21.04.2017

Am compus o piesă nouă pentru Acoustic Bloggers 3

Acoustic Bloggers mi se pare una din cele mai faine isprăvi la care am participat de când cu joaca asta a mea serioasă în 2.0. Și îmi place tare pentru că nu a fost o singură dată și gata, s-a ars ca fitilul. Și îmi place tare pentru că încăpățânarea lui Make de a merge înainte mă coafează corespunzător și se lipește perfect de încăpățânarea mea :D

Așa că vă invit la Acoustic Blogger numero 3. Unde mă veți putea auzi răgând mugind răcnind cântând o compoziție specială de mare angajament. Și ca să nu mă fac definitiv de telecomandă, o să îl am alături pe tovarășul Dan Byron, care a acceptat să mă însoțească deși știe că își riscă imaginea de om serios… :))

De data asta o să cântăm pentru Ștefănuț. Fiecare este invitat să doneze cât are și cum poate.

Și ca să intrați în feng shui, cum ar veni, vă dau mai jos tot o piesă de-a mea, cântată împreună cu tovarășii din DreamTeamRO la o altă întâlnire de asta de-a noastră :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Unul din motivele pentru care România te deprimă

Cum vi se pare clipul de promovare a RoNewMedia?

15 comentarii

  1. miercuri, 18 aprilie 2012, 09:18

    băfţi, băfţi, multe băfţi!! :)

    Răspunde
  2. miercuri, 18 aprilie 2012, 09:35

    :))) doamne, cat am putut sa rad, deci piesa are toate sansele sa devina hit :))

    Răspunde
  3. miercuri, 18 aprilie 2012, 09:45

    Râd cu lacrimi. Sunteţi sonaţi, măi băieţi! LIKE!!!!!!!!!!!!

    Răspunde
  4. miercuri, 18 aprilie 2012, 09:47

    Bafta in strangerea fondurilor !

    Răspunde
  5. miercuri, 18 aprilie 2012, 09:54

    […] fel de hotarat e si chinezu, care ne anunta ca a pus-o de-un ‘featuring’ cu dan byron; adica sa mergi acolo e un must, […]

    Răspunde
  6. miercuri, 18 aprilie 2012, 10:28

    bai da’ ce voci suave aveti. abia astept sa va prin si eu in vreun concert din turneul mondial ce-l veti sustine cat de curand. hai numai bine si spor la… distractie :)

    Răspunde
  7. cri
    miercuri, 18 aprilie 2012, 12:08

    toate ingredientele ..le aveti…bravo, bafta

    Răspunde
  8. miercuri, 18 aprilie 2012, 12:11

    @Tudor mondial? ne multumim si cu unul satesc :))

    Răspunde
  9. miercuri, 18 aprilie 2012, 16:38

    Deci asa ceva nu se poate… va lipseste ceva la mansarda :)))) nu mai pot… Mihai are vocea cea mai buna!!!:)))

    Răspunde
  10. miercuri, 18 aprilie 2012, 21:47

    Va multumim, stimabililor. Adevarul este ca din cauza noastra s-au reunit Backstreet Boys, ca au zis ca daca noi putem si ei pot =))

    Răspunde
  11. joi, 19 aprilie 2012, 12:07

    […] vorba despre un concert cu scop caritabil, pe scena căruia se vor da în spectacol și stimabilii Chinezu, Vlad Dulea, Andra Zaharia, Anca Duma, Ionuț Tecuceanu, Alin Pandaru, Augustina Vasile, Daniela […]

    Răspunde