Avem o foarte bună şi inimoasă Echipa Bloggerilor la baschet

Citește cartea mea ”Ce ne facem, domle, cu influencerii ăștia?” și, dacă nu îți place, îți dau o bere :D

Abonează-te la newsletterul trimis de maximum două ori pe săptămână celor peste 5.000 de abonați.

Despre autor: Fondator și asociat al agenției de comunicare integrată Kooperativa 2.0. Trainer cu peste 300 de workshopuri pe teme de marketing digital susținute. Speaker și moderator la peste 300 de evenimente de business. Blogger din 2007, cu peste 13.000 de articole scrise.

Contact: cristi@kooperativa.ro

În weekend am avut teribila plăcere şi onoare să fiu antrenorul Echipei Bloggerilor la un eveniment foarte fain, de coracon: Ziua Internațională Eunice Kennedy Shriver, organizată de Special Olympics România şi sprijinit de Fundaţia Vodafone. Din echipa noastră de baschet au făcut parte căpitanul Manafu şi tovarăşii George TomaAndrei StanciuToma Nicolau,Tudor Iacob, iar Ovidiu Militaru a fost observator 2.0 :D

Echipa noastră a jucat mai multe meciuri, dar de departe cel mai frumos a fost cel cu tinerii de la Special Olympics. Bucuria lor când marcau un coş sau când făceau câte o fază faină era splendidă şi mie – recunosc, ce să fac acuma, aşa sunt eu… – mi-au dat vreo două lacrimi atunci când i-am văzut pe Mădă sau pe Florin cât de implicaţi erau în joc şi câtă pasiune puneau în ce făceau.

Ultimul meci l-am jucat împotriva echipei celor de la Vodafone. Şi pentru că ziua trebuia să se termine în linişte şi pace între popoare, am convenit că nimeni nu a ţinut scorul şi că meciul s-a terminat egal :))

Mai spun doar că ar merita să facem cu adevărat Echipa Bloggerilor la baschet pentru că avem nişte jucători excelenţi. E păcat să nu încercăm ceva pe zona asta, mare păcat…

Mai jos câteva fotografii, cele mai multe făcute cu iPhonele (4, nu 5, da? :D) în timp ce, fireşte, dădeam indicaţii preţioase :D

[nggallery id=48]

 

Share on facebook
Distribuie pe Facebook
Share on linkedin
Distribuie pe LinkedIn
Share on whatsapp
Distribuie pe Whatsapp

3 thoughts on “Avem o foarte bună şi inimoasă Echipa Bloggerilor la baschet”

  1. Pingback: Dragilor, vă invit să intraţi în normalitate • Chinezu

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

5000 de abonați la newsletterul meu n-au cum să greșească :)