21.04.2017

Invitație deschisă la Gala Blog de Blog

Cum să vă spun eu ce înseamnă ”Blog de blog” ca să înțelegeți și voi că e o chestie mult prea simpatică pentru ca să îi spunem top și mult prea subiectivă ca să îi spunem cercetare? :)) Este o inițiativă a Luciei Verona (care, mi se șoptește în cască, ne mai pregătește ceva cât de repede :D), pe care am avut onoarea să o câștig anul trecut, pe ea, pe competiția :)), și din care am avut și mai marea onoare de a face parte din juriu anul acesta. Metodologia după care am făcut repartizarea premiilor a fost una foarte simplă și, dacă îmi permiteți, având în vedere scopul și durata lucrări, cea mai potrivită: așa am vrut noi :))

Așă că, dacă aveți chef și vă lasă religia, vocația, sufletul, ficatul sau consoarta/consortul, vă așteptăm pe 25 martie, de la 17.30 trecute fix, în Rotonda Muzeul Național al Literaturii, să fiți alături de noi. Mai schimbăm o vorbă, mai băgăm o bârfă, faze de astea :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

La Innovation Lab am dansat, atât de creativ am fost :D

Dacă vă întrebați ce whisky îmi place, nu mai e cazul :D

11 comentarii

  1. duminică, 20 martie 2011, 11:08

    Măi deci mor de oftică pentru că nu stau în Bucureşti, cât aş vrea să particip şi eu la evenimente dastea pfiuu, nu mai pot

    Răspunde
  2. duminică, 20 martie 2011, 11:15

    Voi veni şi eu! :D Ne vedem şi acolo! :)

    Răspunde
  3. duminică, 20 martie 2011, 11:25

    Nu pot veni, sunt la roblogfest. Vorba aia, poate ajug si pe podium. Ptiu, pe 25 aflu cdaca am castigat un iPad 2. Eu vreu, vreu, vreu :)))

    Răspunde
  4. duminică, 20 martie 2011, 11:27

    ar fi misto!
    daca am putea!

    Răspunde
  5. duminică, 20 martie 2011, 11:40

    Foarte buna initiativa Luciei!

    Răspunde
  6. duminică, 20 martie 2011, 11:51

    Păi roblogfestul nu începepe la 7-8? Anul trecut de exemplu gala a început la 10…

    Răspunde
  7. duminică, 20 martie 2011, 12:15

    Mă gândesc că voi ăștia de la Blog de Blog cel puțin unul merge și la RBF mai apoi ca să am cu cine merge nu ? Aș veni și eu, să văd la cât ajung în București că vin de departe cu trenul și aș avea nevoie de niște indicații de la Gara de Nord unde să o iau… Cristi dacă se poate să-mi dai un mail să vorbim în legătură cu asta te rog frumos. Mulțumesc anticipat.

    Răspunde
  8. duminică, 20 martie 2011, 15:09

    @Manuel
    pai poti ajunge si acolo, si acolo, caci roblogfest incepe mai tarziu
    oricum ne vedem in ziua aia, nu scapi :))

    Răspunde
  9. joi, 24 martie 2011, 18:38

    vin si eu :D si daca ma ia cineva, merg si la petrecerea roblogfest :P ca nu stiu sa ajung in Silver Church

    Răspunde
  10. joi, 24 martie 2011, 22:54

    + mai vin cu un amic :d daca se poate astept un raspuns !!!

    Răspunde
  11. vineri, 25 martie 2011, 00:03

    […] a premiilor “Blog de blog” la Muzeul Naţional al Literaturii Române. Cum scrie Chinezu, evenimentul reprezinta initiativa Luciei […]

    Răspunde