04.12.2016

#CumAmSupravietuit? Categoric nu cu micii mei făcuţi la ceaun…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dragelor şi dragilor,

Vine o vreme în viaţa unui blogger când trebuie să ridice fruntea semeţ şi să recunoască: am greşit. Oricât i-ar fi de greu şi oricât de mult ar râde cei din jur de greşeala sa. Căci numai recunoscându-ţi greşeala poţi să o faci a doua oară cu şi mai mare impact, căci o cunoşti. Adică, stai, parcă nu era aşa… În fine.

Recunosc, aşadar, că am eşuat ca bucătar în aventura #CumAmSupravietuit, powered by Selgros. După cum puteţi vedea în filmul de mai jos. Sigur, sper să primesc puncte la impresia artistică. Pentru că în rest…

Deşi, tot am rămas cu ceva după prestaţia mea: mi s-a întărit convingerea că, aşa cum spune proverbul, foamea este cel mai bun bucătar. Nu de alta, dar mi-au criticat cei doi conbăltoşi (cel dintâi dărâmătoriu de tot şi cel degrabă aruncătoriu de ocheade împăsărate) mâncarea, dar nu prea au lăsat nimic în farfurie…

Din filmul artistic (şi nu prea…) #CumAmSupravietuit, mai puteţi vedea: chapter 1 şi chapter 2.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Bre, iubăreţi români, păi ne lăsăm noi la greci şi la ciprioţi?

O întâmplare cu Ziua Imnului Naţional cu nişte făclii pe motorină

11 comentarii

  1. marți, 29 iulie 2014, 09:24

    Majoritatea nu recunosc când greșesc, vorba aia ios de vină, io să tac :D .Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Angi
    marți, 29 iulie 2014, 10:09

    revendic gratarul:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Mihai
    marți, 29 iulie 2014, 10:12

    hihi, chitara e bun propriu ori e de daruit?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 29 iulie 2014, 10:18

      Sshhhht, să nu te audă Doru, că e chitara lui. Ne-a înşirat o legendă cum că şi Enescu a cântat câteva acorduri la ea, dar nu l-am crezut. Doar am râs discret, pentru că el era cu distracţia, mă înţelegi… =))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • Mihai
        marți, 29 iulie 2014, 10:40

        oooo, cred :))

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  4. marți, 29 iulie 2014, 10:38

    Vreau ceaunul, să facem gulaș la ceaun :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Valy
    marți, 29 iulie 2014, 12:18

    As dori sa revendic trusa pentru gratar (perie, etc.) :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 29 iulie 2014, 12:22

    […] Serviciul Cazare a fost cel mai bun dintre cele trei. În rest… mancarea făcută de Cristi încă respira, distracția lui Doru… a lipsit cu grație! […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde