21.04.2017

Noua împărţire cretinorială a României. Sau ar merge? Hmmmm…

1221

Via Mordechai.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Avem ministru low-cost. Îl declar nul

Propun mutarea Curţii Constituţionale la Arcuş, judeţul Covasna

9 comentarii

  1. joi, 9 mai 2013, 11:23

    Bine că nu au venit și turcii în calcul, că nici Muntenia nu o mai aveam. :)
    Apropo,astăzi sărbătorim The Independence Day, varianta românească. ;)

    Răspunde
  2. vineri, 10 mai 2013, 17:36

    O cretinatate, dar baronii trebuiesc satisfacuti si ei. Oare o sa apara in sfarsit si „republica” Ploiesti ? :))

    Răspunde
  3. vineri, 10 mai 2013, 22:00

    O mare bazaconie , oare ei se aud cand fac propuneri de acest gen?

    Răspunde
  4. luni, 13 mai 2013, 21:37

    Arata bine la mine, la Iasi.

    Răspunde
  5. Maria
    sâmbătă, 25 mai 2013, 21:08

    Ce vrea sa insemne si asta? Sunt complet impotriva,dar mai mult ca sigur celor de la putere nu le va pasa de ceea ce crede populatia si s-ar putea sa existe si neghiobi care sa fie de acord.Pana la urma,ce folos au toate astea?Mai multe taxe,mai multe impozite,ce?In plus,mai vine si partea cu autonomia…Unii sunt batuti in cap.Daca sun 200.000-300.000 de romani intr-o regiune a Italiei ar insemna ca ei sa ceara autonomie,ca in acea regiune sa se vorbeasca limba romana?Categoric nu!Daca vor drepturi sa plece de unde au venit.Acesta ar fi raspunsul si pentru noi,si pentru ei.

    Răspunde
  6. joi, 30 mai 2013, 14:54

    povestea asta incepe sa sune precum deciziile din ministerul invatamantului

    Răspunde
  7. sâmbătă, 29 iunie 2013, 02:10

    Bre, dar o bucată din Banat era cu bănat dacă o dădeai sârbilor? Iar vulturul de pe steagul (stema) Moldovei nu trebuia să aibă două capete: unul al vulturului rusesc și unul sucit de cel rusesc?

    Răspunde
  8. F.P.
    marți, 9 iulie 2013, 11:59

    Ai uitat țigania! :)

    Răspunde
  9. Klingonianul
    marți, 9 iulie 2013, 22:57

    E O PORCARIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE REGIONALIZAREA.DA APA LA MOARA BOZGORILOR SA ISI SUSTINA „INDREPTATIREA ASIUPRAS CELOR 2 JUDETE,HARGHITA SI COVASNA.
    CE FACEM?
    IN RITMUL ASTA RAMANEM FARA TARA CAT DE CURAND.SI CAT NE-AM LUPTAT MII DE ANI SA O APARAM SI SA O INTREGIM,ACUM VIN O „GASCA” DE DOBITOCI CRETINOIZI” CU NEURONII IN PUTREFACTIE SI CRED CA AU ACEST „DREPT”.
    DREPTUL IL FACEM NOI „PROSTIMEAA” CARE NU ESTE LUATA IN CONSIDERARE ASA CUM TREBUIE SI NU NISTE LICHELE DE MAHALA CARE SEMNEAZA ASTFEL DE ACTE PE O MASA DINTR-O BODEGA INTR-UN FUM INFERNAL SI UN MIROS CARE NU POATE FI DESCRIS CA IMPUTICIUNE.
    PRIN URMARE SA NU LASAM NISTE GOLANI SA NE VANDA TARA DE TOT PENTRU CA DE ACEASTA DATA VOM DISPAREA PE VESNICIE DIN ISTORIA PLANETEI.CA SI CUM NU AM FI EXIOSTAT NICIODATA.

    Răspunde