25.08.2016

Cu cât te distrezi mai tare, cu atât ai bilete la Bon Jovi :D

Later edit: Câștigători aici (că meritau post separat :D).

Măi, hai să o zic de la început pe aia dreaptă: Bon Jovi e Bon Jovi, oricum o luăm :D E drept că io am rămas cu sufletul la impecabilele ”New Jersey” și ”Slippery When Wet” și că după aia i-am ascultat așa din inerția respectului sau din respectul inerției :)), dar orișicât este una din trupele cu care am crescut și cu care am săvârșit multe momente faine ale existenței mele :D

Așa că am acceptat cu mare drag propunerea Ciuc Premium de a vă invita să vă bucurați și voi de mega-concertul care va avea loc in 10 iulie. Drept pentru care lansez provocarea bloggeristică prin care puteți câțtiga 4 bilete duble la isprava rockeristică cu pricina :D

Precizez ca de data asta, pentru că cei de la Ciuc Premium mi-au lăsat mână liberă să aleg cum vreau eu, nu o să fie nici o tragere la sorți, ci o să aleg eu, pe criterii eminamente subiective, cei 4 câștigători ai biletelor duble. Și fac asta tocmai pentru că vreau foarte tare să intrați în spiritul de fun pe care îl urmăresc cu acest concurs :)

Ce trebuie să faceți? Avem 3 variante de lucru, ca să zic așa. Și le-am ales pe acestea 3 (din nou apreciez mâna liberă oferită de Ciuc) pentru că experiența m-a învățat că unii sunteți buni designeri, dar nu vă prea coafează scrisul, alții sunteți bestiali când faceți un video, iar alții scrieți demențial :) Așa că am făcut câte o variantă pentru fiecare din voi. Evident că le puteți combina să fie funul și mai fun :)) Cele 3 variante de lucru sunt cele de mai jos.

Varianta video: filmează-te cântând o melodie Bon Jovi, la alegere, bagă filmul pe youtube, trilulilu sau unde vrei tu și dă-mi de veste în comentariu aici despre isprava ta. Cu cât ești mai funny și mai original, cu atât o să îmi placă mai tare de tine :)) Dacă ești blogger, poți pune filmul la tine pe blog, că nu îți strică, dimpotrivă :D

Varianta foto/design: aici, recunosc, nici mie nu mi-e clar ce puteți voi face :)), dar las la imaginația voastră să faceți o poză cu un CD Bon Jovi sau cu un poster sau ceva de genul sau pur și simplu să desenați ceva legat de Bon Jovi, ceva ce credeți voi că e mai funny și să pună biletele alea în mână :D La fel, după ce realizezi opera de artă să îmi dai de veste aici în comentarii să știu și eu :D Dacă ești blogger, poți pune creația la tine pe blog, că nu îți strică, dimpotrivă :D

Varianta scrisă: aici aveți subiect impus, ca să zic așa :D Adică vă provoc să răspundeți în scris la întrebarea ”Cum ar fi dacă Jon Bon Jovi ar fi ministrul Muzicii din România?” :D Puteți scrie textul pe blog (dacă aveți ar fi chiar indicat :D), aici în comentarii, pe facebook sau unde vreți voi, cu condiția să îmi dați de veste aici în comentarii despre ce ați scris.

Cam asta este invitația mea să ne distrăm împreună și voi să câștigați bilete duble la concertul Bon Jovi :) Și insist pe cuvântul ”distracție”, ceea ce vă rog să faceți și voi :)) Aștept operele voastre de artă până în data de 6 iulie 2011, la ora 23.59 fix. Succes!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cine vine cu mine să cartăm pentru Let’s Do It România?

Despre trenuri. În Germania. Hai și în România…

62 comentarii

  1. joi, 30 iunie 2011, 10:51

    eu n-am clip dansand pe Bon Jovi, dar am unul de acum doi ani de la un concert The Amsterdams

    http://www.youtube.com/watch?v=PDpi1_FAVkI

    Cred ca e destul de sugestiv :D

    P.S. Mentionez ca vreau biletul pentru mama mea, a carei zi de nastere e chiar pe 10 iulie. Eu n-o sa pot sa merg la concert pentru ca in seara aia o sa fiu la Dublin, la concertul Coldplay de la festivalul Oxegen :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 30 iunie 2011, 11:07

    @Pandutzu
    avand in vedere ca mi-ai distrus un intreg sistem de valori cand am vazut ce ai putut face acolo, ma vad nevoit sa iti resping clipul din competitie :D pai io iti zic de Bon Jovi si tu o dai cu The Amsterdams :))
    si mai si o bagi pe aia cu plecatul la Dublin, bestie ce esti :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 30 iunie 2011, 11:12

    Ma nea Chini, ia sa plusez eu putin. Avem mai jos asa:

    – o bucata inregistrare veche de la un karaoke din Timisoara de pe vremea studentiei cand am ridicat tot San Marzano in picioare ( e in doua parti, inregistrarile sunt vechi, cu telefonul) Sa imi spuneti daca va prindeti ce cantam acolo :)).

    Partea 1: http://www.youtube.com/watch?v=v59p0GhRK_8
    Partea 2: http://www.youtube.com/watch?v=A6kWMmDJmto

    – doua bucati de improvizatie., tot de pe vremea studentiei. Era ziua de nastere a unui coleg si asa ne-a venit sa improvizam pe moment. Si nu, nu eram deloc bauti :)). Prima este improvizata pe loc, a doua este de la ziua altui coleg, la care am avut deja si putina coregrafie. Dar de mascarit ne-am mascarit in ambele :))

    Partea 1: http://www.youtube.com/watch?v=lAYOVxeg0-I
    Partea 2: http://www.youtube.com/watch?v=rgF669h6dZs

    Si sper sa reusesc sa imi fac timp si sa fac ceva frumos si pe blog mai pe subiect sa spun…Deci? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 30 iunie 2011, 11:16

    @Valy
    you are natural, e clar :))
    dar vezi ca filmarile astea puncteaza la impresia artistica, e drept, dar mie imi trebe piesa cu Bon Jovi :))
    ia sa vad ce scrii si pe blog, ca mi-s tare curios :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 30 iunie 2011, 11:17

    @chinezu pai la bon jovi n-am apucat sa ma zbantui… inca :D dar daca la o trupa mica precum The Amsterdams ma manifest asa.. iti dai seama cum ar fi la Bon Jovi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 30 iunie 2011, 11:32

    Daca tot a venit vorba de distractie… uite un exemplu de la primul #BeerTweetMeet :p ->

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 30 iunie 2011, 11:37

    […] ieri nenea ăsta m-anunță că băieții de la Mobil 1 apreciază tare mult minunea blogărească, pe numele ei […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 30 iunie 2011, 11:46

    […] ieri nenea ăsta m-anunță că băieții de la Mobil 1 apreciază tare mult minunea blogărească, pe numele […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 30 iunie 2011, 11:53

    @Panda, @Valy si @Dascalescu.. facem un cvartet filmat la mare ;)
    sa-i luam invitatiile chinezului :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 30 iunie 2011, 12:04

    haha eu cu tovarasii mei it’s my life. am luat premiul cel mare pentru cei mai afoni oameni care au castigat vredata un concurs de karaoke :))
    poate il vad pe bon jovi live

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 30 iunie 2011, 12:05

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 30 iunie 2011, 12:14

    I am on my way! Să mă gândes acum cum să-l fotografiez eu pe Bon Jovi. Poate o ședință foto cu el? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 30 iunie 2011, 12:25

    @mihai
    mah, daca va vad astia de la bon jovi va iau in backing vocals :))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 30 iunie 2011, 12:38

    Domne, eu, om 2.0 daca l-as vedea pe Bon Jovi ministrul Muzicii din Romania, mi-as inchipui ca am scapa de toti insii 1.0 care asculta anumite ritmuri 0.1 la maxim in celularele lor fara casti. Eventual s-ar face mai multe concerte prin Bucuresti cu formatii mari si artistii pe care ii doreste publicul cu ureche muzicala fina. Si nu uscaturi aduse de vijelie, salam de sibiu sau altii :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Anca
    joi, 30 iunie 2011, 12:40

    Clasa a VII -a. Fane infocate! Principala sursa de informatie: revista Popcorn!
    Au trecut 13 ani si intre timp am descoperit si internetul.

    https://picasaweb.google.com/104927003471824116491/AmintiriDinCopilarie?authkey=Gv1sRgCOf02sm-wf-5iAE#5608847676743105458

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 30 iunie 2011, 12:52

    asta cu „Bon Jovi e Bon Jovi” nu e chiar asa… pentru ca Bon Jovi care ajunge in romania nu mai e deloc acelasi Bon Jovi care era pe lajlocul anilor 90. Acum e doar un soft-rocker expirat care trece si pe la noi ca prin toate tarile de mana a 3-a :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 30 iunie 2011, 13:59

    @Bogdan
    daca e sa o luam pe de astea, bon jovi de la mijlocul anilor 90 care iti placea tie poate fi considerat fata de bon jovi de la mijlocul anilor 80
    e chestiune de gusturi
    faptul ca tu alegi sa vorbesti atat de urat despre el si despre noi, ca romani, e ceva care te priveste numai si numai pe tine
    si care mie zau daca imi place
    atitudine care zau daca inteleg cu ce te ajuta in viata…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 30 iunie 2011, 14:23

    […] Este obligatorie prezența oricărui fan adevărat la concertul de pe 10 Iulie, chiar și cu bilete câștigate la concursuri pe net, pentru a afla mai multe detalii despre noua […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 30 iunie 2011, 14:28

    http://iosazaur.com/2011/06/30/nou-set-de-legi-de-la-ministerul-muzicii/ Chinezule, iacă noul set de legi de la Ministerul Muzicii. Să le respecți, da?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 30 iunie 2011, 15:04

    […] Chinezu (cred ca blogul asta o sa devina in curand unul chinezo-sportiv ) ofera la el pe blog printr-un concurs frumos niste bilete la concertul pe care Bon Jovi il va sustine in […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 30 iunie 2011, 15:05

    Ia bre nea Chini’ ca vin si cu completarea :). Acum e BON? :)

    http://valentinbosioc.com/gramezi/jon-bon-jovi-ministrul-muzicii-in-romania-foto-reportaj/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 30 iunie 2011, 15:36

    @sorinneagu facem bre. Il punem pe jamiroquai sa cante it’s my life :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. MaggieMay
    joi, 30 iunie 2011, 17:46

    http://www.homemade.ro/vezi_clip/11112/Gabriela-Ill-be-there-for-you.html

    Mi-au luat cateva ore bune sa-l realizez, dar a meritat, ce-i drept.

    Eu m-am distrat si sper sa va placa si voua. E primul video pe care-l fac, asa ca scuzati efectele ieftine si execesul de entuziasm :p .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 30 iunie 2011, 17:51

    Nu cred ca ma voi inscrie la concurs pentru ca am deja bilet (din prima zi de cand s-au pus in vanzare), pentru ca ii astept de vreo 15 ani. Poate daca ar fi fost un „meet and greet” sau daca ar fi fost acum vreo 10 ani cand colectionam orice legat de Bon Jovi, visam la concerte sau corespondam (da, scrisori) cu alti fani din toata lumea. Acum vreau sa ma simt bine alaturi de prieteni, sa ma bucur de muzica celor care au inregistrat cele mai mari venituri din concerte anul trecut – not bad pentru un „soft-rocker expirat”, nu?

    Vreau doar sa te felicit pentru tema acestui concurs, pentru ca de data asta nu mai e vorba de numar de like-uri sau numar de prieteni inscrisi si probabil va castiga un fan adevarat.

    Ne vedem la concert!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. Alolish
    joi, 30 iunie 2011, 19:28

    Hmm Daca Jon ar fi Ministrul Muzicii din Romania ar fi in sfarsit ceva la care am fi buni, si am avea un ministru ca lumea, adica om normal si de treaba de care am putea fi mandri ! Cred ca am avea mai multe concerte, ar aduce in Romania o multime de artisti, concertele ar fi BINE ORGANIZATE, si manelisti ca Copilul-Nustiu-Ce, Salam si Guta pur si simplu nu ar avea voie sa faca muzica si sa cante. Jon de asemenea si-ar face timp sa asculte trupe amatoare, si pe cei pe care ii crede ca ar putea ajunge undeva, i-ar sprijini cu bani, i-ar ajuta sa scoata un CD, chestii deastea… Si sa nu mai spun ca ar tine concerte caritabile, ca asa e el de felul lui :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 30 iunie 2011, 20:13

    Ministerul Muzicii in versuri:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 1 iulie 2011, 06:40

    […] Dacă încă mai vreți bilete la Bon Jovi, nu-i timpul pierdut. Chinezu pune la bătaie 4 bilete duble. Vezi regulamentul direct pe site-ul lui: Bilete Bon Jovi. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. vineri, 1 iulie 2011, 09:36

    […] apropos de Bon Jovi, prietenul Cristi zis Chinezu face oaresce concurs cu bilete la concert la el pe blog, deci bagati repede un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. vineri, 1 iulie 2011, 10:27

    Daca nu stiati, Bon Jovi a fost deja Ministrul Muzicii in Romania. Iata si dovada:
    http://sorindrache.ro/2011/07/bon-jovi-a-fost-ministrul-muzicii-in-romania/

    Daca nu credeti vorbiti cu Petre Roman.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. vineri, 1 iulie 2011, 10:29

    […] * acest articol este un pamflet si este un raspuns la aceasta invitatie venita de la Chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. Anca Ioana
    vineri, 1 iulie 2011, 13:17

    Cu John Bon Jovi ministru, Romania ar intra in Cartea Recordurilor pentru numarul de iubitori ai muzicii ce ar participa la concerte de muzica buna. Si zic muzica buna fiindca nu cred ca ar face discriminari, ar fi loc pentru toata lumea, fie ei cantareti de muzica rock, pop, dance, hip-hop sau oricare alta. Imi inchipui centrul istoric al Bucurestiului inconjurat de scene in aer liber pe care ar performa toti prietenii lui Bon Jovi, curiosi nevoie mare sa afle in ce fel de tara a ajuns Bon Jovi ministru…Spre fericirea noastra!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. vineri, 1 iulie 2011, 14:02

    apai daca nea Bon Jovi ar fi Ministrul Muzicii (acest minister ar trebui creat neaparat, intr-o lume in care muzica este peste tot, ar trebui niiste baieti si fete, da din aia buni, nu panglicari, sa reprezinte ce e placut urechii prin Parlament) eu zic ca ar fi minunat. Intre doua conferinte, ar mai baga cu baietii lui o melodie, doua, un Queen Of New Orleans sau It`s my life, ar pune-o de un duet cu senatorii si deputatii mai daruiti cu voce si ar introduce ca vestimentatie obligatorie jeansi, t-shirt, jaka de piele si tenesi, ceea ce ar fi prettty damn cool. si bineinteles ca ar scoate manelele de prin televiziuni, radiouri, presa si ar pune taxa pe bacsisul de la nunti! Normal, am fi si noi o tara rock and roll, asa cum ii sade bine unei mandre natiuni!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. vineri, 1 iulie 2011, 16:05

    act de mare talent la valy bosioc pe blog !!!!! jos palaria (aia din ultima poza) !!!! :))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. vineri, 1 iulie 2011, 22:17

    nice:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. duminică, 3 iulie 2011, 11:42

    Sper să aveţi parte de concert fain :) Eu am văzut Coldplay acum două zile în Polonia şi a fost… catastrofal :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. Andrei Dumitrescu
    luni, 4 iulie 2011, 00:57

    Daca Jon Bon Jovi ar fi ministrul muzicii…Andreea Banica ar avea o mare problema precum si noua generatie de house(poate gresesc stilul) gen DJ „a se completa”, melodii care pentru mine par identice! Cred ca Jon ar institui macar o proba de voce fara nicio masterizare si in functie de asta sa acorde un calificativ…nu de alta dar sa stie si oamenii exact care sunt calitatile artistilor ca doar ii mai cheama pe la o nunta ceva.
    Plus cu Jon ministru…Romania ar avea cel mai cool guvern din lume! Nu-mi ramane decat sa-l astept pe Alice Cooper la Transporturi si pe Ozzy la Finante! In rest…”ma inclin” (Andi Moisescu)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. Ionut
    luni, 4 iulie 2011, 09:39

    Musiu, nu ştiu cât de funny sunt, da’ sper să-ţi placă :D http://www.youtube.com/watch?v=Ryid6kpcB_A

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. luni, 4 iulie 2011, 11:19

    @Ionut misto clipul. Ti-a iesit bine. Sper sa apuc sa imi termin si eu opera de arta pana pe 6 :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. marți, 5 iulie 2011, 07:51

    […] articol face parte dintr-un concurs despre are puteţi afla fix aici, printr-un simplu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. marți, 5 iulie 2011, 07:52

    eu m-am distrat :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. marți, 5 iulie 2011, 12:27

    […] Jon Bon Jovi alături de Chinezu. Oare cine n-ar vrea să se trezească cu cei doi în fața lor, și pe deasupra să-ți mai și întindă bilete la Bon Jovi Open Air. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. marți, 5 iulie 2011, 12:31

    Nu stiu cat de amuzant veti considera ca este, insa clar a fost amuzant sa lucrez la opera asta de arta :))
    http://blog.goldmidas.eu/2011/07/05/bon-jovi-si-chinezu/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. andra
    marți, 5 iulie 2011, 14:28

    Hello,

    Am aparut si eu aici printre toti fanii Bon Jovi. Blog-ul meu este inca in renovare, deci m-am folosit de popularul Facebook. Mai jos poti accesa un note despre Bon Jovi care sper sa-mi aduca biletul la cocert :X oricum..a fost interesant sa-mi imaginez asa ceva :))

    http://www.facebook.com/note.php?note_id=1844252271167

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. andra
    marți, 5 iulie 2011, 14:31

    haa…sa ma corectez: „concert”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. Nightcrawl3r
    marți, 5 iulie 2011, 18:34
  46. Nightcrawl3r
    marți, 5 iulie 2011, 18:40

    Un videoclip si mai interesant si „plin de talent ” : http://www.youtube.com/watch?v=OxEE0J7Gds4

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. Nightcrawl3r
    marți, 5 iulie 2011, 18:43

    Iar daca Jon Bon Jovi ar fi ministrul muzicii in RO , i-ar pune pe Guta ,Salam si compania in penitenciare de maxima siguranta alaturi de fanii lor infocati.

    P.S : O sa mai posteze o prietena [cea care se aude pe fundal la videoclip] inca o poza pt ea . 2 participanti diferiti adica .Sper sa nu fie vreo problema

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. GabiGabriela
    marți, 5 iulie 2011, 18:46
  49. GabiGabriela
    marți, 5 iulie 2011, 18:47

    Daca Bon Jovi ar fi ministrul muzicii in tara noastra , ne-ar scoate la iveala adevarata fata a guvernului si a politicii din Romania prin muzica lui.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. Shuyin
    marți, 5 iulie 2011, 22:03

    Ca sa-ti arat cat de tare ma distrez la concerte, am photoshopat o poza de-a mea intr-un versus cu… Jon Bon Jovi: http://i5.photobucket.com/albums/y194/shuin/EUVSJOVI.jpg

    As fi facut filmulet, dar cred ca preferi sa-l asculti pe Jon Good Jovi (english version of his french name :D ), nu pe mine. Defapt nimeni nu cred ca m-ar asculta pe mine; in timpul prestatiei din poza chiar am primit bani…ca sa ma opresc din cantat :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. Pop Ioana
    miercuri, 6 iulie 2011, 14:10

    Hellou. Bai stiu ca e o poza mega naspa, da nu am c si cum sa fac acum avand in vedere ca sunt la munca. Tot c pot sa zic e ca as vrea super mult sa merg la concert la Bon Jovi , astept d mult timp concertul asta!!! Iar daca Bon Jovi ar fi ministrul muzicii in Romania sunt sigura ca pe Guta si pe restul i’ar lasa sa cante doar la nuntile lor, si de asemenea toate formatiile underground din Romania sunt sigura ca ar fi mult mai mult promovate si li s’ar da o sansa sa ajunga mai sus!! http://img707.imageshack.us/img707/1828/ioanasicubojovi.jpg
    Foarte fain concursul!! felicitari :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. Corina Mihaela Saracin
    miercuri, 6 iulie 2011, 17:53

    He, he! Ce viata ar fi! In primul rand ar cam trebui sa invete limba romana si atunci m-as oferi sa-i fiu profesoara. Apoi, in cadrul lectiilor, l-as zgaria pe urechi cu muzica mea “preferata” – manelele – nu de alta, dar sa cunoasca “obiceiurile” locului (sau mai bine zis ale unor cetateni de prin partea locului) si sa invete si cum sa NU se exprime in limba romana… Asta cu siguranta il va convinge sa dea primul decret urgent din mandatul lui, prin care manelele sa fie interzise cu desavarsire pe tot teritoriul tarii, iar cei care nu vor fi de acord cu el, vor avea cale libera sa emigreze unde isi doresc. Il voi convinge apoi sa constituie un fond de ajutoare destinat tuturor artistilor care promoveaza o muzica de calitate, astfel reducandu-se si pretul de achizitionare a acesteia. Noul imn al Romaniei va fi “Have a nice day! “ in varianta autohtona (intre timp va fi invatat romana, asa ca ne va delecta cu versiunea roenglish a cantecului care sa va chema, desigur – “Sa ai o zi buna!”) Cantecul va trebui memorat si pus in practica in viata de zi cu zi, cuvant cu cuvant, de catre toti cetatenii tarii. (Pentru cei care nu stiu versurile, aveti linkul aici http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/have-a-nice-day-lyrics-bon-jovi-jon-bon-jovi/39438a00c6f9c9054825703b00070d69 – grabiti-va sa il memorati, asa cum va spuneam, curand va fi pus in practica de toti cetatenii tarii, si nu strica sa fiti pregatiti). Drapelul Romaniei isi va recapata stema, “usor” diferita de cea precedenta, tot predominant galbena, reprezentand un smiley, si aceeasi urare “Sa ai o zi buna!” – un fel de “Sa traiti bine!”, insa mai reusit. Apoi, il voi lua pe Jon intr-o plimbare prin toate localitatile tarii, unde va sustine in fiecare seara un discurs si un mic concert. Cat despre toate femeile din Romania, voi fi de treaba si nu-l voi tine doar pentru mine. Il voi face sa inteleaga ca toate au dreptul de a fi fericite si iubite cum se cuvine macar o zi in viata lor, astfel incat el, fara tagada, va da un nou decret urgent prin care fiecare reprezentanta a sexului feminin din tara va avea dreptul la o noapte cu Jon, iar sotii si iubitii lor vor trebui sa se conformeze cu acest lucru, precum si sotia si amantele domnului ministru. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. joi, 7 iulie 2011, 02:44

    […] că facem un exerciţiu de imaginaţie. Cum ar fi dacă…iar aici intervine provocarea de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. joi, 7 iulie 2011, 02:46

    cristi, am intarziat cu aproximativ 4 ore, sper sa se mai poata lua in considerare articolul :D nu de alta, dar am o iubita pe care trebuie s-o impac si sa-i si fac un cadou de ziua ei :)
    http://cutiuta-milei.com/2011/07/07/cum-ar-fi-daca-jon-bon-jovi-ar-fi-ministrul-muzicii-din-romania/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. joi, 7 iulie 2011, 09:41

    Deci? plecam sau nu la Bon Jovi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. joi, 7 iulie 2011, 10:40

    and the winners are?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. joi, 7 iulie 2011, 12:58

    @cutiuta-milei
    bre, regulamentul e regulament, asa ca nu pot lua in calcul ce ai bagat matale :)
    dar de distrat m-am distrat, drept pentru care dau o bere cand ne vedem :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. joi, 7 iulie 2011, 13:31

    […] v-am văzut creațiile pentru concursul la care Premium Ciuc vă oferă, prin umilul meu blog, 4 invitații duble la mega-concertul Bon Jovi de duminică. Ați fost, așa cum sunteți de obicei, imperiali :D După […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. joi, 7 iulie 2011, 13:55

    […] castigat la concursul de pe blogul chinezesc, cu mega reprotajul meu foto […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. Pop Ioana
    joi, 7 iulie 2011, 14:45

    castigatorii? :D:D pe cand?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. luni, 11 iulie 2011, 06:23

    […] Jovi. Acestea au ajuns, prin diferite mecanisme, in mainile cititorilor. Au scris si au dat bilete: Chinezu, Alex Negrea, Piticu, Simona Tache, Adrian […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde