31.08.2016

Sunteți pregătiți pentru Bon Jovi? :D

Vă dați seama că m-am distrat copios când v-am văzut creațiile pentru concursul la care Premium Ciuc vă oferă, prin umilul meu blog, 4 invitații duble la mega-concertul Bon Jovi de duminică. Ați fost, așa cum sunteți de obicei, imperiali :D După cum vă spuneam, criteriile prin care am ales câștigătorii de mai jos au fost 121342% subiective, adică, tradus, primesc pe adresa redacției și înjurăturile, dar și mulțumirile :)) Mulțumesc tuturor celor care au participat și trag nădejde că v-ați distrat, că aia era și ideea :)

Așa că cei de mai jos primesc câte o invitație  dublă la Bon Jovi, cu felicitările mele incluse (deși știu că asta vă încâlzește mai puțin decât un pinguin pe o banchiză :D). Câștigătorii sunt rugați să bage un mail pe cristi.china să vedem cum facem cu biletele.

Mulțumesc încă o dată Premium Ciuc pentru oportunitatea ca unii din cei care îmi fac onoarea să mă citească să ajungă la concert :)

Golmidas, pentru excelenta lucrare de mai jos (v-am spus că am fost de un subiectivism atroce când am ales, da? :D).

Nightcrawl3r pentru ideea foarte mișto de a asocia Premium Ciuc cu un vers celebru al Bon Jovi :))

Vali Bosioc pentru năucitoarea lui poveste-foto, pe care vă invit să o lecturați :))

Ionuț Tecuceanu, pentru sufletul pe care l-a pus în cover-ul cu pricina :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

=)) =)) =))

Când ți-ai luat un angajament ultima dată?

16 comentarii

  1. joi, 7 iulie 2011, 13:33

    Hehe, multumim!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 7 iulie 2011, 13:39

    Iata-l si pe Tecuceanu in actiune! :)

    Bravo domnilor! Fetele sa stea acasa, noh… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 7 iulie 2011, 13:40

    :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 7 iulie 2011, 13:48

    multumesc mult pentru premiu, si mai ales pentru publicarea operei de arta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Ionut
    joi, 7 iulie 2011, 13:48

    Mulţumim, Cristi! :D
    @Elena Acţiunea e cu mine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 7 iulie 2011, 13:56

    Tecuceanu ăla din video clip, la partea instrumentală e OK, dar are o voce care falsează şi mă zgârie pe urechi. Mai bine o lăsa doar pe instrumental.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 7 iulie 2011, 13:56

    Felicitari si celorlalti castigatori si distractie placuta la Bon Jovi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 7 iulie 2011, 13:58

    Ui’ ma ce bine o venit premiul: http://valentinbosioc.com/gramezi/cadoul-lui-fratemiu-concert-bon-jovi/

    Multumim chinezule! Ai facut un cadou minunat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 7 iulie 2011, 14:23

    Cine, cine ? Ai rostit cumva cuvantul „imperiali” ? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 7 iulie 2011, 14:42

    @ Dan Tanasescu: ca sa nu iti falseze vocea, ai nefvoie de un microfon care incepe de pe la 100 coco. Deci nu vocea ii face distorsiuni, ci maciulia de la camera.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Ionut
    joi, 7 iulie 2011, 14:52

    @Groparu @Dan Da, e tras direct cu iPhone-ul, atât sunetul, cât şi imaginea, iar sunetul nu a fost egalizat…Am facut-o da fun, n-am stat să trag track-uri separate şi să le editez în Cubase, ca aici http://soundcloud.com/i-24/seven-years-n-jones-cover sau aici http://soundcloud.com/i-24/straighten-up-and-fly-right, de exemplu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 7 iulie 2011, 15:05

    […] edit: Câștigători aici (că meritau post separat […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 7 iulie 2011, 17:19

    @Groparu: Nu cred că e de la tehnică.
    @Ionuţ: Poate că totuşi stilul lui Bon Jovi nu te prinde. Track-ile se aud mult mai mişto. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Ionut
    joi, 7 iulie 2011, 17:54

    @Dan Mersi! Probabil şi asta, dar dacă Chinezu a vrut Bon Jovi, am încercat să mă conformez :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 8 iulie 2011, 07:57

    […] cu biletele duble pentru concertul Bon Jovi au acceptat trăznaia pe care le-am propus-o și uite ce chestii faine au ieșit :) Iar faptul că am reușit prin această campanie să facem măcar pe câțiva dacă nu fericiți […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde