09.12.2016

O mai țineți minte pe Ana Maria?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Cum nu am cum să ajung la concert, cum vă sună să fiți corespondentul/corespondenții (dacă o să vreți mai mulți :D) Republicii Culturale Chineze la acest concert? Adică să mergeți la concert și apoi să scrieți o cronică acilea pe Republică? Ofer un banner aici, pe blog, timp de 30 de zile celei/celui/celor care acceptă provocarea :)

E fata aceea simpatică ce ne cânta ”Ochii tăi”, una din piesele anului 2006 (parcă…). Vedeți piesa mai jos, așa, de readucere aminte :) Ei bine, acum Ana Maria Georgescu, pe numele ei, s-a întors. Și cântă altceva. Și o face foarte bine, după feelingul meu de rocker bătrân și forever așa :D După cum puteți vedea mai jos, în noul ei clip ”I Am Back”. Ocazie cu care puteți face comparația cum sună acum față de cum suna.

Și dacă tot am ajuns la acest subiect, am văzut la The FUA că oferă două invitații duble la concertul ei de la Club Bali din Oradea. Care sunteți prin zonă, puteți încerca :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Un banc despre teatre

Sanctus

8 comentarii

  1. joi, 19 ianuarie 2012, 07:20

    Fata asta a avut tot timpul o voce superba. E bine de stiut ca n-a pierdut-o :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Chinezu
    joi, 19 ianuarie 2012, 07:26

    @eftimie
    Tu esti, mah? Ca un comentariu atat de fara caterinca nu am mai vazut de nici nu stiu cand din partea ta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 19 ianuarie 2012, 07:31

    Io sunt bre, am şi eu slăbiciunile mele. Daca-ti zic ca-mi place si melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=Xjf6vZS-Zfg razi de mine pana maine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Chinezu
    joi, 19 ianuarie 2012, 07:40

    @eftimie
    Ejti nebun??? Si mie imi placea piesa asta si o fredonam, dar zau daca am stiu ca Ana Maria o canta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 19 ianuarie 2012, 07:50

    Mă bucură sincer să văd că mai există și voci. Acum numa să nu înceapă să cânte muzică „comercială”; nu de alta dar e păcat de vocea aia să o irosești pe melodii cu 3 versuri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 19 ianuarie 2012, 21:23

    WOW! Ce diferenta! Foarte tare tipa! Personal numar pe degetele de la o mana rockeritele care imi plac, din toate timpurile si din toata lumea. Tipa asta e una dintre ele incepand de acum. SUPER!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 25 ianuarie 2012, 21:54

    fata asta mi-a facut copilaria, cred ca nu imi pot imagina inceputurile fara „as vrea sa fiu un vesic calator” si „ochii tai”, ce mi se pare ca nu e din 2006 ca paremise o ascultam si pe la 5 ani dar poate nu imi mai aduc amite bine:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 4 septembrie 2012, 09:31

    […] Toamna Orădeană este cântat de Ana Maria Georgescu, cea despre care vă spuneam cu ceva vreme în urmă că m-a surprins plăcut cu noua abordare. Mie îmi place imnul din mai […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde