29.09.2016

Echipa Bloggerilor caută înotător și alergător pentru competiție

Later edit: Fireşte, am greşit… kilometrajul :D La alergare e vorba de 5 km, nu 1 km cum pusesem iniţial. Eh, io am vrut să vă fie mai uşor… :))

Haideți să vă spun cum a fost. Primesc mail zilele trecute de la Bogdan Antohe, care mă întreabă dacă nu mă coafează să discutăm mai multe despre Triathlon Challenge. Zic ”cum dracu, nu?” și ne întâlnim ca băieții. Pe lângă ce mi-a povestit despre competiția în sine care o să aibă loc la Mamaia pe 11 septembrie, lui Bogdan i-a venit o idee faină, adică să fie și o echipă a bloggerilor la competiția asta. Și cum, firește, mi s-a dus buhul de nea Chini prin blogosferă de când cu Echipa Bloggerilor la fotbal, opțiunea sa pentru augusta și sportiva mea persoană a fost una firească :D

Așă că mi-am intrat abrupt în pielea de selecționer și al echipei bloggerilor triathloniști :D și am decis următoarele (iau vina celor de mai jos asupra mea, că Bogdan e prea simpatic să merite să îl înjurați dacă nu vă convine ceva :D):

1. Vlad Dulea este căpitanul echipei bloggerilor triathloniști. El va pedala 20 de km în cadrul competiției.

2. Pentru posturile de blogger-înotător (500 metri) și blogger-alergător (5 km) vom organiza un concurs de selecție în București. Încă nu am stabilit data concursului, dar va fi undeva prin 7 sau 8 septembrie.

3. Cei care doresc să se înscrie pentru concursul de selecție, o pot face până în data de 3 septembrie, pe mailul cristi.china pe gmail, cu obligatorie mențiune a postului pentru care vreți să concurați, înotător sau alergător.

Precizări tehnice, ca să zic așa, pentru competiția de la Mamaia:
– Cheltuielile de înscriere în concurs, de deplasare și de cazare sunt suportate de organizatori.
+ Echipa Bloggerilor la triathlon are ca motto ”Participăm ca să ne distrăm, iar dacă câștigăm…” :D
+ Orice alte informații, ca să mai stăm pe aici să plictisim pe cei care un au nici un chef de așa ceva :D, pe mailul precizat mai sus.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cititorii tăi sunt canalizaţi pe interesul imediat

O să îmi spamez prietenii până la moarte pe FaceBook!

50 comentarii

  1. duminică, 29 august 2010, 10:20

    Am sa vad cum stau cu pregatirea poate ma bag si eu la inot :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 29 august 2010, 10:23

    La alergare banuiesc ca e vreo unul care scoate mai bine decat mine pe o mie :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 29 august 2010, 10:27

    M-as fi bagat la alergatori, dar in perioada aia sunt plecat din tara. Distractie placuta, zic . Sper sa castigati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 29 august 2010, 10:28

    Uff…eu m-aş fi băgat la alergat, dar din păcate 11 sept cade sâmbătă. Iar atunci sunt meciuri în liga a doua. Şi nu prea am cum să lipsesc de la lucru. :(

    Dar, succes celor care se bagă! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 29 august 2010, 10:31

    @Adi Zabava
    tovarasu, miuzic tu mai iar ce zici matale :D

    @Florea Cristian
    instant m-am gandit la tine la partea cu alergatul :D
    pacat ca nu poti…

    @Bogdan
    termina, mai, cu de astea, treci la treaba ca moare siteul fara tine :))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 29 august 2010, 10:37

    De 24 de ani stau la 50 de metri de mare. Zic eu ca-s inotator bun si ma si pot antrena. Partea nasoala este ca nu pot veni in Bucuresti la preselectie. Se poate rezolva altfel ? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 29 august 2010, 10:38

    @Alex Olaru
    hmmm… hai ca ne gandim la ceva
    oricum, am retinut inscrierea ta in preselectie, lucru pentru care foarte iti multumim :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 29 august 2010, 10:54

    :)))))))))))))))))))))))) se-ntampla lucruri serioase in romania !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 29 august 2010, 10:56

    @valeria
    nu m-am prins…
    pare ca faci misto, ceea ce e ok, nu ma intelege gresit
    pentru ca, fireste, nu toti ne ridicam la niveluri de intelectualitate superioara
    unora ne mai place sa si alergam, asa de prosti, fireste

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 29 august 2010, 11:04

    Daca era si prin Brasov, aveati un sprinter rapid tare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 29 august 2010, 11:11

    @bloghita
    mai, sa stii ca proiectul asta e mai amplu :)
    daca totul merge cum planuim, o sa mai auzi de noi si noi de tine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 29 august 2010, 11:12

    Sa fiu chinezule, sa fie si in Brasov… Ca noi singuri nu putem sa organizam mare lucru. Suntem cativa si cam „rasfirati”.
    Va urez succes!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. duminică, 29 august 2010, 11:12

    aaaa, ce m-as fi bagat la alergat! pacat ca probabil n-o sa fiu in bucuresti. mai analizez pana pe 3 sept – nu de alta, dar anul asta am alergat la semimaraton :D. oricum, poate puneti si de-o echipa de stafeta de bloggeri in octombrie la maratonul din bucuresti :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. B.
    duminică, 29 august 2010, 11:17

    Nenea Chinezule, te rog frumos să schimbi cumva motto-ul, ca să fie fără cacofonia aia. Merci! În rest, eu mă pot înscrie numai în echipa celor care vă aplaudă (virtual-dap!) pentru ceea ce faceţi (real). Multe salutări, de la Baia. Mare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. duminică, 29 august 2010, 11:18

    Sa vad cum merge treaba, poate ma bag la alergare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 29 august 2010, 14:11

    No, pazea! O sa fim la preselectie doi „mondeni” :). Yo si Pyuric :D.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 29 august 2010, 16:00

    din ceea ce observ , toti ceilalati care comenteaza au cate o poza , suspect faptul ca doar aceia pot comenta ..
    interesant articol , pacat ca nu frecventez aceste sporturi :) prefer internetul
    succes

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 29 august 2010, 20:13

    Ai o propunere si din partea mea :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 29 august 2010, 22:25

    M-as baga si eu la pedalat daca se mai poate, ca de alergat nu sunt cel mai bun iar ca innotator sunt execrabil. Se accepta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 30 august 2010, 08:43

    Daca e vorba de 5km o sa gasiti si mai greu alergatori :)) M-as fi bagat si daca ar fi fost 5, nu-i problema :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 30 august 2010, 09:21

    @Laurentiu Buica
    postul de biciclist l-am acordat, pur dictatorial :D, lui Vlad Dulea
    din ratiuni organizatorice, nu de alta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 30 august 2010, 09:34

    M-as baga la alergare, desi nu mai am o conditie fizica deloc buna. Vreti sa trageti la primele locuri sau e de ajuns si sa se termine cursa in picioare? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 30 august 2010, 09:45

    @Iulyan
    cum vrem sa mai facem ceva cu bloggerii care o sa participe dupa ce se termina cursa, evident ca obiectivul este sa termine cursa… astazi :)))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. Brainiacro
    luni, 30 august 2010, 10:07

    Daca nu gasiti inotator mai bun…ma ofer eu,chiar daca am probleme cardiace si (poate)nu o sa castig.
    Oricum,imi ofer serviciile sa antrenez un inotator.Sunt instructor recunoscut de Federatia Romana de Natatie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. luni, 30 august 2010, 11:11

    eu, în calitate de ‘căpitan’ (ah, ce-mi place!) vă spun că obiectivul nostru este ca la sfârşitul cursei să ne pară rău că nu am participat la proba olimpică, căci am fi putut să o câştigăm şi pe aceea!!!

    acum, trecând peste nivelul declarativ (şi de aici vă spun în şoaptă… şşşşş….) dacă trecem linia de sosire cu zâmbetul pe buze ne putem considera ‘ăi mai mari câştigători de i-a avut triatlonul și Olimpul vreodată’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. luni, 30 august 2010, 11:40

    Eu ma bag rezerva la proba de bicicleta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 31 august 2010, 02:10

    […] Cum spuneam, în echipă mai este nevoie de un alergător și de un înotător. Dacă vrei să faci parte din echipa bloggerilor intră pe blogul lui Chinezu unde găsești mai multe informații: http://chinezu.eu/2010/08/29/echipa-bloggerilor-cauta-inotator-si-alergator-pentru-competitie/ […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 31 august 2010, 06:28

    […] Vă spuneam zilele trecute despre înscrierea Echipei Bloggerilor la Triathlon Challenge la Mamaia şi despre cum ne căutăm un alergător şi un înotător care să facă echipă cu căpitanul (desemnat dictatorial de mine şi de Bogdan :D) Vlad Dulea, biciclistul din combinaţia asta. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 31 august 2010, 07:54

    […] Da, este adevărat. Civilul Vlad Dulea şi-a îndeplinit în sfârşit visul: a ajuns şi el, măcar o dată în viaţa lui, căpitan Şi nu orice simplu purtător de trese, ci ditai capitanul de Echipa Bloggerilor la Triathlon! […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 31 august 2010, 08:08

    […] cum arată tricoul şi a afla mai multe detalii, intră pe blogul lui Vlad Dulea sau pe cel al lui Cristi China, cunoscut drept chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 31 august 2010, 11:05

    […] echipa bloggerilor la TriathlonDe Triathlon-ul de la Mamaia am auzit de la Chinezu, care a făcut un anunţ prin care căuta înotător şi alergător pentru competiţie.Bineînţeles, gândul mi-a fost să […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. marți, 31 august 2010, 11:18

    […] A.Dragos    Noutati     TweetCitisem acum două zile pe blogul lui Chinezu că Echipa Bloggerilor caută înotători şi alergători pentru o competiţie numită Triathlon […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. marți, 31 august 2010, 11:42

    Dacă se acceptă fete, mă ofer. Momentan locuiesc în Iaşi, dar pot veni la Mamaia şi la Bucureşti pentru competiţie. Şi am făcut în copilărie atletism cu specializarea rezistenţă. De asemenea încă practic diverse sporturi săptămânal şi biciclesc aproape zilnic. Şi sunt sănătoasă tun. :)
    În caz că eşti interesat, aştept semn. În caz că nu, baftă!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. marți, 31 august 2010, 12:29

    […] da o competitie, Triathlon Challenge, si o echipa, Echipa Bloggerilor, care mai are nevoie de un innotator (500m) si de un alergator […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. marți, 31 august 2010, 14:31

    […] Vlad spune ca in echipa mai este nevoie de un alergator si de un inotator. Daca vrei sa faci parte din echipa bloggerilor intra pe blogul lui Chinezu unde gasesti mai multe informatii. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. marți, 31 august 2010, 19:11

    […] de BLOGGERI TRIATLONIŞTI. Cum s-a născut această frumoasă şi nobilă idee, citiţi vă rog la domnu’ selecţioner al Echipei Bloggerilor (un maaaare domn – Cristi China Birta, Chinezu adică). Treaba e […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. marți, 31 august 2010, 23:37

    […] dat apoi drumul la o etapă de selecţie pentru a desemna bloggerul înotător şi bloggerul alergător; selecţionerul Echipei Bloggerilor […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. miercuri, 1 septembrie 2010, 07:49

    […] În echipă mai este nevoie de un alergător și de un înotător. Dacă vrei să faci parte din echipa bloggerilor intră pe blogul lui Chinezu unde găsești mai multe informații: http://chinezu.eu/2010/08/29/echipa-bloggerilor-cauta-inotator-si-alergator-pentru-competitie/ […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. miercuri, 1 septembrie 2010, 09:19

    M-as baga la 5km :> dar e prea departe SM :d

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:45

    pacat ca sunt din Piatra , am facut atlestism:) castigat sigur:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. miercuri, 1 septembrie 2010, 10:48

    @Brainianro @seaqxx @raulito @roxy
    bai, io zic asa: trimiteti pe cristi.china, asa cum e regulamentul, si va inscriu
    apoi zilele urmatoare o sa va dau mail cu detalii despre concurs
    deal? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. miercuri, 1 septembrie 2010, 12:38

    Salutare,

    Dupa cum l-am anuntat si pe mai marele nostru selectioner, cu parere de rau, ma retrag din aceasta competitie. Predau stafeta altui blogger sportiv dornic de afirmare :D

    Toate bune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. joi, 2 septembrie 2010, 09:33

    Acum am aflat ca proba de inot este in lacul Siutghiol…de ce ?? e scarbos :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. vineri, 3 septembrie 2010, 10:41

    […] Vă spuneam zilele trecute despre înscrierea Echipei Bloggerilor la Triathlon Challenge la Mamaia şi despre cum ne căutăm un alergător şi un înotător care să facă echipă cu căpitanul (desemnat dictatorial de mine şi de Bogdan ) Vlad Dulea, biciclistul din combinaţia asta. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde