07.12.2016

Senzaţia aia mişto când aduci onlineul în offline

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Sâmbătă fost o zi tare faină pentru mine. Am avut două motive speciale pentru a mă simți aşa. Pe care vi le raportez mai jos :) Menţionez doar că bucuria mea sufletească este că am fost, într-o oareşcare măsură, o mică parte din aceste două evenimente minunate, în care onlinerii au ieşit în offline şi au dovedit, în mod irefutabil, că şi bloggerii sunt oameni :))

În primul rând, Echipa Bloggerilor, al cărui selecţioaner am avut imensa onoare să fiu :), formată din Vlad Dulea, Doru Panaitescu şi Gabi Solomon au participat la Triathlon Challenge în Mamaia, sub atenta supraveghere a lui Bogdan Antohe (am aflat din surse ultra-secrete că el a şi pus o pilă la oficiali pentru echipa asta :D). Ei s-au clasat pe locul 19 !!!!!, un rezultat excepţional pentru o echipă care s-a format cu câteva zile înainte de competiţie. Nu am cuvinte să le mulţumesc acestor trei băieţi minunaţi, care ne-au reprezentat imperial la triathlon şi în faţa cărora mă ridic în picioare şi apoi fac o plecăciune :)

Tot sâmbătă am fost la partida de pescuială organizată de Nicu de la info-delta.ro, pe care l-am ruşinat io la un moment dat atât de tare încât s-a enervat şi ne-a dus pe balta Măgura 8, ca să ne arate el ce şi cum :D Pentru conformitate, au participat: NicuChinezuRomeo HuiduMircea MesterDaniel StancuSorin NeaguAlex Farca, Roxana Farca,  Marius SighetiBrainiacroLuchian ComsaPetru PacuraruBogdan Dascalescu, Gabriel Nedelea.

Eu cu tovarăşul Gabriel Nedelea şi cu doamna lui am luat-o înainte, aşa că pe la 7 aveam beţele aruncate în baltă, iar ceilalţi au ajuns mai târziu. Nu are rost să vă povestesc cum a fost, că o face Nicu foarte bine şi cu poze la el :)

Zic, totuşi, că pentru mine relaxare mai mare decât să stau pe baltă la pescuit nu se există :) Mai zic, totuşi, că Georgian de la emisiunea În cârlig de pe Boom TV a venit şi a făcut un material despre „bloggerii care pescuieşte” :D

În poza de mai jos aveţi ilustrarea capturilor noastre…

Pardon, mă scuzaţi, după cum v-aţi dat seama, pe principiul a trebuit să mănâncă şi gura noastră ceva, nu ce am prins, am băgat gratare la greu :)) Oricum, faza zilei a fost când am văzut că grătarul din imagine a fost adus cu… barca de pe malul celălalt al lacului :))

Ocazie cu care mulţumim domnului patron (să trăiţi, şefu! :D) de pe Măgura 8 pentru găzduire şi pentru că ne-a dat liber să ne prefacem că ce mari pescari suntem :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Astăzi ținem pumnii Echipei Bloggerilor la triathlon!

Azi dau drumul la ”Ghici România mea”, ceva frumos, zic eu

26 comentarii

  1. luni, 13 septembrie 2010, 08:31

    Ce pesti faini sunt intinsi acolo pe gratar… Ii recunosc dupa nervuri.. ;-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 13 septembrie 2010, 08:35

    Dap, Partida de pesti a fost foarte relaxanta. Macar am prins si eu un peste, desi era undita lui Nicu.

    Si nu cred ca lumea este de parere ca bloggeri nu sunt oameni. Dimpotriva, cred ca suntem mai oameni decat unii „oameni”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 13 septembrie 2010, 08:38

    @Mihai
    vaaaai, dar ce fin cunoscator esti… :))))))))))))))))

    @ihearlights
    bogdane, jos palaria pentru tine si pentru sorin, care ati venit tocmai de la brasov sa vedeti cum ne facem de telecomanda cu pescuitul :))))))))))
    sunteti niste meseriasi :)
    dar stiati asta deja :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 13 septembrie 2010, 08:45

    Subscriu titlului…
    Neata !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 13 septembrie 2010, 08:50

    Sunt in asentimentul lui ihearlights, nu cred ca lumea este de parere ca bloggerii nu sunt oameni. Dimpotriva, cred ca unii dintre bloggeri sunt, mai mult decat altii, „oameni cu coloana verticala”, oameni care au puterea de-a spune lucrurilor pe nume. In gura mare, in netul mare! :) Si pentru acesti bloggeri, tot respectul!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 13 septembrie 2010, 09:07

    Multumesc Chinezul, multumesc Scriu Pareri ca esti de acord cu mine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 13 septembrie 2010, 09:31

    Având în vedere performanţele mele incredibile de sâmbătă, când am reuşit să fiu singurul fără peşte după o zi întreagă pe baltă, nu-mi rămâne decât să va ameninţ că până data viitoare ma pun pe picioare şi prind tot ce mişcă în apă. Am început prin a mă interesa despre pescuit mai mult decât am făcut-o vreodată până acum.

    Se pare că asta cu pasiunea îţi vine ori din plăcere (atunci când prinzi din prima mult), ori din ambiţie (când te cheamă Meşter şi eşti varză la pescuit).

    Ne vedem, dară, data viitoare :)

    Mulţumiri şi din partea mea lui Nicu de la Info-delta.ro şi tuturor celor care ne-au strâns la un loc. Evident, felicitări lui Gabi Nedelea pentru cea mai mare captură a zilei. La mai mare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 13 septembrie 2010, 09:47

    Nu a fost captura lui Nicu cea mai mare? Aia de la sfarsit?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 13 septembrie 2010, 09:50

    nope, a lui Gabi a fost aia care ne-a mai ridicat moralul :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 13 septembrie 2010, 09:54

    Oricum, ei doi au fost performerii zilei. A, eu am prins un somn de juma de ora in masina:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Brainiacro
    luni, 13 septembrie 2010, 10:06

    Pentru mine cuvintele sunt de prisos.
    Pot doar sa spun multumesc din suflet!
    Btw,si fetele mele va „multumeste”:,in special Maria:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 13 septembrie 2010, 10:13

    Recunosc public ca Gabi Nedelea a prins un crap mai mare decat al meu :) Asa ca astept revansa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 13 septembrie 2010, 10:38

    Ce pofta mi se face cand vad gratarul ala plin..

    Felicitari tuturor pentru organizare, participare, si distractie! Imi si imaginez ca a fost super!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 13 septembrie 2010, 11:59

    Se vede ca a fost o captura consistenta…Fain:).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 13 septembrie 2010, 16:09

    btot ma laud ca mie imi plac oamenii ce sunt si bloggeri si nu bloggerii ce sunt si oameni, uneori ;)
    eu m-am simtit minunat cu niste oameni de pomina ;)
    chiar daca nu prea am stat cu batul in mana, ba chiar am adormit (si m-am inrosit ca un rac), n-a fost o lipsa de respect.. din contra – a fost foarte relaxant si as repeta experienta oricand (poate un „next time” in delta, ca n-am mai fost si cu un „must have/how to” blog post pentru nepriceputi ca mine :D )
    Felicitari Nicu, bravo Magura 8, uraa măi blogări

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 14 septembrie 2010, 07:32

    […] eveniment au mai scris pana acum: Chinezu, Sorin Neagu, Bogdan Dascalescu Nu sunt articole asemanatoare. Publicat in intalniri | […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 14 septembrie 2010, 09:57

    […] Despre eveniment au mai scris pana acum: Chinezu, Sorin Neagu, Bogdan Dascalescu, Luchian […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 14 septembrie 2010, 10:00

    […] mai scris despre eveniment: Nicu (cel mai bine), Chinezu, Sorin Neagu (cele mai multe poze, desi mai dezorganizate), Bogdan Dascalescu, Romeo Huidu (cele […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Adrian SM
    marți, 14 septembrie 2010, 10:14

    Ce dezmăţ culinar…:) Nu la supermarket aţi făcut capturile alea?… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 14 septembrie 2010, 21:26

    Slut, sunt Georgian! Pe sacurt „In carlig”, adica emisiune in carlig care are in lucru un material despre
    “bloggerii care pescuieşte” sper sa ajunga la voi mai devreme deca emisiunea pe TV.Si veti avea o mare surpriza!!!
    De ca surpriza? Simplu ati fost minunati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 15 septembrie 2010, 05:00

    […] eveniment au mai scris:  Nicu, Chinezu, Sorin Neagu, Bogdan Dascalescu, Luchian Comsa, Marius Sigheti, Romeo […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde