27.04.2017

Îmi permit să vă întreb câți bani faceți cu blogul

Mă veți ierta, sper, pentru această intruziune în buzunarul vostru și, mai ales, că vă lovesc cu acest subiect creator de supărări și frustrări. Dar sunt mânat de o dorință interioară de a cunoaște mai mult despre cititorii mei și de aceea vă rog să votați la sondajul de mai jos. Dacă nu veți vrea să adăugați nimic în comentarii, vă înțeleg :) Mulțumesc.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum vi se pare Drumul Mingii până acum?

Voi lucrați cu o agenție sau faceți bani singuri?

41 comentarii

  1. joi, 7 aprilie 2011, 07:47

    cine sta sa`i numere? :))

    Răspunde
  2. joi, 7 aprilie 2011, 07:49

    Păi tu la 12 luni pui doar 5000 de ron? :D 5000 de ron doar din adsense …

    Răspunde
  3. joi, 7 aprilie 2011, 07:54

    bine, mah, ca sunteti voi moguli, rati ai dracu cu internetul vostru :)))))))))

    Răspunde
  4. joi, 7 aprilie 2011, 07:56

    eu numar in beri…numa asa stiu sa iti dau un numar! :))

    Răspunde
  5. m3bis
    joi, 7 aprilie 2011, 07:59

    Adică? Nu știam că se fac bani din bloguri, că-mi făceam și eu vreo 10 și le scoteam la produs!

    Răspunde
  6. joi, 7 aprilie 2011, 08:03

    Ai uitat sa pui varianta „Nici un leu”. Deci intrebarea nu prezinta caracteristica de completitudine (sa acopere toate variantele). Stai jos, nota patru la cursul de metodologie. Sa vii in toamna, dupa ce invetzi sa faci chestionare!

    :) :wizeguy:

    Răspunde
  7. joi, 7 aprilie 2011, 08:04

    Mirel are dreptate! ;)

    Răspunde
  8. joi, 7 aprilie 2011, 08:11

    @Mirel
    nu dadea domn profesor, ca io am facut sociologia cu proful de muzica :))))))))

    Răspunde
  9. joi, 7 aprilie 2011, 08:11

    Eu nu fac bani din blog… Pierd bani cu el :)

    Răspunde
  10. Dan Pandrea
    joi, 7 aprilie 2011, 08:13

    As fi ales prima varianta, dar valoarea minima e prea mare :))

    Răspunde
  11. joi, 7 aprilie 2011, 08:46

    ce inseamna bani din blog?

    se includ aici si veniturile indirecte (ca de exemplu faptul ca mi-a crescut vanzarile cartilor, nrul de clienti in afaceri fara legatura cu blogul, dar care au venit datorita blogului samd), dar datorate blogului?

    sau strict bannere, advertoriale etc?

    Răspunde
  12. joi, 7 aprilie 2011, 08:47

    Castigurile sufletesti sunt mai importante, materialistule!! :) :)

    Noi nu vrem sa facem bani din blog, noi ne multumim sa impartasim,in mod altruist si dezinteresat, nesfarsita noastra intelepciune cu masele populare.

    On topic: io-s inca bebelus int-ale bloggingului, asa ca inca n-am pretentii. in viitorul apropiat urmeaza sa bag bani in blog, nu sa castig cu el :( :(. Ca domeniu si hosting de calitate nu cresc gratis pe pom. Si nici temele bune. Noroc insa ca inca nu mi-am baut toti neuronii, asa ca mai sunt in stare sa scot cate un articol mediocru si aproape interesant, astfel incat sa nu ma huiduie lumea pe strada.

    Răspunde
  13. joi, 7 aprilie 2011, 09:00

    imi plac ca sunt cativa moguli pe aici :)) cel putin dupa chestionar :P

    Răspunde
  14. joi, 7 aprilie 2011, 09:04

    Nu pot sa inteleg de ce nu ai si variante negative? Ai fi surprins sa afli cat de multi sunt acei care cheltuiesc sistematic fara sa scoata nimic, chiar si dintre cei care au bloguri „gratuite”.

    Răspunde
  15. joi, 7 aprilie 2011, 09:10

    @ Radu Udrescu exact asa. deocamdata suntem in faza de investitie :)

    Răspunde
  16. joi, 7 aprilie 2011, 09:21

    bani din blog? ce-i aia? exista?

    Răspunde
  17. joi, 7 aprilie 2011, 09:25

    Nu, nu facem bani din blog. Blogul e o mare pasiune, scriem din pasiune, nu monetizăm.

    :)))))

    Răspunde
  18. joi, 7 aprilie 2011, 09:47

    bani se pot face numai dupa ce ai o „vechime” si esti aproape de pensionare..raportul dintre timp si bani in ceea ce priveste activitatea de blog este cea mai proasta ecuatie existenta pentru recastigarea timpului saracit in online.
    Se fura, domne!

