08.12.2016

Vă invit să alegeţi naşa/naşul unei categorii pe chinezu.eu

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mulţumiri tuturor celor care mi-au propus 54 de nume (OMG!) pentru categoria de aici de pe chinezu.eu în care scriu despre întâlnirile mele din offline cu oameni din online. Şi pentru că nu mă simt foarte confortabil să aleg eu şi ştiut fiind faptul că îmi place teribil interactivitatea cu voi m-am gândit să las în continuare decizia pe mâna voastră :)

Aşa că facem un sondaj. La care voi să votaţi denumirea de categorie care vi se pare cea mai potrivită pentru ceea ce vreau eu să apară acolo. Puteţi vota până mâine pe la amiază. Vă mulţumesc încă o dată pentru ajutor!

Evident ca „autorii” celor 5 propuneri care vor ieşi primele în urma sondajului vor intra automat, în ordinea clasamentului, pe lista de întâlniri a lui chinezu. Indiferent din ce parte a ţării sunteţi, dacă intraţi în primele 5 locuri vin eu la voi să ne întâlnim :D

Precizez că cei pe care îi vedeţi imediat după propunerile de denumiri sunt chiar cei care au propus denumirea respectiva şi că am pus propunerile în ordinea în care le-am găsit în comentarii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Se poate trăi ca blogger profesionist în România?

Lumea SEOPPC, un fel de live blogging

21 comentarii

  1. luni, 25 ianuarie 2010, 10:36

    e-MEET – pentru nume de categorie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 25 ianuarie 2010, 10:40

    Deci vreau sa ma vad cu tine da? :))) Baute este o denumire romaneasca, folosite frecvent :) Ia sa nu ne mai americanizam, vorba @BlegooPR :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 25 ianuarie 2010, 10:40

    folosita* (daca tot nu ai optiune de editare)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 25 ianuarie 2010, 10:41

    Un „Iesi la iveala” nu merge? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 25 ianuarie 2010, 10:43

    bre, da multi alcoolici pe aici

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 25 ianuarie 2010, 10:55

    […] Deci votati va rog varianta 5 “Baute – gazutza.info” pentru ca vreau sa il scot la… […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 25 ianuarie 2010, 11:08

    muahahah „Beer surfing – eftimie.net” got my vote

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 25 ianuarie 2010, 11:13

    sa faci mai multe chestionare dastea ca prinde berea la tot romanu;

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 25 ianuarie 2010, 11:37

    Cea in chineza scrisa de automod.ro mi se pare cea mai inspirata :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 25 ianuarie 2010, 11:42

    Apa, matz, hamei mmm… ce bine suna :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 25 ianuarie 2010, 12:33

    Am citit o serie de propuneri pentru această categorie şi unele din ele mi se par aiurea. Numele trebuie să fie sugestiv şi să fie pe înţelesul inclusiv al neavizaţilor. Ceva de genul „blogbeer”, „blogmeet”, dar cumva pe româneşte, sau „bere offline”. de exemplu.

    În altă ordine de idei, am încercat să accesez link-ul acestei pagini de pe Twitter şi Kaspersky mi-a blocat accesul la ea, pe motiv de site de phishing. Oare de ce?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Adrian SM
    luni, 25 ianuarie 2010, 12:35

    Bre, da tu faci propagandă pentru consumul de bere iarna … :) Pe frigul ăsta ar trebui mărită un pic cifra octanică…. Că şi ruşii acu se conectează la reţeaua Vodcafone… :) Ţuichina.eu ar fi mai pentru noi… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 25 ianuarie 2010, 12:45

    Înţeleg că berea este elementul vital în offline. Dar în online?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 25 ianuarie 2010, 21:07

    […] This post was mentioned on Twitter by Cristian Manafu, Cristian China Birta, Cristian China Birta, Cristian China Birta, Cristian China Birta and others. Cristian China Birta said: suntei in sondaj :D @Grim_Cris @meetzah @panciuc @phnc @exde601e @infodeltaro @write_man @claudiuc73 @SorinRusi http://bit.ly/4YGJMe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 26 ianuarie 2010, 12:32

    De ce toată lumea ți-a recomandat o chestie legată de bere sau băutură în general? Ești un chinez bețiv cumva?:)

    http://www.cucurigul.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 26 ianuarie 2010, 14:08

    @Dragos n-ai inteles nimic. ai 2! treci la colt, pe coji de nuca. poate pana data viitoare esti mai inteligent . . . sa retii ce ai citit!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 26 ianuarie 2010, 14:20

    @KorinaMS sunt mândru de tine, păpușă. Poate până data viitoare te învață mama ta că nu e frumos să jignești pe cineva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 26 ianuarie 2010, 14:26

    @Dragos in cel mai rau caz e „Maestrul Betiv” , da nici nu se poate pune problema, nu ai citit postul anterior in care era data tema. Pe langa 2-ul KorineiMS , iti pun si absent si te mai ascult si data viitoare…sa nu cumva sa nu ai caietul complet c-ai fost cam obraznic astazi.

    PS: Si un referat cu tema : „Identificarea betivului in societate”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 26 ianuarie 2010, 14:30

    @George așa e, nu am citit postul anterior și nu știam care e treaba cu berea, o greșeală inofensivă aș spune.

    @KorinaMS vezi? George a știut să sublinieze că am greșit ceva și fără să mă jignească, de-asta unii sunt proști, iar alții nu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 26 ianuarie 2010, 14:32

    […] mult tuturor celor care au votat la sondajul in care va rugam sa alegeti dintre propunerile celor care s-au bagat sa “naseasca” o categorie aici pe chinezu. Au […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde