar merită măcar să încercăm :)

Succes!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Abia aştept să ajung în Timişoara!

Noi în anul țâșpe mii, când nu vom mai fi bloggeri-copii

12 comentarii

  1. luni, 27 septembrie 2010, 14:03

    Suna interesant. Nu stau f bine la pregatirea fizica, dar sunt peste medie. Ma bag :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 27 septembrie 2010, 14:20

    Aș încerca și eu, dar nu mă descurc deloc la proba de rezistență. Dacă ar fi și vreo probă de sprint….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 27 septembrie 2010, 16:44

    Eu nu-s in stare sa alerg nici dupa o femeie…. Si oricum, 10 sunt o eternitate de km! Si 100 metri ma fac sa transpir, numai cand ma gandesc cat de lungi sunt! Dar ti-as recomanda-o pe Diana Voicu, care e si un pic bloggerita, dar … supriza, ea chiar a mai participat la cateva maratoane. Ce zici, o caut?!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 27 septembrie 2010, 16:47

    Cred ca ma bag si eu la preselectie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 27 septembrie 2010, 17:28

    Cred ca intru si eu :) vedem cat de mult rezist.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 27 septembrie 2010, 17:33

    […] chinezu este cel mai bun selecţioner din Ţara şi blogosfera românească, l-am învestit cu o nouă provocare. Anul ăsta scapă doar ca selecţioner, dar de la anu’ va fi şi pe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 27 septembrie 2010, 17:47

    Sa merg in excursie cu clasa pe 17 octombrie, sau sa alerg la marathon? :-? Hai ca ma mai gandesc si-ti trimit un mail, sau iti las un comentariu aici :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 28 septembrie 2010, 04:49

    domnule , mai postati si lucruri serioase sau va tineti numai de alergari ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 28 septembrie 2010, 06:25

    @valeria
    vaaaaaai, ce m-au rusinat…
    acum imi dau seama ca nu te merit ca cititor, ca sunt prea navleg pentru tine
    asa ca te rog, nu, te implor, uita blogul meu si ocupa-te de lucruri serioase
    caci nu te merit, zau

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde