29.09.2016

Căutăm blogger care să însoțească Turul Ciclist al României

No bun, fără alte introduceri vă spun pe scurt despre ce e vorba: avem nevoie de un blogger pasionat de ciclism care să fie prezent pe toată durata Turului Ciclist al României 2011 și care să scrie pe sportlocal.ro despre asta. Transportul, cazarea și masa sunt asigurate de organizatori.

Acum detaliat pentru cei ce vor să se bage. Împreună cu Federația Română de Ciclism (prin grija lui Cătălin Cârnu, căruia îi mulțumesc și pe această cale) și cu biciclete.net (site păstorit de neobositul Vlad Dulea), am hotărât că anul acesta Turul Ciclist are nevoie de un blogger care să fie prezent pe tot traseul. De aceea lansăm următorul concurs:

– să scrii pe blogul tău – cu trackback la postarea asta – până pe 27 mai ora 23.59 de ce ai vrea să participi la Turul Ciclist (cu cât e mai emoționat materialul cu atât o să ne loviți mai tare la ficat :D)

– sa certifici faptul că pe perioada 3-11 iunie ești liber/ă să însoțești caravana Turul Ciclist (asta cu certificatul e așa să sune mai oficial, dar ați înțeles ideea)

– să îți iei angajamentul că vei scrie în fiecare zi pe sportlocal.ro despre ce s-a întâmplat în ziua precedentă în Turul Ciclist (când nu ai semnal sau net sau ceva chestii de astea tehnice, negociem, că doar oameni suntem :D, dar ideea e că acolo mergi la muncă)

– să ai în dotare laptop personal și, de preferat, conexiunea ta la net, precum și un aparat foto cât de cât valabil (dacă nu ai, rezolvăm noi cumva, că doar oameni suntem :D, dar am zis că prin cerința asta subliniem încă o dată că zău trebuie luată în serios aventura asta)

Juriul care va decide bloggerul ce va pleca în Turul Ciclist al României 2011 va fi format din subsemnatul, Cătălin Cârnu și Vlad Dulea. Evident că vom fi subiectivi în apreciere, dar cel mai important criteriu va fi să simțim dorința de a participa :)

Succes.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pe unde propovăduim cuvântul blogosferei?

Faceți rețeta asta și, dacă nu vă iese, îmi ziceți cuțu :D

22 comentarii

  1. marți, 24 mai 2011, 07:05

    Frumos :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 24 mai 2011, 07:07

    eu pentru chestia asta tare mi-aș băga picioarele în ea sesiune de examene.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 24 mai 2011, 07:30

    Cât de mult mi-ar plăcea să pot veni și să fac fotografii… Din păcate în perioada aceea nu pot.
    A, știi cumva dacă turul ciclist trece și prin Harghita?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 24 mai 2011, 07:33

    :D super faina ideea, acum sa vad exact in ce perioada organizam blogmeetul brailean, daca o sa fiu liber de contract in perioada specificata da tine mai, mai ca m-as baga

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 24 mai 2011, 08:20

    No…faină treabă asta. Tare m-aş fi băgat la aşa ceva, dar mă ţine un maraton MTB şi un triatlon fix în perioada aia.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 24 mai 2011, 11:41

    […] al României. Pentru asta doritorii trebuie să scrie pe blogul lor – cu trackback la postarea asta (unde mai găsiţi şi alte amanunte foarte importante) – până pe 27 mai, ora 23.59, de ce ar […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 24 mai 2011, 12:13

    Exista posibilitatea sa ma inscriu. Inca astept feedback de la sefu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 24 mai 2011, 12:20

    Mi-ar placea tare mult, mai ales ca de doua luni mi-am luat si bicicleta (Regina Bicicletelor), reprezinta o super provocare pentru mine. Perioada in care este programat insa imi da ceva de furca.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 24 mai 2011, 15:19

    foarte rare idee doar ca sunt in sesiune in perioada aia!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 24 mai 2011, 15:40

    Parcă și mie îmi face cu ochiul o astfel de călătorie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 24 mai 2011, 23:12

    As cam fi gata de plecare! Voi veniti cu mine? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 25 mai 2011, 08:53

    […] Publicat la 25 mai 2011 de George Hari Popescu ShareAflăm de la Chinezu: […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 25 mai 2011, 11:39

    […] Sportlocal.ro caută un blogger pasionat de ciclism care să fie prezent pe toată durata Turului Ciclist al României 2011 şi care să acopere editorial acest eveniment, scrie Chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 27 mai 2011, 14:53

    […] văzut la Chinezu că federaţia şi biciclete.net caută un blogger pentru Turul Ciclist al României. După […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 28 mai 2011, 12:33

    […] îmi plânge. Pentru că este despre modul în care comunitatea ciclistă din 2.0 a răspuns la provocarea noastră. O să vă zic ce și cum, dar nu înainte de a anunța că, după niște discuții mult mai […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 30 mai 2011, 04:31

    […] de la faţa locului este Dragoş Irimia. El a fost selectat în urma concursului lansat de Chinezu în urmă cu o […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 1 iunie 2011, 00:31

    ma, io ma bag :D
    o singura conditie :D sper sa nu ma puneti sa-i urmaresc cu bicicleta, ca desi am pedalat sute de km la viata mea, i-am pedalat cu ani in urma.. vreo 7 :D (de cand mi-am luat carnetul)

    am si laptop, am si aparat (cu invataminte de la nea caisa, Adrian Holerga), am si blog (si asta-i bun motiv sa mai scriu pe el), am si timp (ca deh, criza)… doar timp nu mai am :)) abia acum am vazut concursul :| my bad

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 1 iunie 2011, 00:34

    so, daca nu aveti om, sau sunteti prea pretentiosi… ori considerati ca sa plictiseste omul singur, luati-ma in calcul… cu premisa ca m-am trezit tarziu, dar cu intentii bune :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 1 iunie 2011, 20:34

    […] a fost selectat ca delegat pentru Republica Chineză să ne povestească tot despre Turul Ciclist al României. Deşi aveam de gând să concurez şi eu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. Alin Andreescu