23.07.2017

Cea mai mișto reclamă pe care am filmat-o vreodată

Dragilor (dați-mi voi să vă spun așa, căci orișicât m-aș da de Gigi Barosanu, acesta este un moment încărcat de oareșce emoție), după cum știți am fost implicat în niște campanii care necesitau să mi se filmeze impunătorul fizic și mutra cea creață. Unele au ieșit bine, altele și mai prost :)) Dar uite că a venit și momentul pe care îl vedeți mai jos, cu o filmare în care am râs de foioioioi cu nebunii din DreamTeamRo, regizați și filmați și montați de acest Spielberg al social media, și anume Auraș :))

Înainte de a vă lăsa să vedeți filmul (sau după, în cazul unora, că parcă vă văd că ați și dat play :D), să vă spun povestea. Eu fac partea din campania simpatică a celor de la Agricola Bacău, prin care, prin intermediul creatordepofta.ro, încerc, alături de alți bloggeri (adică, mai bine zis, io alături de ei :D) să plimbăm puiul românesc în jurul lumii. Eu am băgat o rețetă portugheză, simplu de făcut, dar foarte gustoasă și care presupune un pui întreg la grătar. Intrați pe site să mă vedeți și filmat, de același inepuizabil Auraș, și să vedeți în toată splendoarea ei rețeta :D

Și cum eram io prins în campania asta, ce mă gândesc io, cu capul meu? Ia să facem o aroganță cu băieții din DreamTeamRo pe tema asta, adică să încercăm un fel de reclamă șuie, neconvențională, dar făcută din suflet. Ceea ce am și făcut :)) Bun, pentru noi a fost ușor, că ne-am distrat teribil la filmări și am și mâncat puiul pe grătar executat atunci :)) Dar, recunosc, ne era un pic frică să nu fim prea neconvenționali și să deranjăm un pic clientul, adică pe Agricola Bacău. Dar spre ridicatul pălăriei cu mare respect și considerație pentru deschiderea de care au dat dovadă, cei de la compania cu pricina au zis că e funny și că ”se riscă” să se lase asociați cu niște buhai care… vedeți în filmul de mai jos :D

În distribuție: Puiul fericit, Marius Matache, Ștefan Murgeanu, Vlad Dulea, Claudiu Ciobanu, Nicu Info-delta și subsemnatul.

Regia, camera și montajul: Auraș Mihai.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Este Dacia Duster mașina anului 2010?

Există cineva în blogosferă care are pile 2.0 serioase la mine

23 comentarii

  1. joi, 10 februarie 2011, 13:03

    touch down! :))))
    da’ nea puiu ce-a avut de zis?

    Răspunde
  2. joi, 10 februarie 2011, 13:03

    Nu suntetit sanatooooosi! :)))))))))

    Răspunde
  3. joi, 10 februarie 2011, 13:04

    na, ti-a luat-o inainte Vlad Dulea, am vazut-o deja la el :))

    Răspunde
  4. joi, 10 februarie 2011, 13:07

    :)) Hai să dăm puiul din mână-n mână cei cu inima română! :)

    Răspunde
  5. joi, 10 februarie 2011, 13:07

    […] Au scris Cristi, Stefan, Make, […]

    Răspunde
  6. joi, 10 februarie 2011, 13:17

    Felicitari pentru spotul de mare succes.
    Un pui, un blogar, un pui, un blogar, ce sa mai….
    Bine ca aveti client pe Agricola Bacau, ca si ei trebuie felicitati ca au avut curaj sa se lasa pe mana voastra.
    Nici nu vreau sa ma gandesc daca era reclama la altceva…:))

    Răspunde
  7. joi, 10 februarie 2011, 13:24

    […] Ce mai face trupa Dream Team in timpul liber? Pai sa le luam pe rand: gateste pui fericiti , filmeaza cu pui fericiti , se joaca cu puii fericiti si la final serveste puii fericiti. […]

    Răspunde
  8. joi, 10 februarie 2011, 13:45

    fain, misto :)

    da` ce inseamna DreamTeamRO? :D

    Răspunde
  9. Glass and Iron
    joi, 10 februarie 2011, 13:47

    Maaaaaama … ce akismet, ce antispam … pune frate pe blog secventa aia cu transarea / strivirea puiului !!! Sau macar prime cadre de dupa „mici secrete”, cand agiti atat de convingator ustensila aia infricosatoare ! :)))

    P.S. O sa incerc :)

    Răspunde
  10. joi, 10 februarie 2011, 13:52

    unde au mai jucat baietii astia? ca imi par cunoscuti :)))))

    Răspunde
  11. Glass and Iron
    joi, 10 februarie 2011, 13:58

    Te rog sa ma scuzi … a fost putin cam offtopic.
    Eu ziceam de „Reteta saptamanii” … aia cu puiu’ romanesc preparat a la portughiju’ de chinezu’ (asta da, globalizare)… in care de abia daca mai poti scoate cateva cuvinte dupa ce il scoti din cuptor ca se vede de la o posta ca salivezi in draci ! :))

    Răspunde
  12. joi, 10 februarie 2011, 14:16

    deci nu vreti sa stiti ce misto ne-am distrat cand am facut filmarile alea :D
    ca au fost mai multe, fireste, dar asta e cea reprezentativa :D

    Răspunde
  13. joi, 10 februarie 2011, 14:36

    propun acest spot ca fiind nominalizat la ceva premii de la iqads:D

    Răspunde
  14. joi, 10 februarie 2011, 14:37

    Foarte fain. :)

    Răspunde
  15. Glass and Iron
    joi, 10 februarie 2011, 14:48

    Da’ spune-ne !
    Oricum, se vede si se aude ca sunteti in culmea fericirii. Niste adolescenti fericiti si bucurosi de ghidusia lor (ne)vinovata. Niste nebuni cu 10 – 15 ani mai tineri si mai eliberati de probleme :)))
    Hai, chiar vrei sa auzi cat de tare te invidiez pentru … nu, nu te invidiez fiindca nu este frumos … vrei sa auzi cat de tare m-as tavali si eu putin, asa, fara griji ? Taaaaaare de tot :))))) !

    Răspunde
  16. joi, 10 februarie 2011, 14:53

    Puiul să fie fericit! :))

    Răspunde
  17. joi, 10 februarie 2011, 15:57

    bon , mi-ai facut pofta de pui :))
    super tare reclama pusa la cale de voi

    Răspunde
  18. joi, 10 februarie 2011, 16:11

    Foarte fain spotul. Nu publicați și niște duble? Pun pariu că și alea sunt foarte amuzante :)

    Răspunde
  19. joi, 10 februarie 2011, 16:47

    aha, voi aveati un pui si puiu nu avea nimic impotriva. Fain sa te distrezi la filmari in felul asta. Hai cu puiu. :D

    Răspunde
  20. joi, 10 februarie 2011, 17:21

    @DrCriss Daca-ti zic ca filmarea aia a iesit din prima, ma crezi pe cuvant ? :))))))))

    Răspunde
  21. joi, 10 februarie 2011, 18:06

    @Auraș Cel mai probabil. Am observat că Marius a cam uitat scenariul :))

    Răspunde
  22. joi, 10 februarie 2011, 18:52

    mai bine sa mearga puiul din mana in mana pana-n fund la taxatoare :))))

    Răspunde
  23. joi, 10 februarie 2011, 21:55

    interesanta… banuiesc ca ti marcat banu’
    dar se baga „Puiu” sa sponsorizeze stejarii?

    Răspunde