10.12.2016

Da, măh Andi, you are the man, măh :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

No bun, dacă am promis, atunci respect ce am promis :D Adică, să vă traduc, aseară, în timp ce mă uitam la ”Românii au talent”, numai ce îl văd pe Vali Bosioc acolo, cântând la tastele de la telefon sau ceva de genul. Și îl aud pe Andi Moisescu (el face parte din juriul competiției, în caz că există cineva pe planetă care nu a auzit încă :D) cum îi zice lui Vali că nu îi dă votul să meargă în etapa următoarea a concursului, dar că o să îi dea follow pe twitter. Moment în care eu, neavând ce lucra, zic pe twitter că dacă Andi îi dă follow lui Vali, io îmi fac tricou cu ”@AndiMoisescu este the man 2.0”. Și cum Andi i-a dat follow, mi-am făcut și eu tricoul, după cum puteți vedea în imaginea cu pricina…

PS. Cred că se observă încântarea de pe fața mea că a trebuit să mă duc pe vremea asta până la o coșmelie de aia ca să fac tricoul și să mă fotografiez ca cu maimuța cu el, dar dacă am promis, atunci livrez :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Am două anunțuri de făcut

Cum a schimbat twiterul titlul unui proiect de lege

22 comentarii

  1. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:21

    hahahaha. bun. acu arata’ne si ce scrie pe spatele tricoului :)))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:23

    pe statele tricoului scrie

    Mihai Petre you are not! =))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:24

    eu am cazut aseara cu tot cu scaunul meu directorial (sterpelit din birourile sportlocal) cand l-am vazut pe Valentin.
    doar ma gandeam la el si bateria lui pe terminate si ma pufnea rasul, dar acum te vad si pe tine pozand stil maimutica :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:24

    Nice! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:25

    Ioi ma Chinezule, asta-i o aroganta 2.0 :)))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:41

    aia a fost o faza penibila….sa canti de la tastele telefonului….daca statea pe scaunul electric cateva secunde …mai ziceam ….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:56

    un om de cuvant @Chinezu ;))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:56

    @ame n-ai inteles nimic din toata chestia, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:58

    Misto Misto:)) Te prinde verdele.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 19 februarie 2011, 14:03

    apai daca tu te-ai tinut de cuvant ma tin si io :))
    la #cupasportmeetcanyon va scrie pe tricoul meu:
    http://twitter.com/SorinNeagu/status/38691572551917569

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 19 februarie 2011, 15:13

    La ce pozitie ai adoptat, cred ca vrei sa intri in ring cu alde Badea :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 19 februarie 2011, 15:25

    Eu de mult am in gand sa-mi fac un tricou, doua, treci cu niste mesaje din emisiune :D.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 19 februarie 2011, 15:31

    Promisiunea e promisiune. :D Am avzut si eu o parte din emisiunea Romanii au talent:)) Recunosc, unii au talent .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. sâmbătă, 19 februarie 2011, 15:58

    tare de tot :)
    Psst: imi plac culorile…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 19 februarie 2011, 16:13

    nu se putea sa nu te tii tu de sotii, indiferent de vremea de afara, lollll :-)))))))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 19 februarie 2011, 16:28

    sigur vrei sa te bage in seama… sa apari si tu la apropo tv:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. sâmbătă, 19 februarie 2011, 18:14

    :)) Tare!

    @ame: ca tine sunt multi. nu prea ati inteles nimic …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. sâmbătă, 19 februarie 2011, 22:03

    Eu zic sa ne facem tricouri cu gemenii din emisiune. O sa dea tonul la cantec in curand. O sa vezi. :) Oricum, dau o bere. Ca sa nu ocolesc esenta acestui mesaj.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 20 februarie 2011, 00:15

    Am vazut aseara emisiunea … mai lipsea Suzane Boyle ( parca asa o chema pe tipa cu vocea aia tare ) si as fi crezut ca am ajuns in UK cu voi cu tot

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 20 februarie 2011, 12:02

    ooo ce vizitatori de marca ai! Chinezule…Bv mai! Sincere felicitari

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. duminică, 20 februarie 2011, 13:02

    Ză Chinezu 2.0 in ză mix! Verde şi plind de viaţa ca întodeauna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 2 martie 2011, 20:31

    […] R za Papa Bear. I-am promis eu lu ‘ Chinezu ca-l trec pe Valentin Bosioc pe tricou […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde