24.07.2016

Tu ce ai face cu 100.000 de euro?

Este vorba despre campania Rețeaua Emag. Al cărui premiu mare este exact cum vedeți în titlu. Adică o căruță de bani :D Eu am zis ce aș face cu banii ăștia în clipul de mai jos. Adică vă invit să vedeți că am declarat public ce aș face cu ei și dacă o să am vreodată o asemenea sumă, cam așa aș pune-o la prestat :D Sigur că este de muncit să îți faci Rețeaua pentru acești bani, dar ar fi culmea să nu fie așa, zău :)

Ia ziceți voi ce ați face cu 100.000 de euro? Ca să știm la ce să apelăm în caz de una, alta :)) Și dacă tot ne spuneți asta, puteți să o faceți într-o filmare. Căci această filmare vă poate aduce un premiu în valoare de 1000 de euro. Ceea ce, serios acuma, pentru munca de câteva minute ca să faci filmare e chiar ok, ca să nu zic mai mult :D Bun, e drept că munca adevărată vine apoi să încerci să promovezi cât mai bine ce ai zis, dar ideea e că no pain, no gain.

Deci, ai 100.000 de euro în pușculiță. Ce faci cu ei? Eu am zis mai jos ce aș face :) Și ca să fie treaba treabă, îi întreb public și oficial ce ar face cu banii aceștia pe Papen, Laurențiu, Șerban, Daniela și Oana :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Recomandări de vineri

Am făcut o modificare la site

37 comentarii

  1. vineri, 30 septembrie 2011, 09:11

    Onorez cu drag :)

    Mersi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 30 septembrie 2011, 09:14

    Wow.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 30 septembrie 2011, 09:29

    Sigur vei primi un răspuns de la mine, dar mai întâi trebuie să mă gândesc serios la ce aş face cu o mulţime de bani :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 30 septembrie 2011, 09:55

    Imi place mult faptul ca ai folosi premiul pentru bloggerii incepatori.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 30 septembrie 2011, 11:20

    Se face.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 30 septembrie 2011, 11:21

    Si eu particip cu mare placere la acest concurs. Imi place brandul emag si seriile de concursuri organizate sub numnele „Reteaua”. Deasemenea am pe blog si o sectiune unde pun zilnic raspunsurile la quizz-urile Emag si codurile bonus http://www.soacra.eu/emag-reteaua-3/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 30 septembrie 2011, 12:05

    Mă bag şi eu deşi sunt pesimist.Nu voi fi eu câştigătorul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Ramona
    vineri, 30 septembrie 2011, 12:09

    Ma gandesc si iti zic :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 30 septembrie 2011, 13:01

    Deci cum? Trebuie sa raspund „la televizor”? :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 30 septembrie 2011, 13:50

    Eu îi țin în bancă. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 30 septembrie 2011, 13:58

    Serios? Asta ai face tu cu 100.000 de EUR? Inteleg ca da bine la public si le-ai ridica-o la fileu, dar… ai finanta bloggeri? Nu exista oare cauze mai nobile, nevoi mai presante?

    [nu dau cu parul, imi afirm si eu mirarea public, sa ai varietate in comentarii]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 30 septembrie 2011, 18:36

    Am sa incerc sa formulez ideeile mele :>, pe video musai sau in scris?:-s

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 1 octombrie 2011, 07:37

    Eu nu i-as investi in bloggerii debutanti, i-as pastra pt mine :), pentru ca nu prea cred in altruism … :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. sâmbătă, 1 octombrie 2011, 08:27

    O pensiune in Delta Dunarii. Si acolo se vor tine cele mai tari TweetMeeturi. Glumesc desigur ….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Alex
    sâmbătă, 1 octombrie 2011, 13:06

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 1 octombrie 2011, 19:43

    Ideea ta este foarte buna, unde o votam ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 2 octombrie 2011, 17:32

    ca de obicei vrei sa ajuti oamenii si eu vreau sa te sustin in efortul tau,iar cei care nu te cred …… eu am vb personal cu chinezu si nu ar fi zis asta daca nu ar fi crezut cu adevart in ce zice, deci MULT SUCCES LA CONCURS!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 2 octombrie 2011, 18:58

    Asi da cate 1euro la fiecare dusman.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 2 octombrie 2011, 19:01

    pai problema e ca tinerii bloggeri sunt considerati cam prosti.e frumoasa reclama.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 2 octombrie 2011, 19:25

    De la asemenea idei se ajunge si la premiu. Ideea este in general buna, dar cum sa investesti intr-un incepator ca si mine, cand nu ai siguranta ca peste un an ma plictisesc. Fiind la inceput de bloggeras am cautat cat mai multe bloguri si am ramas cu un gust amar cand am vazut ca au luat pauze de la cateva luni de zile pana la ani, sau chiar si-au sters munca. Revenind la subiect, observand sinceriatea ta, doresc sa-ti continui ideea si sa incerci sa te folosesti de ceea ce spun, daca spun ceva bun, deoarece nu am timpul necesar sa ma inscriu in concursuri.
    Investitia acestei sume ar fi transformata in premii, timp de 3-5 ani, pt cele mai bune bloguri, dar blogurile sa fie pe anumite domenii ( Abuzuri, Sanatate, Turism, Sport, Politica, Informatii, s.a.). De ce pe domenii ? Cand vrei ceva, sa gasesti cele mai mici detalii in cel mai scurt timp.
    Parerea mea de incepator.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 3 octombrie 2011, 11:52

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 3 octombrie 2011, 16:28

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. Ovix
    luni, 3 octombrie 2011, 17:11

    http://www.youtube.com/watch?v=XGwvowE5iks ..asta pentru timp de gandire, ca se pot face atat de multe cu banii incat ajungi la concluzia finala ca nu-ti ajung..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. Ovix
    luni, 3 octombrie 2011, 18:47

    …i-as baga la o banca cu dobanda mare la depozit si as tine cu dintii de ei ca sa nu mai patesc ca …”data trecuta”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. luni, 3 octombrie 2011, 23:25

    Am facut si eu un clip pentru concurs :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 4 octombrie 2011, 02:00

    As finanta cea mai mare retea de cersetori din Romania. Oameni pe care sa-i platesc sa devina cersetori de zambete, sa ceara zambete oamenilor pe strada, in ratb, metrou, oriunde. http://www.youtube.com/watch?v=pUmitlvYmBY

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 4 octombrie 2011, 07:48

    […] PS: este ca un fel de leapşă primită de la Chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 4 octombrie 2011, 15:41

    nu mi se pare ca ai fata de chinez:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 4 octombrie 2011, 23:32

    […] care a văzut post-ul ăsta și a hotărât să bage […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde