30.04.2017

Decret: Timișoreana se bea cu timișoreni în Timișoara!

Am deosebita plăcere (și zău dacă fac mișto, nici măcar juma de milimetru, căci fantastic ce tare îmi place să mă duc la oamenii ăia faini de acolo) de a vă informa că pe 12 aprilie, de la orele 18.00 trecute fix, la Porto Arte, în minunatul oraș Timișoara, vă invit să ne întâlnim ca să, firește, BEM BEREEEEEEEEE :))

Mai precis Timișoreana a decis că unii dintre noi ne pricepem la degustat sucul de hamei și că știm aprecia la adevărata valoare licoarea cu pricina, așa că o să ne facă cinste (la modul responsabil, așa cum trebe băută berea) cu niște Timișoreana filtrată sau nefiltrată, după gust :D Iar eu, ca blogger oficial al excelentei inițiative Drumul Mingii mă voi strădui să vă arăt că bloggingul și Timișoreana merg excelent halbă-n gură, pardon, mă scuzați, mână-n mână :))

Așa că, dragi bloggeri și twitteriști timișoreni, vă rog să îmi dați un mail pe cristi.china pe gmail cei care doriți să fiți prezenți la minunata întâmplare, ca să întocmesc și eu un tabel de prezență, căci, chinezu fiind, îmi place să lucrez organizat și conștiincios și atunci când vine vorba de băut bere cu oameni faini :))

IMPORTANT: Cum sunt un mare fan al băutului responsabil, deși nu par la prima vedere, știu :D, spun din start că nu vreau să văd nici o persoană sub 18 ani pe acolo. Sorry, dar nu se poate. Și dacă vă supărați pe mine, atunci aduceți-vă aminte că oricum voi sunteți câștigătorii pe termen mediu și lung :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Chinezu has left the Chinese Garden

Ah, ce o sa vă plictisesc acum cu Roșia Montana…

25 comentarii

  1. joi, 7 aprilie 2011, 09:42

    Ma poti oferii drept ‘soferitza’ de ocazie?:)) In caz ca o sa calci stramb :))

    Răspunde
  2. joi, 7 aprilie 2011, 15:28

    Pana vii in Mures, la noi, ajungem si noi la majorat si putem sa mirosim si noi halba.

    Răspunde
  3. joi, 7 aprilie 2011, 16:02

    Numai timisoareni primesti?

    Răspunde
  4. joi, 7 aprilie 2011, 18:54

    hehe :))

    Răspunde
  5. joi, 7 aprilie 2011, 18:58

    macar sa bei prntru noi toti cate o bere

    Răspunde
  6. joi, 7 aprilie 2011, 20:05

    @Daniela
    da’ ce, taxi nu este in timisoara? :)))))))

    @Cristina Sabau
    primim si externi, ca suntem de treaba cand bem bere :))

    Răspunde
  7. joi, 7 aprilie 2011, 21:14

    Suna bine… :)

    Răspunde
  8. joi, 7 aprilie 2011, 22:54

    Atunci ne vedem marti :)

    Răspunde
  9. vineri, 8 aprilie 2011, 02:19

    Nu-ți mai trimit mail, confirm aici … e bine ? :P

    Răspunde
  10. vineri, 8 aprilie 2011, 08:17

    Timisoreana = my favourite

    Răspunde
  11. vineri, 8 aprilie 2011, 08:21

    @Alexandra
    normal sa suna bine, dar intrebarea este te asteptam si pe tine sau nu? :))

    @Cristina @Miscellaneous
    no bun, va astept :)

    Răspunde
  12. vineri, 8 aprilie 2011, 09:26

    Eu am sub 18 ani. :( Astept sa faci si o iesire la suc in Timisoara

    Răspunde
  13. vineri, 8 aprilie 2011, 10:48

    Sa saluti ospatarita aia frumoasa de la porto arte. Ii spui ca o saluta ala micu’ de la Amir din sala :)). Si sa bei o nefi si pentru mine. Frumos acolo! Vreau ACASA!!!!! :((

    Răspunde
  14. vineri, 8 aprilie 2011, 15:05

    Blog am, din Timisoara sunt, din fericire am peste 18 ani si dupa toate astea imi place ocazional sa mai consum si bere. E clar…..trebuie sa ma mai gandesc :D

    Răspunde
  15. vineri, 8 aprilie 2011, 15:20

    Prezenta si la apel :)
    Sa-ti mai trimit si email?

    Răspunde
  16. vineri, 8 aprilie 2011, 15:50

    @chinezu Evident ca sunt, doar ca vroiam sa fiu amabila. :))

    Răspunde
  17. vineri, 8 aprilie 2011, 15:54

    @neonu
    da’ la ce sa te mai gandesti, mah? io zic ca e destul de sexy imaginea mea cu o timisoreana in mana :))))))))

    @Crina Dragomir
    marcat :D

    @Daniela
    no asa :))

    Răspunde
  18. vineri, 8 aprilie 2011, 19:33

    Mai trece unu cu buletin de Arad pe lista, nu o las pe Cristina sa vina singura :)

    Răspunde
  19. vineri, 8 aprilie 2011, 19:37

    Eu am buletin de Caracal. Pot sa vin?

    Răspunde
  20. vineri, 8 aprilie 2011, 23:42

    Anunț că voi întârzia un picuț, că am cursuri la facultate până la 18:00 :P

    Răspunde
  21. sâmbătă, 9 aprilie 2011, 21:07

    Da, o sa fiu acolo…E prima mea iesire de genul in calitate de blogger invatacel si mi-ar face placere sa cunosc persoane care pe langa multe alte ocupatii, au si una comuna cu a mea….ne vedem acolo :)

    Răspunde
  22. duminică, 10 aprilie 2011, 16:42

    No, dacă ne rogi așa frumos, ar fi o nesimțire din partea mea să refuz; nu?

    Ne vedem jo— marți!

    Răspunde
  23. marți, 12 aprilie 2011, 12:52

    Sper sa mai fie loc si pentru o trenderita foarte racita, deseara…

    Ne vedem! :-)

    Răspunde
  24. marți, 12 aprilie 2011, 14:42

    Eu nu reusesc sa ajung in seara asta, nu ma sint prea bine, m-a luat o raceala zdravana:D patesc ca oamenii inteligenti care racesc cand e cald afara :P :)) imi pare tare rau, mi-ar fi placut sa va cunosc, sper sa fie si alte ocazii :) oricum, have fun diseara :) sper sa vad pe blogurile voastre impresii:)

    Răspunde
  25. vineri, 6 mai 2011, 11:09

    A fost buna?? :D

    Răspunde