04.12.2016

Concurs fulger. Premii: 2 invitaţii duble la concertul Vunk

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: După îndelungi deliberări ale juriului format din io, je şi cu mine :D, am decis că cele două invitaţii duble merg la Roxana şi la Bi. Mulţumesc tuturor pentru participare, poate mai facem de astea :) Să fiţi iubiţi!

Se dau următoarele:

Vunk prestează un prea frumos concert miercuri, 14 noiembrie 2012, de la ora 20, la Sala Polivalentă din Bucureşti

– pe scenă o dă mai fie Viky Red si Fara Zahar. Vor urca pe scena alaturi de Vunk – Smiley, Antonia, Monica Anghel, Puya (va fi prima si oricum una dintre rarele ocazii cand se va canta live, Puya ft Vunk, piesa  “Altcineva“), dar si Eric Martin, solistul trupei Mr.Big.

– Vunk îşi lansează un nou album Nimeni nu scapa (fara emotii) – aflat deja pe piata cu Gazeta Sporturilor

Se oferă:

– 2 invitaţii duble la preafrumosul concert

Se cere:

– să răspunzi în comentarii mai jos la întrebarea „Cum crezi că o să sune muzica celor de laVunk în anul 2048?

– să pui comentariul cu un mail valid, căci dacă nu pui mail valid nu am cum să te contactez, desigur

– să pui comentariul tău până astăzi, 13 noiembrie, la ora 23.59

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pe cine ascultăm la Folk Alba

Bre, să mergeţi să vedeţi "În căutarea lui Nemo" 3D neapărat

11 comentarii

  1. marți, 13 noiembrie 2012, 09:18

    Sunt convinsa ca muzica celor de la Vunk va suna in 2048 la fel de bine ca ideea unei prajituri cu jeleu, intr-o tara ca afara, cu 1000 de flori parfumate in jur.
    Cred cu tarie ca Vunk nu se demodeaza, nici curand, nici cand vom vedea artificii pe tavan! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 13 noiembrie 2012, 10:19

    Tinand cont ca muzica trupei Vunk suna cu fiecare an din ce in ce mai bine, in 2048 va suna de 36 de ori mai frumos!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Marian
    marți, 13 noiembrie 2012, 10:41

    Muzica celor de la Vunk va suna la fel de bine in anul 2048, daca nu chiar mai bine, pentru ca pe masura ce inainteaza in varsta devin din ce in ce mai buni, precum vinul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 13 noiembrie 2012, 12:18

    Sti cum se zice: vinul pe masura ce se invecheste devine mai bun. Dar mai conteaza ceva. Anul. Asa ca eu sunt convins ca in anul de gratie 2009 a fost unul perfect. Si ca sa raspund la intrebarea ta, Vunk in 2048 va fi o trupa excelenta dar si cu amprenta patinei timpului bine impregnata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 13 noiembrie 2012, 20:31

    2048? voi avea 60 ani si voi merge la concertele lor cu nepotii mei, bineinteles in trupa vor activa de asemenea nepotii lor :)) si muzica lor nu poate suna altfel decat antrenanta, invioratoare si pozitiva, cum de altfel e si acum! Ma rog la Dumnezeu sa-mi dea sanatatea si auzul fin la batranete pentru ai putea asculta cu drag si atunci! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 13 noiembrie 2012, 20:34

    De cand ii stiu, au scot numai piese fresh, diferite si ascultabile. Si cu siguranta in anul 2048 tot astfel de piese vor scoate. Iar eu, atunci voi avea 74 de ani si ii voi asculta cu placere, asa cum o fac si astazi. Si imi voi aminti cu mare drag de concertul de la Sala Polivalenta, din 14 noiembrie 2012.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 13 noiembrie 2012, 21:10

    2048/ o sa am vreo 60 de ani p vremea aceea sunt sigur ca in ani aceea ei vor mai urca pe scena si poate vor mai avea succes si atunci si sincer imi plac melodiile lor si as dori sa merg la concert daca as castiga sunt sigur ca si in anu 2048 piesele lor se vor asculta si atunci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde