09.12.2016

Ofer banner și interviu pentru cel mai bun review

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am împlinit recent 2 ani de aventură în online numită sportlocal.ro. M-am aruncat atunci, la începuturi, cu capul înainte, căci am considerat că cea mai bună școală e acea în care dai tu cu capul rău de prag, nu să stai să citești vagoane de cărți cum s-au lovit alții. Căci, nu-i așa, cucuiul tău te doare mai tare decât cucuiul altuia :D Și acum, după 2 ani de cucuie, pot să spun că am învățat un lucru esențial în online și nu numai: știu că mai am multe de învățat :)

Am luat multe decizii greșite în aventura asta. Dar nu îmi pare rău. Pentru că așa am înțeles cum nu trebuie să faci anumite lucruri. Plus că deciziile astea cam pe lângă m-au pregătit pentru hotărâri, ca să le zic așa, strategice, altfel fundamentate acum, față de ceva vreme în urmă. Una din astfel de decizii a fost să renunț la vechea platformă (realizată după capul și indicațiile mele și care mi-a dat mari bătăi de cap…) și să trec pe wordpress. Mă veți întreba de ce nu am făcut asta cu 2 ani în urmă. Răspunsul este simplu: amintiți-vă ce înseamna wordpress atunci și ce înseamnă acum și mai faceți un exercițiu de imaginație cum va arăta peste încă doi ani. Și aveți răspunsul :)

Noul sportlocal.ro este lansat la apă. Cu participarea extraordinară a lui Vlad Dulea, căruia îi mulțumesc și pe această cale pentru modul teribil de profesionist în care știe să presteze la astfel de isprăvi :) Eu unul sunt foarte mulțumit de ce a ieșit, dar, cum se întâmplă de obicei, sunt sigur că sunt lucruri la care nu ne-am gândit și pe care voi le-ați vedea îmbunătățite la sportlocal.ro.

De aceea, din puținul pe care îl am la dispoziție, vă lansez o provocare: să vă băgați la un review al siteului. Spun din start că premiile pentru cea/cel care îmi dă cele mai bune păreri/recomandări pentru îmbunătățirea sportlocal.ro va primi banner timp de 30 de zile pe sportlocal.ro și interviu și banner timp de 30 de zile pe chinezu.ei. Știu că nu e mult, dar deocamdată atât se poate :)

Vă mulțumesc de pe acum pentru participare :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Un blog nou și două evenimente frumoase

Îmi permit să vă recomand, cu maximum simț de răspundere

20 comentarii

  1. luni, 7 martie 2011, 09:58

    ia, sa ma bag si eu, ca tot a ceva timp liber zilele astea:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 7 martie 2011, 10:02

    pana cand e liber la review-uri? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 7 martie 2011, 10:07

    Felicitari si la cat mai multi ani de acum inainte in online, ti-am mai zis, am multe de invatat de la tine si inca de la inceput te-am luat ca model de referinta, sper ca in viitor sa te egalez sau cine stie ,Doamne ajuta, intr-o zi sa spun ma am ajuns sa fiu mai tare decat Chinezu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 7 martie 2011, 10:08

    Ma bag si eu! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 7 martie 2011, 10:15

    Unde sa fie facuta recenzia websitului? Aici, la comentarii, sau pe blogul nostru?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 7 martie 2011, 10:32

    Lamuriri, lamuriri, domnu’ Cristi…, unde „producem” sau unde trimitem acest review ?! ;) Si care-i deadline-ul ? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 7 martie 2011, 10:42

    Ma alatur vocilor care intreaba: Ce deadline avem?
    Eu personal as fi onorata sa scriu un review pentru acest blog.
    O zi excelenta iti doresc,
    Roxana Pavel

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 7 martie 2011, 10:49

    […] ca si deoarece Chinezu’ ne roaga sa ii reviewăm proaspat lansatul sportlocal.ro, lansat cu ocazia #Canyonsportmeet, il […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 7 martie 2011, 11:24

    challenge accepted!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 7 martie 2011, 11:28

    Am inteles ca nu se putea, dar am retinut si (aproape) promisiunea ta de a veni la o intalnire cu bloggerul meu cel mai valoros.

    Iata un review al evenimentului la care ai lipsit. Banner stim ca avem, deja, in sufletul tau. Nu mai avem indoieli.

    Si ai mai pierdut si asta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 7 martie 2011, 11:52

    stimabililor, e liber sa prestati unde vreti voi, acilea in comenturi, pe blogurile voastre, [e facebook sau prin scrisori pe adresa redactiei :))
    cu mega multumiri ca va aratati interesati :)
    sa stiti ca o sa ma ajute mult sa ma limpezesc la neuronul meu stingher :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 7 martie 2011, 13:05

    obligatoriu voi fi si eu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 7 martie 2011, 14:08

    […] pe blogspot, investitie niema, blogging nota 2(pe o scara de la 1 la 10), as vrea sa fiu popular, il invit pe Chinezu in Targu-Mures ca sa ne uitam la baloane de sapun, el nu vine, ii spun ca nu a venit, am pretentii […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 7 martie 2011, 15:14

    Iata ca am venit si eu cu o recenzie: http://obisnuit.eu/2011/03/07/sportlocal-ro-review-al-unui-websit-de-sport/ . Am o rugaminte, Chinezu, ia cu tine o cafea mare pentru ca am scris chiar foarte mult. Sper sa fie de ajutor si sa nu ma injuri pentru cele 1500+ cuvinte :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 7 martie 2011, 15:28

    Mie imi place foarte mult, mai ales ca ati adus si imbunatatiri „feisbuchiste”. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Adrian SM
    luni, 7 martie 2011, 16:46

    Ca lumea. Nu mi-s profi în căutatul problemelor site-ului şi deocamdată nu am de ce să mă plâng de el.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 7 martie 2011, 20:09

    MadMike se bagă și el și Chinezu are un email necitit :D Retweet (Toate review-urile să apeleze la @Chinezu)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 8 martie 2011, 09:59

    Salut, aveti o problema cu bannerul din header, apare peste acel logo. Folosesc Chrome.

    Si daca tot ati modificat prima pagina a sitului, cred ca trebuia modificat si Comunitate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. sâmbătă, 12 martie 2011, 04:56

    […] de aproximativ 3800 de membri care urmaresc tot ceea ce misca in local. Este un proiect marca Chinezu, si asta deja spune multe. Articolele prezente surprind teme diverse din categorii care depasesc […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde