06.12.2016

Până la urmă SkirtBike e fiță sau o ispravă faină?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

SkirtBike este un eveniment care are tot ce îi trebuie ca să fie o reușită. Măcar din punct de vedere al comunicării. Căci puțină lume stă în zona de gri, ca să zic așa, atunci când vine vorba despre asta. Unii sunt fani, iar alții critică dur. Cei care sunt fani spun că evenimentul este unul care îndeamnă fetele la mișcare și care duce la stabilirea unor ”găști” (scuzați termenul, dar așa mi-a ieșit :D) de fete, care au motiv să se adune și să facă un lucru pe care ele îl consideră fain. Cei care critică SkirtBike spun că este o fiță și că așa ceva se face doar pentru ca fetele să se bage în seamă și să se dea trendineze.

Eu unul salut astfel de evenimente. Căci aleg să văd faptul că – ispravă atât de dragă mie – mai mulți oameni aleg să fie împreună pentru a face ceva. Și pentru că îi apreciez pe cei care fac ceva muuuult mai mult decât pe cei care vorbesc despre ce fac alții :)

Duminică, 8 iulie, are loc SkirtBike Baia Mare. Așa că , stimabilelor din acest oraș minunat, care o să rămână toată viața orașul meu de suflet :), vă invit să pedalați și să fiți simpatici așa cum știu că sunteți :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cam câte poze ați face cu aceste camere foto Hello Kitty și SpongeBob?

Aradul Meu – am lansat ultimul hit al verii; e cu student și blogger

13 comentarii

  1. marți, 26 iunie 2012, 08:39

    Pedalare placuta fetelor !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Catalin Dobre
    marți, 26 iunie 2012, 09:20

    Evident ca exista si „Haters gonna hate” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 26 iunie 2012, 09:33

      Unii nu sunt chiar hateri. Adica aduc argumente cum ca multe fete se duc acolo doar pentru a se baga in seama. Ceea ce nu mi se pare chiar naspa, ca sa fiu sincer :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. marți, 26 iunie 2012, 09:40

    Eu o sa fiu tipul ce le serveste cu apa rece ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 26 iunie 2012, 10:58

      Buna si meseria asta, nu zic nu :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 26 iunie 2012, 13:15

        Imi place sa dau o mana de ajutor nu sa fiu doar spectator … pfff am inceput iar sa vars rime :))

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
    • marți, 26 iunie 2012, 13:07

      Și noi zicem tot așa, sunteți binevenit, cu sau fără apă. Rece. :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 26 iunie 2012, 13:14

        Daca ma urc acum pe bicicleta pana pe 8 Iulie ajung la Baia Mare :D

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  4. marți, 26 iunie 2012, 13:07

    Mlțumim frumos, Cristi! Ce-ar fi să tragi o fuguță până la Baia Mare și să pedalezi cu noi? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 26 iunie 2012, 17:04

      Nici nu stiu cum sa inteleg propunerea asta… Parul meu e de vina? =)) Oricum sunt in Grecia atunci si o sa va tin pumnii sa iasa bine :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. marți, 26 iunie 2012, 13:37

    Abia astept ziua de 8 Iulie. Nu cred ca acest eveniment va fi unul de fitza. Evenimentele de fitza ale orasului sunt alea organizate adhoc de domnisoare prin mall-ul baimarean coborand din diverse super-masini. Sunt indemnate doar „domnisoarele” la aceasta miscare pentru ca la „miscarile” barbatilor nu sunt atenti nici ei ( dovada e in producerea accidentelor cu bicicleta). E o campanie foarte frumoasa si care sper din suflet sa fie si una reusita!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 26 iunie 2012, 23:57

    Nu stiu daca ai citit sau nu articolul, dar eu am scris aici http://elenaciric.ro/2012/de-ce-e-skirtbike-un-eveniment-util.html, in 11 pasi simpli, de ce cred eu ca Skirtbike n-ar trebui criticat. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 10 iulie 2012, 13:57

    […] am anunțat că va avea loc SkirtBike Baia Mare, vă întrebam dacă acest eveniment este o fiță sau o chestie faină. Acum nu vă mai întreb nimic, vă spun direct :)) Și vă spun că ce s-a întâmplat în Baia […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde