19.06.2017

CEWE FOTOCARTE, soluția ca să ”salvați” fotografiile preferate din calculator :D

Later edit: Cu scuzele de rigoare că am întârziat un pic anunțarea câștigătorilor (combinație de un pic umblat prin spitale și deplasare grea…), câștigătorii desemnați prin tragerea la sorți prin random.org (am înegistrarea video disponibilă la cerere) i-a ales pe Adina (cu comentariul ”Sarbatoarea perfecta este cea petrecuta alaturi de familie si persoanele iubite, intr o atmosfera vesela, inconjurati de cadouri!”), Irina și Catalina. Felicitări câștigătoarelor și mulțumiri tututor participanților!

————————-

Încep discuția despre CEWE FOTOCARTE cu întrebarea: este că și voi sunteți la fel? Este că aveți jde mii de fotografii făcute cu tot felul de ocazii, salvate în calculator și dă-le pace, uitați de ele? :)) Păi nu e păcat să le lăsați așa, nefolosite, ”nesalvate”? Ba da, e cam păcat.

CEWE FOTOCARTE

CEWE FOTOCARTE, un foarte fain cadou de Sărbători!

Așa că am zis să vă povestesc despre CEWE FOTOCARTE, soluția ca măcar unele din fotografiile alea să fie puse la loc de cinste, ca un fel de piedică în calea uitării :)) Așa, ca idee, deja folosesc soluția asta de cam 1 an și pot să vă raportez că este corespunzătoare (tocmai ce mi-am comandat o fotocarte, așa să știți :D). Mai ales, să zice, când ai fost într-un concediu beton și vrei să îți faci o cărțulie cu pozele cele mai faine din acea ispravă.

Și vă zic despre CEWE FOTOCARTE acum pentru că vin Sărbătorile. Și vă zic pentru că merită să luați în calcul această variantă de cadou. Pentru că totul se face pe internet, simplu și foarte rapid și tot ce vă rămâne de făcut este să așteptați să vă vină fotocartea (sau calendarul; dar puteți alege din multe sortimente pe site) acasă sau, după caz (dacă vreți să o faceți cadou), să vedeți mulțumirile pe care vi le trimite ”adrisantul” după ce a primit supriza!

Apropo de surpriză, ia gândiți-vă la cum o să ridice sprânceana un, să zice, prieten bun, care se trezește cu un curier, care îi dă un colet, deschide coletul și vede o carte foarte frumos realizată cu poze cu el și cu voi și cu cine mai vreți voi. Cam frumos cadou, zic :D

Concurs CEWE FOTOCARTE cu 3 vouchere pentru voi!

Facem și un concurs, desigur, ca să vă fac poftă pe viitor, cum a veni :D Adică trei dintre voi o să primească câte un voucher cu care să își realizeze propria fotocarte.

Ca să intrați în concurs, trebuie să îmi răspundeți în comentarii la întrebarea ”Cum arată sărbătoarea perfectă pentru voi?”. Aștept răspunsurile voastre până pe 6 decembrie, ora 23.59. Câștigătorii o să fie desemnați prin tragere la sorți pe random.org, așa că șansele voastre sunt egale, perfect democratice!

Menționez că voucherele pe care o să le primiți pot fi folosite pentru realizarea unei fotocărți cu următoarele specificații: dimensiune A4, coperta tare, hartie extralucioasa, 26 pagini. Transportul este gratuit!

Cât este de ușor să vă realizați propria CEWE FOTOCARTE

În primul rând, intrați pe site și vă descărcați softul gratuit, în care trebuie să urcați pozele care vreți să apară în carte sau un calendar.

Apoi alegeți ce variante de fotocarte sau de calendar vreți (o să vedeți că sunt multe opțiuni) și încărcați pozele în formatul dorit.

Completați câmpurile cu adresa unde vreți să fie livrate fotocartea sau calendarul, alegeți modalitatea de plată și gata :)

Cam așa arată un exemplu de fotocarte. Înlocuiți pozele din film cu pozele voastre, desigur, ca să înțelegeți de ce este un cadou foarte fain!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Despre cum m-au lăsat cu gura căscată niște copii de clasa a VI-a de la Școala 307 din București

Acel moment când vrei să treci prin peronul 9¾ ca să vezi ce face Harry…

35 comentarii

  1. bianca
    luni, 28 noiembrie 2016, 11:02

    Anul acesata stiu ca urmeaza sarbatorile perfecte asa ca, o sa le descriu, daca incap in cuvinte,-ceva mai tarziu. :-) Cand familia se mareste cu doi pui mici si voinici albumele foto pe care oricum le faceam la cewe de ceva timp, devin magice iar fiecare zi este o perfecta sarbatoare- ceea ce va doresc si voua!

    Răspunde
  2. luni, 28 noiembrie 2016, 11:17

    Sarbatoarea perfecta se petrece alaturi de oamenii care au insemnat ceva pentru mine in timpul anului, si eu am insemnat pentru ei. Timpul trebuie sa fie plin, si nu stomacul, asa ca pun pret pe bucuria clipelor petrecute alaturi de cei dragi, si mai putin pe numarul felurilor de mancare aduse la masa.

    Răspunde
  3. Irina
    luni, 28 noiembrie 2016, 12:42

    Sărbătoarea perfectă e aia din orice zi cand te întâlnești cu prietenii. Nu trebuie o zi speciala si nici un motiv special pentru o intalnire cu povesti la un pahar de vin, bere sau o cafea.

    Răspunde
  4. Lazar Adrian
    luni, 28 noiembrie 2016, 12:56

    Sarbatorile perfecte arata in urmatoarea formula: eu+sotia+fiul :) nu conteaza unde, cand si de ce. Conteaza ca se intampla in 3.

    Răspunde
  5. Mina
    luni, 28 noiembrie 2016, 12:58

    Zapada, brad, colinde, vin fiert, prajituri, bucate traditionale, parinti, frati, unchi, verisori, prieteni…totul acasa la bunici, la sat. Asa arata pentru mine sarbatoarea perfecta.

    Răspunde
  6. Anca L.
    luni, 28 noiembrie 2016, 12:59

    O sarbatoare perfecta insemna un eveniment in care toata lumea se simte bine si se distreaza :) Cu aceasta ocazie iti urez si va doresc Sarbatori fericite!

    Răspunde
  7. HERCIU IOANA ROXANA
    luni, 28 noiembrie 2016, 13:01

    Si eu tocmai mi-am comandat o foto-carte. Abia astept sa o primesc!! Pentru mine, sarbatoarea perfecta este impreuna cu familia. Sa fim toti stransi la masa, sanatosi si sa povestim, indiferent ca e Craciun, Paste, o zi onomastica sau o zi banala de duminica. Facem din fiecare intalnire o sarbatoare si este incredibil de placut.

    Răspunde
  8. luni, 28 noiembrie 2016, 13:23

    Pentru mine sarbatoarea perfecta este atunci cand ai alaturi de tine acele persoane care te-au facut sa te simti `viu` de-a lungul anului, acele persoane care inseamna ceva pentru tine. Sarbatoarea perfecta ti-o faci chiar tu, cu gandul. Eu cred ca nu ai nevoie de prea multe lucruri, ci conteaza cat de mult suflet pui in tot ceea ce faci. :D

    Răspunde
  9. luni, 28 noiembrie 2016, 14:28

    Zăpada, ceai aromat, jazz, brad, luminte, câine + prieten. Atât.

    Răspunde
  10. Enea Ioana Andreea
    luni, 28 noiembrie 2016, 14:33

    Sarbatoarea perfecta pentru mine este atunci cand poti împărtăși bucurie cu cei dragi si nu numai. Cand poti intinde o mana de ajutor cuiva care are nevoie si ii poti oferi un zambet si liniste sufleteasca. Și de asemena cand poti multumi celor care au fost alaturi de tine si la bine si la greu. Sărbătoarea perfecta este atunci cand suntem sănătoși și multumiti de cele realizate, unii langa altii.

    Răspunde
  11. Carmen
    luni, 28 noiembrie 2016, 16:38

    Sarbatoarea perfecta pentru mine este alaturi de cei pe care ii iubesc.

    Răspunde
  12. Raluca
    luni, 28 noiembrie 2016, 20:04

    Sărbătoarea perfectă e în sânul familiei, alături de cei dragi, care mai sunt în viață. Alături de soțul meu ne dorim să-i vizităm pe părinții și bunicii pe care-i mai avem în viață, pe care-i iubim și ne iubesc! Crăciunul mereu îl petrecem în familie! De Crăciun suntem iar copii!

    Răspunde
  13. Flory
    luni, 28 noiembrie 2016, 22:34

    N-am avut niciodata o sarbatoare perfecta, dar sper sa am intr-o zi! Imi imaginez si mi-as dori ca sa petrec clipe de bucurie, pura bucurie in suflet alaturi de familie si iubit; sa-i vad ca zambesc si se bucura unul de altul! Am speranta si zic Doamne Ajuta!

    Răspunde
  14. luni, 28 noiembrie 2016, 22:46

    Nice! Am dat mai departe, ca nah, vin sarbatorile! :)

    Răspunde
  15. Adina
    marți, 29 noiembrie 2016, 08:41

    Sarbatoarea perfecta e atunci cand omul mi se-ntoarce acasa „din alte zari de soare pline”, ai nostri sunt sanatosi (inclusiv cateii), iar bradul e impodobit si-n casa e cald si bine.

    Răspunde
  16. marți, 29 noiembrie 2016, 11:35

    Sarbatoarea perfecta e doar atunci cand ne strangem toti la un loc, cu mic cu mare, inclusiv animalele noastre dragi, atunci cand miroase a cozonac in casa, atunci cand asezam bunicii strategic la poze. Se mai adauga la tabloul asta si un strop de zapada si asta e pentru mine sarbatoarea perfecta!

    Răspunde
  17. Adina
    miercuri, 30 noiembrie 2016, 13:51

    Sarbatoarea perfecta este cea petrecuta alaturi de familie si persoanele iubite, intr o atmosfera vesela, inconjurati de cadouri!

    Răspunde
  18. maria ene
    miercuri, 30 noiembrie 2016, 14:18

    Sarbatoarea perfecta pentru mine este alaturi de familie , ger, miros de brad si portocale

    Răspunde
  19. adriana
    miercuri, 30 noiembrie 2016, 18:08

    Cand este ziua ta, crezi ca nu are cine sa te sune si surpriza, te suna multe rude si multi prieteni si cunostinte !! Cand, la masa festiva cu cei dragi, mai vine un prieten drag din departari, fara preaviz si asa ar fi pt mine ‘sarbatoarea perfecta’ !

    Răspunde
  20. anghel
    miercuri, 30 noiembrie 2016, 20:40

    alaturi de cei dragi

    Răspunde
  21. miercuri, 30 noiembrie 2016, 22:48

    Guten abend, maestre!

    Nu prea am o idee de genul sărbătorii perfecte, dar știu că e tare fain că mă duc acasă. Și no, acasă nu-i peste tăt locu’

    Răspunde
  22. Paunescu Mirella
    vineri, 2 decembrie 2016, 10:03

    Sarbatoarea perfecta este aceea in care sunt pe deplin multumita si ma pot bucura de ceea ce am.

    Răspunde
  23. Ionut
    sâmbătă, 3 decembrie 2016, 12:12

    Sarbatoarea perfecta este cea in care sunt inconjurat de sotia si copilul meu.

    Răspunde
  24. Andreea L.
    luni, 5 decembrie 2016, 13:48

    Zapada, colinde, bradul impodobit impreuna cu familia. Nasul si picioarele inghetate de la sanius.

    Răspunde
  25. Marin Emilia-Valentina
    luni, 5 decembrie 2016, 14:06

    Sărbătoarea perfecta pentru mine este aceea petrecuta alături de familie, cu mic, cu mare. :)

    Răspunde
  26. Marin Elena-Madalina
    marți, 6 decembrie 2016, 00:48

    Sarbatoarea perfecta pentru mine este intr-o zona unde inca se mai pastreaza traditiile (ex. Maramures, Bucovina).

    Răspunde
  27. Zamfir Ramona Dora
    marți, 6 decembrie 2016, 11:02

    Pentru mine ar trebui sa nu fie ceva iesit din comun, daca am familia si prietenii aproape inseamna ca am tot ce trebuie pentru o sarbatoare perfecta!

    Răspunde
  28. marți, 6 decembrie 2016, 16:33

    Anul asta va fi primul Craciun pe care il petrecem ca sot si sotie. Deci mare lucru nu ne mai trebuie in plus. O sa ne facem un brad DIY, ca sa nu mai incurajam taiatul copacilor, vom face cozonaci (de ani de zile tot zicem ca incercam sa ii facem noi) si incercam sa ne vedem cu rudele si prietenii de care ni s-a facut dor in timpul alergaturii din an.
    Iar la Cewe deja am comandat albume cu logodna si cununia civila. Urmeaza si cu nunta.

    Răspunde
  29. marți, 6 decembrie 2016, 22:01

    Buna!Mulțumim pentru concurs.
    Sărbătoarea perfecta pentru mine înseamnă sa fim toată familia împreună…din păcate,părinții mei sunt un pic mai departe iar anul acesta soțul pica de servici si de Crăciun si de Revelion.

    Răspunde
  30. Adi
    joi, 8 decembrie 2016, 18:06
  31. vineri, 9 decembrie 2016, 08:18

    Sarbatoare este atunci cand simti emotie, trairi si pasiuni puternice luate din infinitate si propagate in interiorul tau labil si firav.

    Răspunde
  32. luni, 12 decembrie 2016, 14:52

    Multumesc mult! Premiul CEWE a venit la fix, dupa ce azi am primit vesti mai putin placute. Sarbatori frumoase!

    Răspunde
    • luni, 12 decembrie 2016, 15:09

      Cu atât mai mult mă bucur că sorții au decis ca tu să fii una din câștigătoare :) Sărbători frumoase și cât mai puține vești neplăcute!

      Răspunde
  33. Irina Bartolomeu
    luni, 12 decembrie 2016, 16:26

    Multumesc frumos!!!

    Răspunde