21.07.2017

Un anunț foarte important pentru mine

Ieri am lansat Blogal Initiative. Deocamdată spun doar că mulțumesc BCR pentru deschiderea de care a dat dovadă și pe care o consider un mare gest de curaj și mulțumesc Martei Ușurelu de la Revista Biz pentru energia teribilă cu care s-a implicat în acest proiect.

Aștept să îmi spuneți ce părere aveți despre această ispravă. Vă mulțumesc.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cămile şi minuni ale lumii

Duminică, ne vedem la bere în Piatra Neamț

28 comentarii

  1. joi, 12 mai 2011, 06:30

    deja inscris in comunitate. astept cu nerabdare mai multe detalii, mi-ar placea sa pot dedica timp suficient cat sa iasa treaba asta

    Răspunde
  2. joi, 12 mai 2011, 06:32

    […] @chinezu lansează blogalinitiative.ro, o campanie pe care o voi detalia în curând […]

    Răspunde
  3. joi, 12 mai 2011, 06:33

    Isprava e bună, felicitări. Dar ştiind că eşti o persoană care iei lucruri în serios, cu siguranţă vei lua şi acest proiect în serios de aceea nu are nimeni de ce să stea neliniştit. Mie mi se pare un lucru interesant, aşteptăm să vedem rezultate, implicări şi o pată de culoare în blogosferă.

    Răspunde
  4. joi, 12 mai 2011, 07:30

    Conteaza si pe MadMike. Ai o mana de ajutor daca te pot ajuta cu ceva bineinteles in timpul pe care-l am. Toate bune, sper sa fiu un succes!

    Răspunde
  5. joi, 12 mai 2011, 07:31

    Mult succes cu noul proiect! :)

    Răspunde
  6. joi, 12 mai 2011, 07:32

    M-am inscris deja. Sunt sigur ca e o initiativa care va avea succes, pentru ca sunt sigur ca vei gasi oameni care sa se implice in acest proiect. Sunt curios sa vad primele rezultate.

    Răspunde
  7. joi, 12 mai 2011, 07:43

    Sa fie intr-un ceas cu cuc. Asteptam detalii :-)

    Răspunde
  8. babadochia
    joi, 12 mai 2011, 08:00

    Misto, bafta, tine-o tot asa. Hazliu e ca ai lansat-o si in 4 martie.
    http://chinezu.eu/2011/03/04/dragi-ieseni-hai-ca-sunteti-simpatici-bai-d/

    Răspunde
  9. joi, 12 mai 2011, 08:06

    Isprava imi place. O noua initiativa care sper sa mearga si sa iasa bine. Ca toate ispravile pe care le infaptuiesti pentru online.

    Răspunde
  10. joi, 12 mai 2011, 08:57

    Foarte fain ideea. In felul asta se vor vedea multi bloggeri in situatia de a deveni mai seriosi cu blogul si sa se implice mult mai mult. Stii cum e, cand e vreun castig imediat parca altfel se misca rotitele. Oricum, cel mai fain este sa faci ce iti place si sa si fii platit pentru asta :D Ceva in genul vrem sa facem si noi cu Social Media Brasov.

    Răspunde
  11. joi, 12 mai 2011, 09:50

    Foarte buna initiativa. Tot respectul pentru ea si mult succes, vei avea nevoie :)

    Am trimis si eu un mail pe aceasta cale :D

    Răspunde
  12. joi, 12 mai 2011, 10:12

    culmea e ca am vazut prima data pe refresh.ro despre asta :)), e buna initiativa, la inceput vor fi multi care vor vrea sa faca bani din prima, dar cu timpul se va mai cerne si vor ramane profesionistii cu care spui tu ca vrei sa lucrezi. Count on me, cum arspune francezul :)

    Răspunde
  13. joi, 12 mai 2011, 10:25

    felicitari si multa bafta, domnule :)

    Răspunde
  14. joi, 12 mai 2011, 10:28

    Felicitari si mult succes.

    Răspunde
  15. joi, 12 mai 2011, 11:14

    Sunt magulita, Chinezu:)
    Proiectul insa este un mare pas inainte si un act de curaj. Si pentru tine, si pentru noi, revista Biz, cat si pentru bloggerii din tara si companiile care vor accepta provocarea de a colabora cu noi.
    Dupa 4 summituri in tara am vazut ca oamenii vor sa faca parte din comunitatea de bloggeri care participa la campanii. Unii pentru bani, alti pentru ca vor sa se afirme si vor atentie.
    Blogal Initiative este ceva real si mai ales pe bune. Asa ca, sa fie intr-un ceas bun!
    Marta

    Răspunde
  16. joi, 12 mai 2011, 12:20

    Foarte bine:)!

    Răspunde
  17. joi, 12 mai 2011, 12:33

    Bafta! Eu am cont numai pe FB, dar in curand cred ca o sa-mi fac cont si pe Twitter.

    Răspunde
  18. joi, 12 mai 2011, 14:03

    Mișto, mișto, pentru ăia care cred că au ceva de zis și îi lovește inspirația cel puțin de 5 ori pe săptămână.

    Răspunde
  19. joi, 12 mai 2011, 14:12

    ChinO, imi placi la nebunie cum gandesti :))

    Răspunde
  20. joi, 12 mai 2011, 20:35

    sa vedem continuarea :)

    Răspunde
  21. vineri, 13 mai 2011, 05:50

    Sanatate si multa bafta :)

    Răspunde
  22. vineri, 13 mai 2011, 06:06

    Felicitari domnule.

    Răspunde
  23. vineri, 13 mai 2011, 07:46

    O initiativa care v-a avea suuces. Sper ca in acest fel sa se produca si o anumita deratizare a blogosferei romanesti!
    Crsiti, am inceput promovarea actiunii de 1 iunie: Vezi AICI detalii

    Răspunde
  24. vineri, 13 mai 2011, 16:23

    Felicitari, domnule!
    Ma gandeam eu ca mai devreme sau mai tarziu (bine ca a fost mai devreme) o sa iei matale taurul de coarne ca sa zic asa. :)

    Răspunde
  25. marți, 24 mai 2011, 17:04

    […] Media Summit, la Sibiu. Am ajuns pe acolo, in drum spre Timisoara, la momentul potrivit: Chinezu lansa Blogal Initiative. Un proiect de […]

    Răspunde