21.04.2017

Cam asta a fost, dragilor…

Va spun din start că a fost extraordinar de greu să alegem doar 11 din toți cei care au participat la campania Refinanțare BCR. Pentru că dincolo de criteriile tehnice (cele în care s-au adunat puncte, conform regulamentului) a analiza creativitatea și ingeniozitatea unora dintre participanți a fost o sarcină tare, tare grea…

Cei 11 câștigători sunt cei de mai jos. Îi anunțăm astăzi, așa cum am promis. O să revin zilele următoare cu o analiză temeinică asupra campaniei (va ieși, probabil, un fel de carte, zău…), unde voi zice și ce a fost foarte bine și ce a fost mai puțin bine, unde am greșit eu, unde au greșit alții, adică, pe scurt, să învățăm din asta. Vă cer răgaz de câteva zile pentru că am tare multe concluzii de tras și chiar vreau să stau un pic să cuget, nu să le trântesc hop țop. Tot atunci o să dăm și grafice, clasamente pe căprării, tot ce trebe.

Am o rugăminte către cei care nu se regăsesc printre câștigătorii de mai jos: dacă aveți nelămuriri, vă rog să mă contactați să discutăm înainte de a vă exprima nemulțumirea. Așa consider eu că e firesc și omenește, dacă vreți. Unii dintre voi aveți deja numărul meu de telefon și mailul (cristi.china pe gmail).

Încă ceva: luați în considerare faptul că voi decide și primii 10 bloggeri care să facă parte din Blogal Initiative. Și nu sunt neapărat câștigătorii de mai jos. Căci eu aici am argumentele mele subiective. Care țin și de modul în care accepți și faptul că de data asta alții au fost înaintea ta.

Câștigătorii campaniei

Locul 1 – 1500 euro
Laurențiu Horubet – laurh.ro

Locul II – câte un iPad
Titus Căpîlnean – titusblog.net
Ovidiu Marius Călugăru – blogatu.ro

Locul III – câte un HTC
Dragoș Șchiopu – haotik.ro
Pavel Ionuț – pavelionut.eu
Andrei Ardeleanu – cutiuta-milei.com
Nicolae Mihalcea – kriogen.name
Dragoș Irimia – 3ditorial.eu
Robert Katai – katairobi.net
Oana Reveica – reveica.ro
Constantin Enciu – macku.net

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Avem nevoie de bloggeri și bloggerițe pentru Triathlon Challenge

=)) =)) =))

46 comentarii

  1. miercuri, 6 iulie 2011, 16:21

    Felicitari ;)

    Răspunde
  2. miercuri, 6 iulie 2011, 16:21

    Felicitari, in primul rand, Laur! Felicitari si tuturor care au luat parte in campanie. :)

    Răspunde
  3. miercuri, 6 iulie 2011, 16:22

    fain cadou de ziua lui ! bravo !

    Răspunde
  4. miercuri, 6 iulie 2011, 16:22

    Felicitări câștigătorilor și LA MAI MARE!!! :)

    Răspunde
  5. Dr.Optix
    miercuri, 6 iulie 2011, 16:25

    Felicitări câștigătorilor!

    Răspunde
  6. miercuri, 6 iulie 2011, 16:25

    Hehe! Felicitari castigatorilor, am sustinut-o impins pe blonda de la reveica.ro si ma bucur ca e printre castigatori., Il felicit si pe Titus. Pe ceilalti nu ii cunosc, dar tot ii felicit!

    Răspunde
  7. miercuri, 6 iulie 2011, 16:29

    Ma bucur pentru Titus si pentru Oana. Felicitari tuturor!

    Răspunde
  8. miercuri, 6 iulie 2011, 16:30

    Felicitari tuturor castigatorilor.

    Răspunde
  9. miercuri, 6 iulie 2011, 16:30

    Felicitări!!!

    Răspunde
  10. miercuri, 6 iulie 2011, 16:32

    Si a venit un telefon si la Iasi! Felicitari!

    Răspunde
  11. miercuri, 6 iulie 2011, 16:33

    Felicitări câștigătorilor! :)

    Răspunde
  12. miercuri, 6 iulie 2011, 16:33

    Felicitari. Pentru cei care nu au castigat, am scrie pe blog despre lucrurile cu care ar fi trebuit sa ramaneti dupa campania asta
    http://bogdandascalescu.ro/concluziile-mele-despre-campania-refinantare/

    Răspunde
  13. miercuri, 6 iulie 2011, 16:34

    Ce de ploieșteni muncitori pe lista! Bravo atât vouă, cât și celor care au făcut campanie! La mai multe și mai mari!

    Răspunde
  14. miercuri, 6 iulie 2011, 16:38

    Multumesc pentru premiu si felicitari celorlalti castigatori!

    Răspunde
  15. miercuri, 6 iulie 2011, 16:47

    Incredibil! BlogosPHera e tare! :) Felicitari castigatorilor!

    Răspunde
  16. miercuri, 6 iulie 2011, 16:51

    Felicitari si la mai multe campanii de succes :D

    Răspunde
  17. miercuri, 6 iulie 2011, 16:54

    Felicitări câştigătorilor şi să se bucure din plin de premiile alea super mişto :D
    Aştept cu nerăbdare următoarea campanie, la care sper să şi particip.

    Răspunde
  18. miercuri, 6 iulie 2011, 16:57

    Multam frumos! Se cunoaste ca se apropie ziua mea de nastere. :)))

    Răspunde
  19. miercuri, 6 iulie 2011, 17:01

    Felicitari castigatorilor :)

    Răspunde
  20. miercuri, 6 iulie 2011, 17:03

    Felicitări celor care au câştigat!

    Răspunde
  21. miercuri, 6 iulie 2011, 17:11

    Felicit câştigătorii!!

    Răspunde
  22. miercuri, 6 iulie 2011, 17:21

    bravo castigatorilor! oricum a fost un concurs adevarat , s-a simtit competitia.

    Răspunde
  23. miercuri, 6 iulie 2011, 17:37

    Felicitari tuturor! oamenii astiamerita cu varf si indesat premiile alea pentru ca au muncit nu gluma si au avut si idei foarte fraine.
    Eu vreau sa o felicit pe Oana care a reprezentat cu succes blogosfera feminina in randul castigatorilor. Bravo!

    Răspunde
  24. miercuri, 6 iulie 2011, 18:01

    Felicitari tuturor! Am urmarit cateva din proiectele inscrise…si chiar m-au impresionat:). Acum are si blogatu ipad…sau al doilea ipad:)…

    Răspunde
  25. miercuri, 6 iulie 2011, 18:05

    […] idee ce să scriu şi cum să scriu şi toate alea… aşa-s de rupt în două după aflarea veştii astea, încât nu ştiu pe unde s-o apuc… Cum naiba mă, eu, care nici măcar n-am părăsit […]

    Răspunde
  26. miercuri, 6 iulie 2011, 18:25

    Felicitari Laurentiu, ai ridicat stacheta la un alt nivel si meritai sa castigi, eu sunt foarte foarte multumit pt ca am castigat un telefon mobil, multumesc Blogal Initiativ si tuturor celor care au facut caeasta campanie posibila

    Răspunde
  27. miercuri, 6 iulie 2011, 18:34

    […] E oficial! Locul 3 a fost ocupat de #NuCobariCaUrcamNoiTeam, adică de mine, Macku, Andrei şi Iustin. […]

    Răspunde
  28. miercuri, 6 iulie 2011, 18:34

    Felicitari castigatorilor!

    Răspunde
  29. miercuri, 6 iulie 2011, 18:35

    Multumesc mult, Nina! :)

    Răspunde
  30. miercuri, 6 iulie 2011, 18:40

    […] Chinezu a afişat rezultatele campaniei desfăşurate sub bagheta Blogal […]

    Răspunde
  31. miercuri, 6 iulie 2011, 18:45

    Felcitari castigatorilor. Criticile le tin pentru mine

    Răspunde
  32. miercuri, 6 iulie 2011, 18:59

    […] this topic. Tweet Astăzi s-au anunțat câștigătorii în campania de refinanțare BCR, pe site-ul lui @chinezu afișându-se lista cu […]

    Răspunde
  33. miercuri, 6 iulie 2011, 19:27

    Inca o data, multumim Chinezu si BCR pentru curaj!
    http://www.acsel.ro/2011/07/06/fratilor-am-invins/

    Răspunde
  34. miercuri, 6 iulie 2011, 19:36

    bravo pentru mobilizarea blogosferei, asteptam urmatoarele proiecte :)

    Răspunde
  35. miercuri, 6 iulie 2011, 19:46

    Felicitari Chinezu in primul rand pentru campanie si apoi celor care au participat. In ultimul rand castigatorilor pentru ca cel mai importanta a fost participarea, dupa parerea mea…umila. :)

    Răspunde
  36. miercuri, 6 iulie 2011, 20:26

    bravo lor!

    Răspunde
  37. miercuri, 6 iulie 2011, 21:34

    Felicitări câştigătorilor !

    Răspunde
  38. miercuri, 6 iulie 2011, 22:47

    zicea bine Bogdan Dascalescu de aceasta campanie ca ne-a invatat si pe noi astia mici ce e ala un brief si ne-a pus sa devenim mai creativi si mai consecventi

    Răspunde
  39. miercuri, 6 iulie 2011, 23:57

    Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor.

    Răspunde
  40. joi, 7 iulie 2011, 06:46

    Cam asta a fost şi a fost tare bine. Felicitări tuturor câştigătorilor, dar în acelaşi timp felicit organizatorii, iar Chinezu cred că merită sincerele noastre respecte şi un loc destul de onorific în inimile noastre. Felicitări Blogal Initiative, felicitări BCR, felicitări bloggerilor:)

    Răspunde
  41. joi, 7 iulie 2011, 07:02

    […] campania, automat au fost şi câştigători, dar nu îi înşirui acum pe toţi, îi puteţi vedea AICI şi ţin să-l felicit încă o data pe Blogatu, că doar îi craiovean de-al meu şi ştiu cât de […]

    Răspunde
  42. joi, 7 iulie 2011, 10:38

    Felicitari lor.

    Răspunde
  43. joi, 7 iulie 2011, 22:50

    […] (zis și Cristian China-Birta), și sînt hotărît să particip la viitoarele campanii. Felicitări primilor cîștigători. Social media:RecomandăTweet Tags:  bcr, […]

    Răspunde