26.04.2017

Cui ne stă mai bine pe bicicletă: mie sau lui Crin Antonescu?

Singurul punct comun pe care îl am, se pare, cu şeful PNL, Crin Antonescu, se numeşte ciclop.eu, de unde amândoi ne-am luat nişte biciclete cu care ne-am dat :))

Dar, mânat de spiritul de competiţie care ştiu că îi place atât de mult şi lui Crin, vă întreb şi io, da’ să îmi răspundeţi sincer, cui îi stă mai bine pe bicicletă, mie sau lui? :))

Dar vă rog să nu umblaţi cu fofârlica atunci când răspundeţi, zău. Sunt absolut sigur că Crin nu o să se supere :))))))))))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Clar cea mai trăznită campanie în care am fost implicat

Există cineva care nu știe ce fac eu astăzi?

20 comentarii

  1. vineri, 24 septembrie 2010, 10:00

    el pe bicicleta ta:)))))

    Răspunde
  2. vineri, 24 septembrie 2010, 10:01

    :))) Clar tie! Stimabilul nu are o tinuta adecvata pentru mersul pe bicicleta, iar vehiculul tau pe doua roti rocks :))

    Răspunde
  3. vineri, 24 septembrie 2010, 10:02

    Lui, ca are costum si cravata si e pe o bicicleta alba. Tu esti o varza d.p.d.v. coloristic… :))))))))))

    Răspunde
  4. vineri, 24 septembrie 2010, 10:06

    @ionut
    alooo, domnu liberalu, mai usor cu pedalatul in costum :))

    @Alexandra
    merci, merci, e superba Strida stiu :D

    @Ave
    ia uite la aviatorul cromatic care esti :))))))))))))))

    Răspunde
  5. vineri, 24 septembrie 2010, 10:06

    tie iti sta mai bine pe scuter! :) Cred ca de la casca…

    Răspunde
  6. vineri, 24 septembrie 2010, 11:09

    Crin a fost plasat strategic in „dreapta”?

    Răspunde
  7. vineri, 24 septembrie 2010, 12:35

    io am vazut burta

    Răspunde
  8. vineri, 24 septembrie 2010, 12:41

    @Makavelis
    asa este, s-a cam ingrasat Crin.. :)))))))))))))))))))))))

    Răspunde
  9. vineri, 24 septembrie 2010, 14:04

    Clar, Crin!
    Uite ce gratioasa este!…

    Răspunde
  10. vineri, 24 septembrie 2010, 14:42

    Daca aveati aman 2 aceiasi bicicleta probabil el era mai spectaculos datorita costumului.
    Insa in cazul de fata tie iti sta mai bine, bicicleta este una moderna si cool!

    Răspunde
  11. Adrian SM
    vineri, 24 septembrie 2010, 18:37

    Categoric lui Crin.. Ţoagla lui e un model asortat cu el pe când a ta parcă ai fi ciordit-o de la fiul tău… :)

    Răspunde
  12. sâmbătă, 25 septembrie 2010, 01:40

    Chinezule, tin sa-ti multumesc pentru „ciripeala”…dar…cum crezi ca putem face o astfel de comparatie.? Tu ai avantajul ca „zbori pintre pasarele” iar competitia „zboara cu pasarele” . Bafta.
    PS: imi place mai mult bicicleta ta…e verdeeee….. :D

    Răspunde
  13. sâmbătă, 25 septembrie 2010, 08:53

    Foarte grea decizie. Crin e silentios, gratios parca face balet, in schimb tu esti mai incordat :))

    Votez Crin, chit ca are burta.

    Răspunde
  14. sâmbătă, 25 septembrie 2010, 11:06

    imi place cum ii sta lui pe bicicleta ,si costumul face totul pare a fi rupt din imaginilie filmului Equilibrium si imi da si o senzatie de fat frumos pe cal alb:)) probabil ca asta a fost ideea bicicletei albe in timpul sedintei foto.In schimb tu ai o bicicleta foarte interesanta pot sa zic chiar sexy:P:))

    Răspunde
  15. sâmbătă, 25 septembrie 2010, 21:29

    amu chinezule….cred ca inclin spre floricica asta….se cam vede burta pe bicicleta…si asta…aduce asa….a european

    Răspunde
  16. luni, 27 septembrie 2010, 12:32

    Vad ca toti te protejeaza.

    Din poze reiese clar si nu ma poti contrazice ca:
    – a ta e mai mica;
    – a lui e mai bine echipata;
    – tu esti un fricos, ca te dai cu bicla prin curte;
    – tu esti cam trist, ti-ai uitat zambetul acasa;
    – el parca-i mai slab

    In concluzie, nici unul dintre voi nu-i biciclist, dar lui parca-i sta mai bine.

    Răspunde
  17. grota
    miercuri, 29 septembrie 2010, 22:09

    ce ai tu intre picioare e bicicleta?

    Răspunde
  18. joi, 21 octombrie 2010, 14:59

    […] pese şi să mă implic. M-am lăsat convinsă de dragul dumnealui şi am început lupta mea cu caracatiţele îngropate în maşini de 400.000 de euro care fac economie de benzină cumparandu-şi biciclete de […]

    Răspunde
  19. Alexandru Sever
    marți, 5 aprilie 2011, 16:22

    Lui Crin evident. Are o bicicleta de oras, eleganta, care se potriveste cu costumul, cam asa arata parlamentarii din tarile nordice, Olanda etc. Tu ai o bicicleta practica, de calitate, dar urata, dizgratioasa si in plus esti o catasrofa cromatica asa cum bine a spus cineva mai sus!

    Răspunde
  20. luni, 18 februarie 2013, 10:30

    […] Crin Antonescu / foto: chinezu.eu […]

    Răspunde