    Răspunde
  19. joi, 7 aprilie 2011, 09:49

    Momentan doar am investit in blog, e inca prea tanar pentru a produce ceva :) NU ma astept sa traiesc din asta, insa m-as bucura daca ar exista posibilitatea de a face un buget suplimentar pe langa salariul de la serviciu.

    Răspunde
  20. joi, 7 aprilie 2011, 10:12

    Momentan zero barat, dar este timp si pentru asa ceva. Nimeni nu se naste-nvatat, si mai ales, remarcat.
    PS: Fain ca intrebi chestii de genu’.

    Răspunde
  21. joi, 7 aprilie 2011, 10:13

    In ultimele 12 luni ce am scos din blog? Ah, pai mi-am luat un iPhone 3GS. Se pune? :)

    Răspunde
  22. joi, 7 aprilie 2011, 10:32

    Momentan nimic, nada, zero, ar ce vrei doar ce am inceput treaba in adevaratul sens al cuvantului, timp este

    Răspunde
  23. joi, 7 aprilie 2011, 10:32

    Eu am votat „Intrebare nesimtita” pentru ca nu am facut niciun ban din blog(mai mult am investit) si nu am gasit varianta cu 0 lei…

    Răspunde
  24. joi, 7 aprilie 2011, 10:44

    daca bani din blog inseamna anumite avantaje sau „cadouri” atunci pot spune ca sunt si eu blogger true :)))
    da’ lovele n-am luat :)) am avut parte de carti, bilete la concerte, cinema etc., sponsorizari, am castigat chestii :))))
    pot spune ca-s blogger profitabil, mai ales daca facem media intre „beneficii” si numarul de posturi scrise :D

    Răspunde
  25. joi, 7 aprilie 2011, 10:50

    De ce n-ai si optiunea: „Zero sau pe minus”? :))

    Răspunde
  26. joi, 7 aprilie 2011, 11:24

    Ar fi bună și o valoare negativă, că io pierd bani :)

    Răspunde
  27. joi, 7 aprilie 2011, 11:42

    Daca vrei un sondaj serios, omite intrebarile cu tenta „funny”

    Răspunde
  28. joi, 7 aprilie 2011, 12:42

    Fără număr, fără cifre, fără zerouri. Fără!

    Răspunde
  29. joi, 7 aprilie 2011, 13:25

    eu sunt pe recesiune, ca platesc nu castig !

    Răspunde
  30. joi, 7 aprilie 2011, 13:57

    Eu am castigat multe premii cu blogul. :))

    Dar am facut si ceva banuti.

    Răspunde
  31. joi, 7 aprilie 2011, 14:01

    vreo 300 pe luna. de lei mosule :D

    Răspunde
  32. joi, 7 aprilie 2011, 14:14

    E putin ciudat rezultatul de pana acum al poll-ului. Ma asteptam ca marea majoritate sa fi facut intre 101 si 300 lei, interval in care intra cei 70€ – castigul minim prin AdSense. Inseamna ca majoritatea vinde reclama in regie proprie.

    Răspunde
  33. joi, 7 aprilie 2011, 14:23

    Facem dom`le bani din blog…Si un ban e tot ban:D

    Răspunde
  34. joi, 7 aprilie 2011, 14:30

    Sa spunem ca nu sunt pe minus. Castigurile indirecte sunt cu mult mai mari decat cele din bannere, articole publicitare si link-uri

    Răspunde
  35. joi, 7 aprilie 2011, 14:42

    16% castiga peste 5000 RON? … Buna treaba…

    Răspunde
  36. joi, 7 aprilie 2011, 19:33

    Mah ai un blog bun dar cred ca intrebarea nu isi are rostul si apropo nu fac bani eu le-am facut numai pentru FUN!

    Răspunde
  37. joi, 7 aprilie 2011, 20:37

    Pana in 100 de lei. Nu pun concursul Superblog unde am castigat 2500 de dolari. Am pus doar ce am scos pe articole publicitare :D

    Răspunde
  38. joi, 7 aprilie 2011, 21:11

    Eu deocamdata sunt incepatoare, am blogul de aproape 3 saptamani ;)) sunt la faza de investitii ca sa il pun pe picioare serios ;)) ;)) ;))

    Răspunde
  39. joi, 7 aprilie 2011, 23:24

    Indirect, câteva zeci de mii de euro ( în CA, nu profituri sau dividende). Direct din publicitate 0, nu am rulat nici o campanie în 5 ani :) .

    Răspunde
  40. vineri, 8 aprilie 2011, 07:57

    ha ha:)) cele mai multe voturi le are întrebarea nesimţită:))) asta pentru că probabil toţi cei care au votat acolo nu fac un chior:P ca şi mine de altfel:)) salut china din braşov:))

    Răspunde
  41. sâmbătă, 9 aprilie 2011, 00:12

    Am castigat si eu 30 de lei pe un articol pt blogmoney si cativa prieteni :). A..bine, o carte si un cd. Atat :))

    Răspunde