23.07.2017

Avem o foarte bună şi inimoasă Echipa Bloggerilor la baschet

În weekend am avut teribila plăcere şi onoare să fiu antrenorul Echipei Bloggerilor la un eveniment foarte fain, de coracon: Ziua Internațională Eunice Kennedy Shriver, organizată de Special Olympics România şi sprijinit de Fundaţia Vodafone. Din echipa noastră de baschet au făcut parte căpitanul Manafu şi tovarăşii George TomaAndrei StanciuToma Nicolau,Tudor Iacob, iar Ovidiu Militaru a fost observator 2.0 :D

Echipa noastră a jucat mai multe meciuri, dar de departe cel mai frumos a fost cel cu tinerii de la Special Olympics. Bucuria lor când marcau un coş sau când făceau câte o fază faină era splendidă şi mie – recunosc, ce să fac acuma, aşa sunt eu… – mi-au dat vreo două lacrimi atunci când i-am văzut pe Mădă sau pe Florin cât de implicaţi erau în joc şi câtă pasiune puneau în ce făceau.

Ultimul meci l-am jucat împotriva echipei celor de la Vodafone. Şi pentru că ziua trebuia să se termine în linişte şi pace între popoare, am convenit că nimeni nu a ţinut scorul şi că meciul s-a terminat egal :))

Mai spun doar că ar merita să facem cu adevărat Echipa Bloggerilor la baschet pentru că avem nişte jucători excelenţi. E păcat să nu încercăm ceva pe zona asta, mare păcat…

Mai jos câteva fotografii, cele mai multe făcute cu iPhonele (4, nu 5, da? :D) în timp ce, fireşte, dădeam indicaţii preţioase :D

[nggallery id=48]

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum se fabrică chipsurile. Vizită de lucru la fabrica Lay’s de la Popeşti Leordeni

Self promo. Pentru că pot şi pentru că merit :D

3 comentarii

 1. marți, 25 septembrie 2012, 00:19

  Super tare! Echipă de fotbal nu faceţi? :))

  Răspunde
  • marți, 25 septembrie 2012, 07:59

   Am avut echipa foarte buna la fotbal. Doi ani la rand am luat Cupa Agentiilor, noi fiind acolo in calitate de invitati :D Dar acum, din diverse motive, nu prea mia fucntioneaza. E pacat, da, stiu, dar asta este situatia.

   Răspunde
 2. joi, 11 octombrie 2012, 06:00

  […] acolo cu o energie extraordinară şi cu sentimentul ăla că se poate dacă vrei. Sau de recentul meci de baschet jucat alături de copiii de la Special Olympics, unde bucuria lor când marcau un coş (la fel ca […]

  Răspunde

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *