03.12.2016

Vreți să scrieți pe chinezu.eu despre oameni faini?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

La un moment dat în viață ajungi la acel punct în care deciziile sunt extrem de greu de luat. Și simți că indiferent ce alegi, poți și pierde. Dar poți și câștiga. Și atunci încerci să alegi varianta cea mai bună. Uneori îți reușește. Alteori nu. Și trăiești cu decizia luată.

În astfel de momente unii dintre noi avem norocul să fie cineva lângă noi, cineva care să ne spună cum vede ea sau el lucrurile. Nu să te ghideze, nu se te îndrume, ci doar să fie acolo și să te ajute să te ajuți singur. Și în timp îți dai seama că acele vorbe au fost cele care te-au ajutat să te decizi și că ai luat una din cele mai bune decizii din viața ta.

Eu trec astfel de oameni în categoria de suflet numită oameni care ne inspiră. Și la care ne raportăm mereu ca la momente decisive din viața noastră.

Vă provoc să îmi spuneți voi despre astfel de oameni. Care vă inspiră, care v-au influențat viața, pe care îi aveți în acel loc al sufletului știut doar de voi dar pentru totdeauna. Să ne spuneți povestea lor, să aflăm cine sunt și cum au făcut ei un bine. Pentru că avem nevoie de inspirație, avem nevoie de optimism :)

Dacă acceptați provocarea mea, vă rog să îmi trimiteți textele pe cristi.china pe gmail.com. Cu acceptul vostru de a le publica pe chinezu.eu. Puteți include în text link către blogul vostru sau către alte bloguri sau către siteuri care ajută să vă spuneți punctul de vedere. Și poze dacă vreți. Poate iese ceva frumos.

Vă mulțumesc :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Deci s-a ținut post sau nu?

Oamenii în general sunt plăcuţi, binevoitori şi cu bun simţ

22 comentarii

  1. marți, 17 aprilie 2012, 19:03

    Chinezule, sunt de acord, dar am o rugaminte. Eu am un GUEST-POSTING DAY martea. Asta il vad ca un guest-post :)

    Daca ti-l trimit zilele viitoare, mi-l publici marti ? Musai marti :) ?

    Daca da, ma apuc :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 17 aprilie 2012, 19:04

    ps: interviul dat de mine pe cand apare? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 18 aprilie 2012, 08:59

    @Emil Calinescu
    Daca mi-l trimiti pana luni seara, apare marti :))
    Interviul cu tine o sa apara in curand. Cum au fost vreo 50 de interviuri, iti dai seama ca apar in ordinea in care am primit raspunsurile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 18 aprilie 2012, 10:28

    ti-am dat mail!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 18 aprilie 2012, 11:13

    Vreau să scriu şi eu. Se poate?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 18 aprilie 2012, 13:03

    Pot sa scriu si eu un articol despre oamenii faini si sa iti trimit?: D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 18 aprilie 2012, 21:49

    @Rusu Aura
    Te rog chiar, astept cu drag :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 19 aprilie 2012, 00:06

    Mie aţi uitat să-mi răspundeţi întrebării.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 19 aprilie 2012, 00:06

    *la întrebare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 19 aprilie 2012, 22:32

    Facem schimb. Scrie furt de curent la tine și te lăsăm să bagi un guest post pe colegii. Despre #oamenifaini bineînțeles…

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 19 aprilie 2012, 22:54

    Chinezule: ti-am trimis mail. Sper ca e ok. Si sper sa-l programezi pt marti. Musai marti. Am eu nebunia asta :)

    Si te astept si la mine pe blogulet cu un guest :) In limita timpului bineinteles :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 20 aprilie 2012, 03:30

    […] trecute vă lansam provocarea de a scrie un guest post pe chinezu.eu despre oameni care v-au inspirat. Daniel este primul care […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 20 aprilie 2012, 12:02

    Ţi-am trimis şi io mail. Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 20 aprilie 2012, 19:25

    […] Chinezu ne invita sa scriem la el pe blog despre oameni faini. Am raspuns invitatiei, cu rugamintea sa fiu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 21 aprilie 2012, 07:50

    […] care nu îmi aparține. E scrisă de Zolty, cel care a răspuns provocării mele de a scrie despre oamenii care l-au inspirat. Faceți-vă timp câteva minute să vedeți ce scrie. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 22 aprilie 2012, 18:10

    salut! am un art cu o persoana talenta in arta de a persuada condeiul! E ok sa ti l trimit???

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 23 aprilie 2012, 07:28

      @ratzone
      Chiar te rog, astept mailul tau :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  17. luni, 23 aprilie 2012, 09:39

    […] Cei mai atenți dintre voi știu că am lansat provocarea pentru o serie de guest posturi, ca parte a campaniei de căutare a inspirației care îmi place foarte tare, în care să […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde