25.04.2017

Ce au în comun aceste clipuri?

Uitați-vă la cele două clipuri de mai jos. Și vă rog să îmi spuneți de ce am ales să le pun în aceeași postare, care este numitorul lor comun? Vă băgați? :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum vi se pare această telegramă cântătoare? :D

Vă băgăți să mă criticați constructiv când apar la TV?

19 comentarii

  1. duminică, 8 ianuarie 2012, 10:37

    Ambele prezintă persoane cu un talent care nu ne interesează.

    Răspunde
  2. duminică, 8 ianuarie 2012, 11:33

    Nici unul dintre ei nu face ceva pentru a aduce un plus de valoare omenirii?

    Răspunde
  3. duminică, 8 ianuarie 2012, 11:33

    Multe ore de antrenament.

    Răspunde
  4. duminică, 8 ianuarie 2012, 11:35

    @Adi daca nu reusesti sa intelegi ca omenirea prin astfel de lucruri nebunesti si de neinteles a evoluat ca sa ajunga acolo unde este e pacat.

    Probabil si prima roata era total inutila si ala era un adevarat nebun pentru ca nu se inventase inca caruta. Probabil ca si … sa iau asa ca exemplu Patinajul Artistic sau Gimnastica sunt lucuri la fel de inutile…. ca si viata ta de altfel, probabil la fel de inutila…

    Răspunde
  5. duminică, 8 ianuarie 2012, 11:38

    Sunt dispus să fac pariu că se va găsi o soluție pentru a salva omenirea cu ajutorul ceaiului făcut pe sprânceană. Și vom putea salva și pinguinii pe cale de dispariție. Și ursul Koala. Și tot așa.

    Răspunde
  6. duminică, 8 ianuarie 2012, 12:07

    @Haotik
    Da, bă, ai dreptate. Eu am un mic pitic pe creier cum că oamenii ar trebui să afle la ce sunt buni și să pună chestia aia în aplicare încât să aducă un plus de valoare omenirii.

    Lucrurile simple și talentele de genul dau culoare vieții. În schimb, în timpul în care am scris rândurile astea, s-a mai topit ceva gheață din calota polară. Just saying…

    Răspunde
  7. Teo
    duminică, 8 ianuarie 2012, 12:17

    @Adi ! Exact … aia e! Și nu numai că au frecat ei menta de pomană ca să izbutească „minunile” alea, da’ se mai eliberează și câteva tone de codoi în atmosferă pe curentul consumat ca jde’mii de oameni să se „minuneze” ce talentați sunt ei! :-D

    Răspunde
  8. duminică, 8 ianuarie 2012, 13:22

    doua virale.

    Răspunde
  9. duminică, 8 ianuarie 2012, 14:51

    Două clipuri cu multe, multe vizualizări pe youtube?

    PS: Valy mi-o furat ideea :D

    Răspunde
  10. duminică, 8 ianuarie 2012, 16:10

    Virale care urca rapid ?

    Răspunde
  11. duminică, 8 ianuarie 2012, 16:16

    Nu poate oricine face ce fac cei din film. Au ajuns virale si au strans multe vizualizari. Si sunt interesante.

    Răspunde
  12. duminică, 8 ianuarie 2012, 18:30

    Ambele prezinta persoane care au talent.Protagonistii stiu cum sa se vanda.Girl with a funny talent are aproape 20 mil. viz. in nici 2 saptamani,poate si datorita televiziunii.

    Răspunde
  13. duminică, 8 ianuarie 2012, 20:18

    Ambele au fost postate pe youtube la aceeasi data: 29.12.2011

    Răspunde
  14. luni, 9 ianuarie 2012, 18:58

    Daca ma uit mai bine, daca le dau drumul in acelasi timp, tipul cu inghetata, o impresioneaza pe fata, care ridica din sprancene in semn de uimire. :)) Another way to see it.

    Răspunde
  15. luni, 9 ianuarie 2012, 18:59

    Iar pe de alta parte, ambii oameni simpli, cu un talent impresionant desi inutil.

    Răspunde
  16. luni, 9 ianuarie 2012, 20:28

    creativitate ??? :)

    Răspunde
  17. miercuri, 11 ianuarie 2012, 10:45

    ba unu n-a zis ce trebe.
    e legat de kineji!
    aia misca sprancenele pe-o melodie de la kineji
    si aia de jos sunt kineji.
    ce e e asa greu?

    Răspunde
  18. miercuri, 11 ianuarie 2012, 14:20

    Doi oameni care s-au antrenat indelung sa faca ceva la care nici nu ne-am gandit.

    Răspunde
  19. vineri, 13 ianuarie 2012, 20:31

    pe Adam si Eva :D

    Răspunde