03.12.2016

Cu cine aţi vota dacă ar candida Mihai Viteazu şi Ştefan cel Mare?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Nu mă întrebaţi ce m-a apucat să întreb asta. Căci, aşa cum viaţa ne-o dovedeşte în fiecare zi, mai bine nu încercăm să înţelegem unele lucruri şi le luăm ca atare :) Am pus întrebarea şi pe facebook, dar nu e treabă serioasă acolo, ăia râd pe acolo şi se distrează, ce să faci, ăsta este electoratul 2.0 la noi… :D

Aşa că aplelez la voi, cititori serioşi şi responsabili, să îmi ziceţi care ar fi alegerea voastră. Şi să îmi ziceţi – bonus – dacă Mihai Viteazu ar candida din partea USL şi Ştefan cel Mare din partea ARD sau invers.

Hai, România!

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Becali, USL şi snookerul

În atenţia celor care fac campanii pe facebook pentru politicieni

25 comentarii

  1. miercuri, 17 octombrie 2012, 09:52

    cu mircea cel batran

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 17 octombrie 2012, 10:00

      Stimabile, imi pare ca ti-ai insusit rolul cetateanului turmentat. Pai de ce sa anulezi, bre, buletinul de vot? Cum sa votezi pe cineva care nu candideaza? Halal natiune… =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. miercuri, 17 octombrie 2012, 10:38

    Nu-i corect … alegeri fara Vlad Tepes ???

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 17 octombrie 2012, 14:23

    Eu as vota cu Mihai Viteazul pentru ca este mai „de-al locului”.

    In plus, a fost mai smecher decat Stefan cel mare. Si stiu si de ce: Mihai era pe 100 de lei, in timp ce Stefan era pe moneda de 20 de lei.
    De unde deduc faptul ca Mihai e de cel putin cinci ori mai tare ca Stefan :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 18 octombrie 2012, 07:59

    […] cine ai alege dacă acum ar candida Mihai Viteazu sau Ştefan cel […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 18 octombrie 2012, 09:12

    Cu Mihai Viteazu’ clar, ca e oltean de-al meu si a demonstrat ca stie sa unesca toti romanii. In plus Stefan cel Mare este si Sfant si nu prea merge de presedinte. Ati mai vazut voi presedinte sfant?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 18 octombrie 2012, 11:51

      Daca Ialomita se Varsa in Dunare, in Oltenia, ai nota 10, stai jos :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. joi, 18 octombrie 2012, 11:25

    Probabil Stefan cel Mare. Vreau sa vad ce inseamna un presedinte sfant. Poate va fi premiera mondiala si va fi mai celebru ca Aifon.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 18 octombrie 2012, 15:45

    Cu Bercea Mondialu, ne reprezinta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 18 octombrie 2012, 17:56

    Dintre cei doi, cu asta as vota http://blog.goldmidas.eu/2012/10/13/vlad-tepes/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Cosmin D.
    joi, 18 octombrie 2012, 22:25

    Mihai Viteazul. De ce? Păi a fost vecin cu mine, e şi normal să aibă un mic avantaj in acest caz… Dar, trebuie să ţinem cont şi de faptul că a fost ban (concluzie: avea statut social şi o anumită reputaţie), dar a dorit să facă ceva memorabil in România… s-o ajute!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 22 octombrie 2012, 14:45

    As vota cu Mihai Viteazu, clar.

    Stefan ala micu’ a fost un psihopat cu grave probleme de control, cam ca Traian asta micu’ al nostru. Norocul lui e ca pe vremea lui procedurile de impeachment erau mai usor de evitat.

    Votati Mihai Viteazu! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 22 octombrie 2012, 14:53

    Cu Stefan ăl Mare maestre, că dă de deut ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 22 octombrie 2012, 14:54

    *beut

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 22 octombrie 2012, 17:07

    Tepes! Tepes! Tepes! Tepes! Tepes! Tepes!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 30 octombrie 2012, 15:09

    Cu Mihai Viteazu , doar e viteaz :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 31 octombrie 2012, 14:27

    Chuck Noris! Mihai Viteazu a facut prima unire, Stefan a facut biserici…nu stiu daca e chiar asa de greu sa alegi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 31 octombrie 2012, 21:14

    Eu aş vota cu Mihai Viteazu, pentru că Ştefan cel Mare a stat cam mult pe tron :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. delia
    vineri, 2 noiembrie 2012, 13:22

    unde esti tu Tzepesh, Doamne?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 00:19

    Geniala intrebare…mda!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 2 ianuarie 2013, 00:12

    Cred ca ai pus candidaturile gresit. Mihai Viteazu se baza pe ooaste aleasa, boiereasca si avea bune conexiuni externe, care, la o adica, dupa un schnaps la Marul de Aur il sustineau pentru functia de guvernator (al Transilvaniei); avea excelente relatii cu secuii, asa ca sigla ARD i s-ar potrivi mai bine; cred insa ca nu ar fi candidat pentru ceva mai jos de Presedintia Daciei, asa ca la parlamentare ii lasa pe alde Preda Buzescu. Pe de alta parte Stefan are mai multa fata de USL-ist chemand la lupta oastea cea mare a tarii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 27 octombrie 2014, 10:30

    […] urmă cu doi ani, întrebam cum ar fi dacă la alegeri ar candida Ştefan cel Mare şi Mihai Viteazu. Ehe, uite că astăzi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 2 aprilie 2015, 17:08

    Mihai Viteazu bineinteles.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde