23.05.2017

Din respect pentru blogul copilului din mine

Am dispărut un pic de pe blog. Pentru ca sunt plecat din Bucureşti. Cu grămezi de treburi pe neuronul meu. Am conexiune la net. Dar, totuşi, nu am scris de câteva zile. Din respect pentru blogul ăsta (că dacă nu îl respect eu cine să o facă). Şi din prietenie faţă de cei ce mă citesc.

Pentru mine a scrie pe chinezu.eu e ca o joacă. Atunci devin pentru câteva minute copil. Ştiu că multora nu li se pare aşa. Dar pentru mine chiar aşa e. Devin un fel de copil care se bucură de ceva fără să ştie nici el exact de ce se bucură.

Sunt prins până peste cap cu campania şi cu alte proiecte de ale mele. Şi, uite aşa, cu toate astea pe nervul meu nu am mai avut timp de copilul din mine. Nici acum nu am. Textul ăsta e scris de chinezu căruia îi este ruşine că de prea multe zile este numai şi numai om mare…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Date confidentiale din baza Orange Romania, deconspirate!

Ma simt excelent

Niciun comentariu încă

  1. marți, 13 mai 2008, 13:03

    asa asa… lauda-te :)

    Răspunde
  2. moshu49
    marți, 13 mai 2008, 13:26

    asa, si? autocritica asta mã lasã rece; recuperarea, domnule, recuperarea!
    aveti 72 de ore la dispozitie :D

    Răspunde
  3. marți, 13 mai 2008, 16:16

    Faci bani pe coclauri electorale…

    Răspunde
  4. marți, 13 mai 2008, 17:40

    las’ că creşti tu mic la loc:-)

    Răspunde
  5. marți, 13 mai 2008, 18:17

    Si noi ne-ntrebam prin care orezărie umbli… Ţi-am dat chiar şi link…

    Răspunde
  6. anca
    marți, 13 mai 2008, 18:33

    mai chinezule,apoi tat ma intrebam unde ai disparut! mai da cite un semn de viata din cind in cind!

    Răspunde
  7. marți, 13 mai 2008, 19:06

    :):) ce „campanie”??? agricola??:)
    j.

    Răspunde
  8. indira
    marți, 13 mai 2008, 19:17

    scrie cristi-san, scrie :) – te-am promovat japonez :)

    Răspunde
  9. marți, 13 mai 2008, 23:10

    No acum fara suparare dar vorbeste cu copilul din tine sa mai scrie ceva asa macar pe scurt ca daca tot apelam la tine sa mai aflam ce e cu politica damboviteana acum cu campania chiar face bine sa mai stim una alta. ca poate ne mai dumirim oleaca ce si cum.

    Răspunde
  10. cosmin
    miercuri, 14 mai 2008, 09:26

    cu rabdare domnilor

    Răspunde
  11. miercuri, 14 mai 2008, 09:32

    Aha…gasesti scuze…Ne aburesti cu Chinezu’mare care l-a papat pe Chinezu’mic…Deh, chinezarisme ::)))
    Las ca stim noi. Macar niste poze de pe coclaurii campaniei ai putea sa ne transmiti.
    Si sper ca nu te tine treaba asta inca doua saptamani, cat mai e campanie, ca nu mai raspund de reactiile mele :))

    Răspunde
  12. miercuri, 14 mai 2008, 14:38

    da’ pauza faci? pauza de la omul mare? si in pauza esti copil, da? :)

    Răspunde
  13. miercuri, 14 mai 2008, 18:33

    Consultantuleeeeeeeeeeeeeeee, scoate banii!

    Răspunde