09.12.2016

Ce să aleg pentru pagina 404 pe chinezu.eu?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Hai că am decis, după îndelungi consultări cu voi, cu amicii, cu prietenii şi, nu în ultimul rând, cu specialiştii că o să folosescv varianta lui Valy Bosioc. Cu precizarea că voi face interviu şi cu el, dar şi cu Marius, pentru că decizia a fost la mustaţă. Adică, ceva gen 51% pentru Valy, decizia luată pentru că multă lumea mi-a spus că ce a desenat el acolo „ţi se potriveşte mai bine, parcă ăla eşti tu„, deşi – fără urmă de îndoială – toţi au apreciat categoric execuţia excelentă a lui Marius. Plus că amândoi vor avea bannere 300×300 timp de o lună pe chinezu.eu, fireşte :)

———————————-

Cu vreo 5443 de ani în urmă :D, am lansat o provocare, adică să mă ajutaţi să am şi eu o pagină faină de 404. Ar fi trebuit să anunţ mai repede ce am hotărât, dar – vorba aia – #delaovarsta… Aşa că abia acum vă raportez ce s-a întâmplat. Provocare a avut un succes colosal! Adică nu mai puţin de 2, repet DOUĂ, propuneri au venit pe adresa redacţiei! FABULOS! :D

Le vedeţi mai jos. Eu m-am decis în sinea mea pe care o aleg, dar aş vrea să aud şi părerea voastră. Că poate mă faceţi să îmi schimb părerea…

Propunerea lui Valy Bosioc.

vKiNIno

Propunerea lui Marius Balasca, via Cătălin.

chinezu- simulare on page

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Iubiţi orice, dar iubiţi!

Cum a intrat un blogger la mine în blogroll via Michelin

34 comentarii

  1. marți, 12 martie 2013, 14:25

    Io as zice sa faci ce spune Brenciu… Adica ce-ti spune inima :)). Tre’ sa recunosc, io nu le am cu grafica, am incercat sa fiu inventiv. Varianta cealalta e clar mai frumos desenata, dar fara sa fiu modest, a mea e mai amuzanta :))))

    Thumb up 4 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 12 martie 2013, 14:28

    Merg pe prima variantă. Mai bine la o bere dacă-ţi dă eroare 404 :)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 12 martie 2013, 14:35

    A doua variantă e mai originală şi are un aspect mai aparte.

    Thumb up 2 Thumb down 2

    Răspunde
  4. marți, 12 martie 2013, 14:36

    Varianta lu’ Vali te reprezintă cel mai bine :D

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 12 martie 2013, 14:40

    Prima nu are nicio treaba. A doua imi place doar jumatate din ea, adica desenul, ca restul…

    Thumb up 1 Thumb down 3

    Răspunde
  6. marți, 12 martie 2013, 14:42

    A doua propunere e mult mai haioasa..Sincer..Cred ca se si potriveste mai bine brandului tau :)

    Thumb up 3 Thumb down 2

    Răspunde
  7. marți, 12 martie 2013, 14:44

    Trei de DA pentru varianta a doua

    Thumb up 2 Thumb down 2

    Răspunde
  8. marți, 12 martie 2013, 14:47

    A doua propunere, pentru urmatoarele ingrediente: braul tricolor, opincile romanesti, feng-shuiul chinezesc si coloana infinitului plina de semnificatii. Si pentru cum arata toate la un loc :) Spor!

    Thumb up 4 Thumb down 2

    Răspunde
  9. marți, 12 martie 2013, 14:51

    Eu aș alege a doua variantă pentru că e mai repreZENtativă pentru tine.Prima e prea trasă de păr și prea editată (în sensul cromatic).
    Dar tu alegi

    Thumb up 2 Thumb down 2

    Răspunde
  10. marți, 12 martie 2013, 14:52

    N-ai vrea sa iei textul de la prima si chinezu’ de la a doua? Si adauga-i niste bucle :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 12 martie 2013, 15:08

    prima.
    Cea de-a doua parca e prea serioasa pentru tine. :-)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 12 martie 2013, 15:10

    Raman la ideea pe care am zis-o si atunci. Mentine cititorul pe pagina asa ca da-i rezultate care ar putea avea legatura cu cautarea lui.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 12 martie 2013, 15:12

    Mesajul este bun in prima propunere, insa a doua transpune mai multe, este mai aproape de stilul tau. Cand ma uit la prima, parca nu sunt pe blogul chinezu.eu, insa a doua este exact asa cum ar trebui sa arate :)
    Felicitari, ambele sunt insa foarte inspirate!

    Thumb up 2 Thumb down 1

    Răspunde
  14. marți, 12 martie 2013, 15:26

    A lui Valentin e misto rau!

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 12 martie 2013, 15:54

    Prima-i marfa :))

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Julian
    marți, 12 martie 2013, 16:29

    A doua variantab e si parerea mea :)

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
  17. marți, 12 martie 2013, 16:29

    Varianta 1

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 12 martie 2013, 16:34

    Bre, voi in loc sa ma ajutati, ma zapaciti :))

    Thumb up 3 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Micu
    marți, 12 martie 2013, 16:49

    Varianta 2…cred eu!

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
  20. marce
    marți, 12 martie 2013, 17:19

    a 2-a varianta este mai originala,mai reprezentativa pentru site… e haioasa rau!!!

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
  21. marți, 12 martie 2013, 18:28

    de ce am impresia că vei alege prima variantă? :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 12 martie 2013, 20:26

    Mergi fuguta la un make-up artist ca sa-ti dea un look mai chinezesc-chinezesc, fa-ti vreo suta de poze, alege una si gata. Poti sa rogi si un designer sa-ti faca un kimono de samurai si gata imaginea shogunului 2.0. Pentru un feng shui normal, evita-l pe Botezatu, ala te va poza doar in chiloti!!!

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 12 martie 2013, 21:52

    Stai că te lămuresc eu, Cristi!
    Dacă chiar vrei să arate într-un fel pagina de 404,
    o vei crea singur. Şi atunci te vei decide repede…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 12 martie 2013, 23:55

    faci o poza la niste sticle de bere goale, rasturnate, si jos text: pfaaaa, iar ai ajuns prea tarziu.. ce cauti tu nu mai e p-acilea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 13 martie 2013, 01:03

    A doua varianta pare mai bine lucrata, insa cea care te caracterizeazza zic eu, este prima! Acuma tu stii…

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 13 martie 2013, 08:56

    Prima varianta este exact in stilul tau!

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  27. miercuri, 13 martie 2013, 09:30

    Clar nr 1 :)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 13 martie 2013, 10:40

    Doi sau poate unu dar altfel aranjata in pagina pentru ca asa prea iti sta in cap 404 ala.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. miercuri, 13 martie 2013, 14:43

    Acum sincer, sper sa prind macar locul 2 :D

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 19 martie 2013, 09:04

    […] Later edit: And the winner is… […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 19 martie 2013, 09:06

    oHOooo, fain tare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. vineri, 29 martie 2013, 09:15

    […] ţineţi minte când Valy a câştigat faza cu pagina mea de 404, da? No bun. E important de ştiu că interviul de mai jos de acolo i se trage :)) Nu că nu îl […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde